نجات از باتلاق سکوت: چگونه با نارضایتی در رابطه روبرو شویم؟

0 35

رابطه ای که به سکوت رسیده یکی از طرفین یا هر دو نفر از گفت و گو فرار می کنند، در خطر نابودی است. چرا که ارتباط یعنی گفت و گو، یعنی صحبت کردن به شیوه ی صحیح، و با خبری از افکار و احساسات و نیاز ها و خواسته های یکدیگر.

 

موج - چگونه قفل سکوت آقایان را بشکنید؟ - صاحب‌خبر

از دلایلی که طرفین سکوت اختیار می کنند عدم توجه به نیاز ها و خواسته های معقول یکدیگر، نا امیدی از حل تعارضات بعد از تلاش های ناموفق، تفاوت های زیاد در افکار، عقاید و باورها و فرار از تنش و بحث به این دلیل که آرامش در رابطه حفظ شود و…می باشد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

نکته مهم و اساسی اینکه در هر رابطه ای تعارض و بحث و تنش وجود دارد. هر دو نفر با هم تفاوت در ویژگی های خلقی و شخصیتی و اعتقادی و… دارند، مهم اینکه بتوانیم این تعارض ها و چالش ها را با وجودی که بحث و تنش هم ایجاد می شود حل کنیم، نترسیم و فرار نکنیم و قوانین حل تعارض و مدیریت دعوا را آموزش ببینیم و بتوانیم تفاوت های یکدیگر را بشناسیم و بپذیریم.

نتیجه گیری:

مهم است که مهارت گفت و گو و بیان احساسات و خواسته ها و مهارت گوش دادن و… را یاد بگیریم، یادمان نرود که ازدواج یک رنج مقدس است، سختی دارد و تشنگی یک رابطه خوب به همین است که با وجود این سختی ها و تفاوت ها و تعارض ها بتوانیم بالغانه به گفت و گو بنشینیم و حل کنیم و صمیمیت خود را حفظ کنیم.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات