مشاوره آنلاین

2 471

مشاوره آنلاین برای هموطنان خارج از کشور و دیگر شهرها

مشاوره آنلاین ارائه دهنده مشاوره اینترنتی در زمینه خدمات تخصصی روانشناسی و مشاوره غیر حضوری است که در این بین از برنامه های ارتباطی به منظور مشاوره صوتی و یا مشاوره تصویری در رابطه با بهداشت روان بهره گرفته می شود. خوشبختانه امروزه روانشناسی آنلاین به لطف پیشرفت علم و فناوری با رشد بسیاری همراه شده و افراد به راحتی قادر به برقراری ارتباط با روانشناسان خوب از طریق مشاوره با ایمو، مشاوره با اسکایپ، مشاوره با واتس آپ و نیز مشاوره تلفنی هستند.

به طور معمول افراد در زمان مواجهه با مشکلات، برای آرام شدن خود و نیز مشورت گرفتن، مشکل را با خانواده، دوستان و یا نزدیکان در میان می گذرانند. اما در زمان رو به رویی با مشکلات خاص و مشکلات روحی و روانی نیاز است که افراد یک مشاوره حرفه ای دریافت کنند و در این زمینه از کسی کمک بگیرند که تخصص لازم را داشته باشد تا آن ها را به بینشی سازنده و نتیجه ای موثر برساند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

چالش ها و مسائل مختلفی ممکن است بر سر راه افراد قرار گیرد که از بین آن ها می توان به مشکلات زوجین، تربیت فرزند، مشکلات خانوادگی و حل اختلافات خانوادگی، مشکلات تحصیلی فرزندان، مسائل و مشکلات نوجوانان، مسائل شغلی و… اشاره نمود و در این بین مسئله حائز اهمیت نحوه برخورد فرد با این مشکلات است.

عدم آگاهی فرد در زمینه حل این مسائل ایجاب می کند که به منظور به کارگیری راه حلی مناسب برای رفع مشکل موجود و نیز ایجاد تغییری مثبت در شرایط به وجود آمده به صورت آنلاین از یک مشاور کمک بخواهد.

در تمامی زمینه های ذکر شده یک مشاوره آنلاین خوب می تواند به بهترین شکل به شما در حل مشکل کمک کند.

مشاوره آنلاین در زمینه های مختلفی میتواند مشکلات را حل کند

مشاوره آنلاین چه مزایایی به همراه دارد؟

در کنار مشاوره حضوری که در طی آن جلسات مشاوره به صورت حضوری صورت می پذیرد مشاوره آنلاین نیز از سوی روانشناس آنلاین انجام شده و می تواند در جای خود بسیار موثر و مفید باشد و در بسیاری از موارد با استفاده از مشاوره آنلاین می توان اوضاع را بهبود بخشید. در ادامه برخی از مزایای مشاوره آنلاین را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • مشاوره آنلاین امن و مطمئن است

همان طور که در جلسات مشاوره حضوری یکی از مهم ترین اصول، راز داری مشاور است در مشاوره روانشناسی آنلاین نیز حتماً این اصل از سوی مشاور آنلاین رعایت می شود. جلسه مشاوره کاملا محرمانه صورت میگیرد و به منظور بهره مندی از مشاوره نیاز به حضور در کلینیک و گفتگوی رو در رو نیست و فرد مراجع امنیت بیشتری را حس می کند.
در واقع حتی افرادی که در این زمینه بسیار حساس هستند و هیچ تمایلی به شناخته شدن ندارند نیز می توانند با خیالی آسوده از خدمات مرکز مشاوره آنلاین نیک داد بهره ببرند.

 • از دسترسی آسان برخوردار است

در مشاوره آنلاین هیچ نیازی به حضور فرد در کلینیک مشاوره نیست و از این رو  افراد به منظور بهره مندی از جلسات مشاوره مسیری طولانی را طی نکرده و بدون تحمل ترافیک و به راحتی با وجود داشتن مشکلات مختلف نظیر داشتن بچه کودک، مشغله شغلی و خانوادگی، مشکل جسمانی می توانند از مشاوره بهره مند گردند. علاوه بر آن افراد ساکن خارج از کشور نیز می توانند به صورت مشاوره آنلاین با روانشناسان ایرانی ارتباط برقرار نمایند و بی شک به دلیل یکسان بودن فرهنگ ها مشاوره موثرتری را تجربه می کنند.

 • اثربخشی درمان در مشاوره آنلاین

در مشاوره آنلاین نیز همچون مشاوره حضوری استانداردهای مربوط به شیوه های درمانی – روانشناختی کاملا لحاظ شده و درمانگر تمام تلاش خود را برای استفاده از بهترین روش برای درمان فرد به کار می گیرد.

مقبولیت و اثر بخشی مشاوره آنلاین روانشناسی بالاست

 • دریافت مشاوره آنلاین در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد

برخی مواقع مواجهه با شرایطی بحرانی باعث می شود که افراد به منظور حل آن توانایی و قدرت لازم را نداشته باشند. به عنوان نمونه خیلی از افراد نمی دانند که در زمان ایجاد مشکلی در رابطه زناشویی آن ها بهترین عکس العمل کدام است و یا این که برخی از والدین ممکن است از ارتباط فرزند نوجوان خود با دوستانی ناباب اطلاع پیدا کرده باشند. در این شرایط افراد نیاز دارند که خیلی زود از یک فرد متخصص در زمینه مربوطه مشورت بگیرند و از این رو مرکز مشاوره آنلاین در چنین زمانی می تواند کمک بسیار بزرگی در حل صحیح  و سریع مشکل موجود به شمار آید.

مرکز روانشناسی و مشاوره آنلاین نیک داد ارائه دهنده خدمات بسیاری در زمینه های مختلف از جمله مشاوره فردی آنلاین به منظور درمان اختلال های روانی، مشاوره اضطراب آنلاین، مشاوره افسردگی آنلاین، مشکلات فردی و ارتباطی و مشاوره خانواده آنلاین جهت حل اختلاف های خانوادگی، امشاوره کودک آنلاین، ارتباط با زوجین و به منظور داشتن خانواده ای سالم و نیز مشاوره ازدواج آنلاین، مشاوره تحصیلی آنلاین، مشاوره شغلی آنلاین و… می باشد.
 • مقبولیت بیشتر

برخی افراد هنوز هم تمایلی به حضور در مراکز مشاوره روانشناسی را ندارند و اصولا در مقابل این حضور گارد دارند! و در واقع ارتباط خوبی با مدل سنتی روان درمانی و مشاوره ندارند این در حالی است که مشاوره آنلاین روانشناسی از سوی افراد به مراتب راحت تر پذیرفته می شود.

آشنایی با اصول مشاوره آنلاین

اصول اخلاقی در زمینه های تخصصی در ارتباط با سلامت افراد حرف اول را می زند. همچنین با توجه به ارزشی که روانشناسان و مشاوران به عنوان حامی شأن و مقام انسان برای انسانیت و ارزش های مرتبط با آن قائل هستند در کار خود اصول اخلاقی را در رأس قرار می دهند.

این اصول اخلاقی تدوین شده از سوی انجمن روانشناسی آمریکاست و تمامی روان درمانگران و مشاوران حوزه روانشناسی خود را ملزم به رعایت آن ها می دانند.

مشاور آنلاین نیز ملزم به رعایت اصول اخلاقی یعنی در نظرگیری قاعده کلی صحیح اجرای مشاوره و پیشه گرفتن درستکاری است. در واقع ارتباط میان مراجعه کننده و مشاوره بایستی دقیقاً یک رابطه انسان دوستانه باشد.

این موضوع اگر چه به فرهنگ نیز مرتبط است اما در تمامی جوامع همچون یک قائده کلی پایبندی به آن شرط است. از دیگر اصول اخلاقی در این زمینه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. رازداری
 2. اهمیت قائل شدن برای سلامت روان افراد
 3. احترام به شأن و آزادی انسان
 4. رعایت عدالت و انصاف
 5. مسئولیت پذیری
 6. داشتن صلاحیت و کفایت
 7. آگاهی از قوانین و مقررات موجود
 8. ایجاد روابطی حرفه ای
 9. در نظرگیری حقوق مراجع
 10. جلب موافقت و رضایت آگاهانه مراجع به منظور انجام مشاوره

در مشاوره آنلاین مانند مشاوره حضوری اصول و چهارچوب ها برقرار است

حد و حدود حریم خصوصی در مشاوره

در مشاوره آنلاین نیز مانند مشاوره حضوری نیاز است که فرد بخشی از اطلاعات شخصی، خصوصی و بین فردی خود را در اختیار مشاور قرار دهد. از این رو بسیار مهم است که این اطلاعات به طور کاملا محفوظ و محرمانه نزد مشاور باقی بماند. در مشاوره اصل رازداری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. وقتی که مراجع به خوبی از رازداری مشاور اطمینان پیدا کند بی شک رابطه صمیمانه تری با او برقرار کرده و راحت تر می تواند مشکلات خود را مطرح نماید. در کل نیاز است که در مشاوره روانشناسی آنلاین به منظور حفظ حریم خصوصی مراجع استانداردها و چارچوب های محکمی لحاظ شود.

گفتنی است که در مشاوره آنلاین نیز روانشناس حتما بایستی همچون دیگر مشاوران، صلاحیت لازم را داشته و در زمینه تخصصی خود به خوبی آموزش دیده باشد.

موارد استفاده از مشاوره آنلاین

امروزه به شکل های مختلفی می توان از راهنمایی های مشاوران و روانشناسان بهره برد. به عنوان مثال برای فردی که در تهران یا شیراز زندگی می کند ضمن امکان مراجعه به یک دکتر روانشناس در شهر خود (تهران یا شیراز) و بهره مندی از مشاوره حضوری راه های دیگری نیز در نظر گرفته شده است تا در صورت عدم امکان حضور در کلینیک بتوانند باز هم از مشاوره استفاده کنند. امروزه به کمک مشاوره آنلاین می توان بسیاری از مشکلات روانشناختی را زیر نظر بهترین مشاوران رفع نمود. در ادامه برخی از این موارد را عنوان می کنیم:

 • اضطراب
 • افسردگی
 • وسواس
 • اختلالات خوردن
 • استرس پس از سانحه
 • اعتیادهای رفتاری از جمله اعتیاد به اینترنت
 • مشکلات مربوط به اعتماد به نفس
 • درمان استرس، فوبیا و حمله پانیک
 • مشکلات تحصیلی
 • مشکلات مربوط به جدایی و طلاق
 • مشاوره خانواده
 • مشاوره کودک
 • مشاوره ازدواج
 • مشاوره طلاق
 • مشاوره زناشویی
 • مشکلات کودک مانند بیش فعالی یا نقص توجه
 • مشکل اعتیاد به مواد مخدر و الکل
 • مشاوره آنلاین و زوج درمانی

مشاوره آنلاین ازدواج

مشاوره ازدواج یکی از مواردی است که افراد می توانند به صورت آنلاین از آن بهره ببرند. در مشاوره ازدواج آنلاین همچنین می توان گروه های سه نفره تشکیل داد که این موضوع به خوبی نشان دهنده برتری مشاوره آنلاین در مقایسه با مشاوره تلفنی است. در مشاوره آنلاین امکان رسیدگی به مواردی چون نقاط مثبت فراموش شده رابطه، نقاط ضعف رابطه و تلاش برای حذف آن ها، تنظیم هیجانات بهبود بخشنده به سلامت رابطه، رساندن طرفین به شناختی بهتر از خود و طرف مقابل، اصلاح باورهای ناسازگار در مورد رابطه مانند اعتقاد به بی نقص بودن رابطه، کار با شیوه های ارتباطی ناسازگار، مشکلات مربوط به شیوه های حل متعارض، اختلاف نظر در مورد فرزندآوری، مشکلات جنسی، خشونت و پرخاشگری، خیانت و روابط خارج از ازدواج و تقویت انگیزه جهت دستیابی به اهداف مشترک وجود خواهد داشت.

تأثیر مشاوره آنلاین بر کاهش استرس

در صورتی که مراجعه به کلینیک های مشاوره برای شما امکان پذیر نیست و از طرفی نیز نیاز دارید که به منظور مدیریت استرس خود از روان درمانی کمک بگیرد مشاوره آنلاین در این راه برای شما بسیار تأثیرگذار می باشد.

خیلی اوقات افراد بر اثر عدم امکان دریافت مشاوره حضوری و یا حتی تلفنی با افزایش استرس رو به رو می گردند. در صورتی که فرد  دارای استرس مزمن باشد رفته رفته از نظر توانایی های ذهنی تحلیل می رود. علاوه بر آن استرس در مواردی باعث فاصله گیری فرد از موقعیت هایی خواهد شد که در حالت طبیعی دلیلی برای دوری از آن ها نیست. روش درمانی مورد استفاده در مشاوره آنلاین، به شدت و میزان استرس افراد بستگی دارد. در موارد اضطراری غالباً تکنیک های متفاوت تری به نسبت دیگر موقعیت ها به کار برده می شود. علاوه بر آن فرد نیز در مقابل استرس پاسخ های متفاوتی نشان داده و این موضوع نیز در نوع درمان نقش دارد.

معنا و تفسیری که افراد از عوامل موقعیتی و نیز تجربیات درونی روانی خود دارند سبب ایجاد احساسات متفاوتی می شود. گاهی این تفسیرها و افکار خودآیند هستند و می توان یاد گرفت که چگونه به آن ها دسترسی داشته و تغییراتی را در آن ها ایجاد نمود. در جلسات مشاوره، درمانگر به فرد کمک می کند که با تمرین به دسترسی و تغییر این افکار دست پیدا کند. در صورتی که افکار مورد اصلاح و تغییر قرار گیرند فرد به شکل واقع بینانه تری به تفسیر پرداخته و از این رو دیگر شاهد احساسات شدت یافته نمی باشد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات
نسترن

سلام خسته نباشین من هیشده سالمه چند ساله با افسردگی زندگی می کنم گاهی هست گاهی نیست اصلا آرامش ندارم همش فکر می کنم اتفاقاتی بدی قراره بیفته هر شب وقتی می خوابم می ترسم نفسم قطع بشه خیلی حالم بده کمک کنین چند بار رفتم مشاور ولی فایده نکرد چیکار کنم مرسی