سکس تراپی

17 2,116

سکس تراپی یا درمان مشکلات جنسی، نوعی از روش روان درمانی است که برای حل مشکلات جنسی بین زن و شوهر به کار برده می شود. اگر در روابط جنسی و احساسی با همسر خود دچار مشکلاتی هستید، میتوانید به کمک یک مشاور سکس تراپی، نارضایتی های مربوط به مسائل جنسی را بهبود دهید.

در این مطلب از نیک داد، به این موضوع که «سکس تراپی چیست» و «چه زمانی به سکس تراپیست مراجعه کنید» می پردازیم و همچنین مراحل مشاوره سکس تراپی شرح داده می شود.

شاید مطرح کردن مسائل و نگرانی های جنسی با یک مشاور متخصص برای برخی افراد در ابتدا کاری سخت به نظر برسد. اما شما میتوانید این کار را با یک مشاور که هم غریبه باشد و هم به تنهایی و بدون حضور همسر انجام دهید. هرچند که این مسائل بسیار رایج است. اما ارزشش را دارد که برای بهبود روابط جنسی خود اقدام کنید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ارائه خدمات سکس تراپی در مرکز مشاوره نیک داد

در زندگی مشترک زوجین، داشتن روابط جنسی سالم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و از این رو هر دو طرف بایستی نسبت به این موضوع رضایت کامل داشته باشند. لذا نیاز است که زوجین برای خشنودی و رضایت بیشتر از روابط زناشویی مهارت کسب کنند. که البته در مشاوره قبل ازدواج نیز به طور کلی برخی از این مهارت ها مورد بررسی قرار میگیرد.

این را باید در نظر داشت که تنها افراد درگیر با مشکلات جنسی قادر به استفاده از خدمات سکس تراپی نیستند و این بُعد از روانشناسی دربرگیرنده موارد گوناگونی است و شما می توانید با مراجعه به یک روانشناس سکس تراپی بهترین مشاوره و تکنیک درمانی را دریافت کنید.

چه زمانی به سکس تراپی مراجعه کنیم؟

حوزه مسائل جنسی گستردگی زیادی دارد و افراد نیز به دلایل زیادی ممکن به یک مشاور سکس تراپی مراجعه کنند.

اما با این حال عموما افرادی که در روابط جنسی با شریک عاطفی خود دچار مشکلاتی هستند و همچنین کیفیت زندگی آن ها به دلیل مشکلات جنسی تحت الشعاع قرار گرفته است توصیه اکید می شود که به مشاور سکس تراپی مراجعه کنند. درمانگر جنسی همچنین در خصوص نوجوانانی که در مسائل جنسی خود نگرانی دارند می تواند گزینه بسیار مناسب باشد.

به طور کلی می توان موارد دربرگیرنده سکس تراپی را به شرح زیر دانست:

 • درمان و حل مشکلات جنسی زوجین
 • کمک به درمان نارضایتی جنسی افراد
 • درمان انزال و نعوظ
 • تامین سلامت جنسی زوجین
 • درمان نزدیکی دردناک
 • مشکل واژینیسموس
 • حل مشکل تمایل جنسی پایین و داشتن حس دافعه نسبت به ارتباط جنسی
 • عدم تجربه حس لذت از رابطه جنسی
 • رفع مشکلات مرتبط به ارگاسم
 • درمان نزدیکی دردناک
 • مشکل واژینیسموس
 • داشتن احساس گناه در روابط جنسی
 • کمک به درمان ناتوانی جنسی مردان
 • کمک به درمان ناتوانی جنسی زوجین
موارد ذکر شده به کمک سکس تراپیست مورد بررسی و درمان قرار می گیرد. در مرکز مشاوره نیک داد، روانشناس و متخصص سکس تراپی به مطالعه هدفمند رفتار جنسی افراد می پردازد و به صورت تخصصی مشکل را ریشه یابی و حل می کند. درمان مشکلات جنسی در این مرکز با استفاده از بروزترین تکنیک ها انجام می گیرد.

در ادامه بیشتر به بررسی برخی از موارد شایع می پردازیم.

روانشناس مشاور سکس تراپی با بررسی مشکلات جنسی افراد، بهترین روش درمانی را در اختیار زوجین قرار میدهد

درمان سرد مزاجی خانم ها

یکی از مشکلات شایع در بین بانوان سرد مزاجی است. منظور از سرد مزاجی عدم تجربه لذت از رابطه جنسی و نداشتن تمایلی برای برقراری رابطه جنسی می باشد. سرد مزاجی به نوعی یک اختلال جنسی است که بایستی به کمک سکس تراپیست درمان شود.

درمان اختلال نعوظ

اختلال نعوظ در واقع به معنای عدم توانایی فرد در رسید به نعوظ و یا حفظ نعوظ آلت تناسلی است. این موضوع مانع از امکان برقراری رابطه جنسی می شود. البته نعوظ گاه و بی گاه را نمی توان یک اختلال دانست و گاهی ممکن است فرد در شرایطی به دلیل استرس، توانایی خود را از دست دهد. اما چنانچه این مشکل مدام تکرار شود یک اختلال به شمار می رود. در حالت نیاز است که حتما به یک مشاور سکس تراپی مراجعه کرد.

مشکل زود انزالی

زود انزالی هنگامی رخ خواهد داد که مرد در زمان برقراری رابطه جنسی، زودتر از زمان مورد انتظار، انزال را تجربه کند. زود انزالی نیز یک اختلال جنسی است که این روزها افراد بسیاری درگیر آن هستند و براساس آمار از بین هر سه مرد یک نفر برخی مواقع این مشکل را خواهد داشت.

به طور کلی افراد درگیر اختلال زود انزالی تجربه موارد زیر را دارند:

 • ارضاء در کمتر از یک دقیقه بعد از دخول؛ همیشه یا تقریبا همیشه
 • عدم توانایی در به تاخیر انداختن انزال در زمان رابطه جنسی
 • داشتن احساس ترس و ناامیدی و دوری از رابطه جنسی

البته لازم به ذکر است که تجربه گاه و بی گاه این موارد به منزله ی زود انزالی نیست و تنها افرادی که تقریبا همیشه موارد بالا را تجربه می کنند دارای انزال زودرس هستند. در این مورد نیز حتما شخص باید به مشاور سکس تراپ مراجعه کند. با تکنیک های درمانی جدید، امکان درمان وجود دارد.

تجربه واژینیسموس یا مقاربت دردناک

در این اختلال فرد به صورت غیر ارادی در زمان رابطه عضلات لگن خود را منقبض می کند. این انقباض تا حدی است که باعث دردناک شدن و حتی غیر ممکن شدن رابطه جنسی، وارد کردن تامپون و یا معاینات زنان خواهد شد. این اختلال باعث می شود که فرد به محض آنکه متوجه شود که قرار است چیزی وارد واژن شود به طور خود به خود و کاملا غیر ارادی عضلات لگن خود را منقبض کند. برخی مواقع ممکن است شدت این انقباضات به قدری باشد که منجر به بند آمدن نفس فرد شود.

زوجین برای کسب رابطه بهترین در سکس، می بایست از یک مشاور سکس تراپی بهره گیرند

یک سکس تراپیست خوب بایستی دارای چه ویژگی هایی باشد؟

پیچیدگی برخی از اختلالات جنسی در مقایسه با دیگر اختلالات روانشناختی بسیار بیشتر است و در این بین انتخاب یک مشاور سکس تراپ حرفه ای و متخصص به هیچ عنوان کار ساده ای نخواهد بود. در ادامه برخی از ویژگی های یک سکس تراپیست حرفه ای را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

 1. یک سکس تراپیست خوب باید مشکل جنسی را به طور کامل و جامع بررسی کرده و روش مناسبی را برای درمان آن در پیش بگیرد؛
 2. به جرات می توان گفت که بالغ بر 95 درصد از سکس تراپیست ها به منظور حل مشکل جنسی مراجعین خود از روش های رفتار درمانی و یا دارو درمانی استفاده می کنند که این دو روش نیز در خیلی از اوقات تنها منجر به تسکین مشکل جنسی خواهد شد. این در حالی است که برای درمان اصولی مشکل، بایستی اختلال مورد نظر ریشه یابی شده و همچنین سکس تراپیست مورد نظر کاملا به درمان های پویشی مسلط باشد؛
 3. سکس تراپیست بایستی دارای اخلاقی خوش باشد تا بتوانید مشکل خود را بدون خجالت و ناراحتی بیان کنید؛
 4. سکس تراپیست نیز مانند هر دکتر دیگری بایستی محرم اسرار بیماران خود باشد و حرف و اطلاعات شما را در نزد خود محفوظ نگه دارد؛
 5. به هیچ عنوان نبایستی سکس تراپیست به خود اجازه قضاوت و پیش داوری شما را بدهد؛
 6. در جلسه درمان هیچ نوع معاینه و تماس فیزیکی نبایستی صورت بگیرد.

رضایت زوجین از روابط جنسی در زندگی مشترک از مهم ترین موارد است و از نظر روانشناسان مشاوره خانواده نارضایتی از رابطه جنسی دلیل بسیاری از طلاق ها می باشد.

مرکز مشاوره نیک داد به منظور حفظ روابط صمیمانه و روابط جنسی باکیفیت میان زوجین، ارائه دهنده بهترین خدمات در خصوص مشاوره زوج درمانی و سکس تراپی می باشد. در این مرکز به منظور حل مشکلات جنسی زوجین از به روزترین تکنیک های روز دنیا بهره گرفته می شود و زوجین در طی جلسات مشاوره و کارگاه های آموزشی، آموزش های لازم را در زمینه درمان مشکلات جنسی و ارتقاء کیفیت رابطه جنسی خود دریافت می کنند.

موضوعاتی که شاید به آنها علاقه مند باشید:

» ۵ نشانه مهم که باید به سکس تراپیست مراجعه کنید

»  چه اتفاقی در طی سکس تراپی می افتد؟

»  12 نکته مهم در یک رابطه جنسی موفق

»  ماساژ و لامسه را در رابطه جنسی جدی بگیرید!

»  وسواس همسر در رابطه جنسی

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
17 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات
ریحانه

سلام. ممنون از راهنمایی تون. جالب بود. وقت مشاوره میخواستم. امروز تماس میگیرم.

زهرا

یک عورت نما خودش میتونه جلوی خودش رو بگیره و این کارو نکنه؟ ممکنه برای بچه های خودشم اینکارو بکنه؟

منا

واسه پسری ۶ساله که اصرار داره بدن خواهر نوزادش رو ببینه چه عکس العملی انجام بدیم؟

میثم

آیا وقتی درحین سکس کردن وقتی مرد و زن از نفرهای دیگه صحبت کنن اشکال داره؟ البته هر دو تاشون مثل هم لذت ببرن از این کار .مثلا اسم نفرای دوربر و آشنا و اینا ؟بیارن

مستانه

همسرم تو رابطه خواسته های نامتعارف ازم داره که بدم میاد ولی از طرفی میترسم به مرور زمان تو رابطه جنسی سرد شه. چیکار باید انجام بدم؟

سینا

سلام خسته نباشید .من ۱۸ سالمه و این نیاز جنسی ام واقعا آزارم میده و فوقش بتونم یه هفته دووم بیارم و بعد یه هفته بوسیله فیلم اینا رفع میشه ولی با اونم عذاب وجدان میگیرم هر هفته میخوام ترک کنم ولی نمیتونم چطور میتونم این رو رفع کنم چون واقعا مانع درس خوندنم میشه
بنظرتون من اینو فیزیکی رفع کنم ؟

هستی

سلام وقت بخیر من و شوهرم از هر لحاظ رابطه خوبی داریم چون شوهرم راننده است بیشتر تو جاده هست خانمهای زیادی تو جاده ها هستن ک تقاضای هم خابگی و پول میکنن شوهرم قبل از من بیشتر با اینا در ارتباط بود البته بعد ازدواج ب من گفت و کلا ب این کار عادت کرده نمیتونه جلوی اینا مقاومت کنه دوبار تلفنی با دوتا خاانم حرف زده ک فهمیدم قهر کردم ولی هر دفعه از کار خودش اظهار پشیمونی می‌کنه و میگه کنار میزاره ولی هر وقت شرایط جور شد تکرار میکنه و میگه بخدا عادت کردم دست خودم نیست میخام درست بشم ولی نمی‌دونم چ جوری لطفا راهنماییم کنید .

علی کرمی

سلام مشاوره آنلاین خاستم

امیر

۳۴ سالمه و مجرد هستم ، خود ارضایی شدید دارم و شهوتم خیلی زیاده و این واقعا واسم مشکل ایجاد میکنه ، چه جوری میتونم کمش بکنم و ممنون میشم راهنمایی بکنید

مهتاب

من ۱۸ سالم هست و با دوست پسرم دوبار رابطه از جلو داشتم ولی هر دوبار خون نیومد بنظرتون علتش چیه واقعا فکرم رو درگیر کرده ؟؟