ازدواج های ممنوع از دیدگاه روانشناسی چیست؟

0 122

امروزه آمار طلاق بسیار بیشتر از گذشته است و حتی دیده می شود که در دوران نامزدی افراد از یکدیگر جدا شده و نمی توانند زندگی مشترک خود را ادامه دهند. که بسیاری از آنها بر اساس اعتقادات مردم و عدم آمادگی برای ازدواج است. در اینجا 8 نوع ازدواج که از دید روانشناسی نباید انجام دهید را شرح داده ایم. اگر تصمیم بگیرید با افکار و دلایل زیر ازدواج کنید، مشکلات زیادی در رابطه خود خواهید داشت و به احتمال زیاد ازدواج موفقی نخواهید داشت.

1. مدت زیادی است که خواستگار ندارید

اگر مدت زیادی است که خواستگار برای شما نیامده است، یا مرد هستید و مدت زیادی دختر مورد علاقه خود را پیدا نکرده اید. اگر شخصی پیدا شد به این معنا نیست که شما خوشبخت می شوید! خود را فدای احساسات نکنید و کاملا عاقلانه تصمیم بگیرید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

عدم جذابیت جنسی در ازدواج ممنوع

2. برای یکدیگر جذابیت جنسی ندارید.

به گفته مشاور سکس تراپی، بر اساس رابطه جنسی، ممکن است طرف مقابل بهترین زن یا مرد روی زمین باشد، اما از نظر ظاهر و جنسیت برای شما جذاب نباشد. در این صورت، اگر وارد رابطه شوید، شانس شکست بسیار زیاد خواهد بود دو نفر باید با یکدیگر خوب رفتار کنند زیرا آنها یک عمر با هم زندگی خواهند کرد.

3. اگر اعتیاد یا مشکلات روانی دارید.

داشتن یک ذهن سالم پیش شرط یک رابطه سالم است. وجود برخی اختلالات شخصیتی نظیر افسردگی و … می تواند مشکلات زیادی را در رابطه ایجاد کند، همچنین داشتن سلامت اخلاقی، عدم اعتیاد به مواد مخدر و … شرط بسیار مهمی برای ازدواج و شروع زندگی مشترک است.

عدم توانایی عشق ورزیدن

4. توانایی عشق ورزیدن ندارید

بر اساس مطالعات مشاوره روانشناسی، زندگی مشترک و رابطه عاطفی باید دوست داشته شوند و عشق، محبت و همدلی بسیار مهم است و بدون آنها نمی توان زندگی مشترک را ترویج کرد و برای حفظ زندگی مشترک، افراد به طور مساوی باید از عشق و محبت هم استفاده کنند. زیرا نادیده گرفتن آن مشکلات زیادی ایجاد می کند و شما نمی توانید رابطه عاطفی خود را با موفقیت و کارآمدی توسعه دهید.

بیشتر بخوانید : حتما قبل ازدواج تان تست و مشاوره انجام دهید

5. بیشتر از خود ازدواج درگیر عروسی شوید

طبق نظر مشاور پیش از ازدواج، روزهای اولیه برای همه بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است و به دلیل آداب و رسوم جامعه امروزی، مردم به مناسک و آداب و رسوم توجه کامل دارند و از خود مقوله ازدواج فاصله می گیرند. این روزها مردم باید زمان کافی را برای شناخت یکدیگر بگذارند تا ببینند آیا طرف مقابل با معیارهای آنها مطابقت دارد یا خیر. در غیر این صورت، افراد نمی توانند شناخت کافی از یکدیگر داشته باشند و در نتیجه عدم توجه به این موضوع و ورود به زندگی مشترک، و پس از فروکش احساسات و درگیری ها در این روزها، چیزهایی را مشاهده خواهند کرد که قبلاً از آنها آگاه نبوده اند. و مشکلات شروع خواهد شد. به همین دلیل آمادگی برای ازدواج، پیروی از اصول آشنایی و کسب دانش کافی بسیار مهم است.

6. نمی توانید مادر یا پدر فرزند آینده خود را تصور کنید.

ممکن است احساس کنید طرف مقابل را دوست دارید، اما نه به عنوان والدین فرزندتان. این بدان معناست که شما ممکن است به مسئولیت او به عنوان والدین اعتماد نکنید، یا ممکن است ویژگی هایی را در او مشاهده کنید که نمی خواهید فرزند شما به ارث برده باشد. شروع زندگی مشترک در چنین شرایطی بسیار خطرناک است.

بیشتر بخوانید : چطور یک مرکز مشاوره خوب پیدا کنیم؟

8. عدم توافق و تفاهم

اگر بدون در نظر گرفتن مسائل مهم و ضروری ازدواج کنید، این به ضرر شما خواهد بود. برای داشتن یک ازدواج موفق، افراد باید در موضوعات مهم و ضروری به توافق برسند و یکدیگر را درک کنند. افراد باید در مسائل مالی، ارزشها و اعتقادات، تیپ شخصیتی و غیره یکدیگر را درک کنند و تفاوت زیاد در بسیاری از مسائل می تواند مشکلات و درگیریها و اختلافات زیادی ایجاد کند. علاوه بر این، کلید یک ازدواج موفق ارتباط، گفتگو و حل اختلاف است و افراد باید از این مسائل آگاه باشند و این مهارت ها را بیاموزند و از آنها در زندگی مشترک خود استفاده کنند تا بتوانند از مشکلات و اختلافات خود جلوگیری کنند. کینه را برطرف کنید و با یکدیگر توافق کنید.

برای داشتن یک ازدواج موفق، با مشاوران مرکز مشاوره نیک داد تماس بگیرید و معیارهای خود، آمادگی های لازم برای ازدواج، مهارت های زناشویی مانند مهارت های مکالمه، حل مشکلات، حل اختلافات و … را بیاموزید و در زندگی خود از آنها استفاده کنید. سپس می توانید فرد مناسب را برای ازدواج انتخاب کنید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات