مشاوره زناشویی

6 110

مشاوره زناشویی در کلینیک نیک داد

نمی توان انتظار داشت که بعد از ازدواج هیچ مشکلی بین زوجین به وجود نیاید. اما بایستی زوجین به یک درک و پختگی نسبتا خوبی برسند که از این اختلافات، کینه و ناراحتی ای به دل نگیرند. موضوع کاملا طبیعی است که هر یک از طرفین از نظر فردی، فرهنگی و خانوادگی دارای تفاوت هایی با یکدیگر باشند و به همین دلیل اخلاف نظر نیز امری اجتناب ناپذیر در میان زوجین است. مسئله مهم در این رابطه نحوه برخورد صحیح با این اختلافات می باشد.

شما میتوانید جهت استفاده از خدمات مشاوره زناشویی در مرکز مشاوره خانواده و اختلافات زناشویی نیک داد با شماره های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

تفاهم زوجین

همه ما در رابطه با اهمیت وجود تفاهم در بین زوجین موارد بسیاری شنیده ایم. اما به طور کلی منظور از تفاهم زوجین چیست؟

احتمالا همه ما به این جمله اعتقاد داریم که :

تفاهم به معنای درک تفاوت هاست.

در واقع می بایست زوجین تفاوت های جنسیتی و فردی یکدیگر را شناخته و به آن ها آگاه باشند. این شناخت باعث تغییر نگرش افراد در مقابل همسر خواهد شد و به زندگی زناشویی افراد کمک بسیار زیادی می کند. برای نمونه ساختار عاطفی خانم ها متفاوت می باشد و حساسیت بیشتری در مقابل رفتارها از خود نشان خواهند داد و به همین دلیل نیاز است که در رابطه با آن ها محتاط تر بود.
افراد می بایست پیش از ازدواج مهارت های زندگی زناشویی را یاد بگیرند. این مهارت ها کمک میکند تا در برخورد با همسر حرفه ای تر رفتار کنند.

چرا باید از مشاوره زناشویی کمک گرفت؟

همان طور که پیش از این نیز گفتیم افراد بایستی پیش از ازدواج به خوبی با مهارت های زندگی زناشویی آشنایی پیدا کنند. از این رو برای یادگیری آموزش های لازم نیاز است که افراد به سراغ یک متخصص و مشاور رناشویی بروند. بروز مشکل و اختلاف در زندگی هر زوجی امری کاملا طبیعی است و افراد برای آن که بتوانند در چنین زمانی رفتاری صحیح از خود نشان دهند بایستی از راهنمایی های یک فرد کاربلد و متخصص بهره ببرند. لذا بهترین راه کمک گرفتن از یک مشاور خوب زناشویی در یک مرکز روانشناسی و مشاوره زناشویی می باشد.

کمک گرفتن از مشاوره زناشویی به حل مشکلات و اختلافات زوجین بسیار کمک میکند

بررسی علل مشکلات زناشویی

یکی از متداول ترین دلایل ایجاد مشکلات در بین زوجین عدم آگاهی و توانایی افراد در زمینه برقراری ارتباط با همسر خود می باشد. در ادامه یکی از مهترین علل مشکلات زناشویی بین زوجین را بررسی میکنیم.

خیانت زناشویی زوجین

خیانت را می توان در بین مشکلات عاطفی زوجین آسیب زننده ترین و بدترین مورد دانست. خیانت زناشویی در واقع به معنای آن است که یکی از زوجین با فردی به غیر از همسر خود وارد رابطه عاطفی، جنسی و یا عاطفی- جنسی گردد.

امروزه آمار خیانت و در پی آن طلاق به میزان قابل توجهی در حال افزایش است و این موضوع باعث شده که جامعه روانشناسی اقدام به ارائه مشاوره در زمینه پیشگیری از خیانت (مشاوره زناشویی) ، مشاوره طلاق و مشاوره خیانت نمایند.

در حال حاضر هم در بین خانم ها و هم در بین آقایان روابط فرازناشویی دیده می شود و حتما نیاز است که در صورت رخ دادن چنین موردی، دکتر روانشناس متخصص زناشویی از طریق آسیب شناسی ریشه بروز این مشکل و فاجعه را بیابد.

یکی از جدی ترین مشکلات زناشویی بین زوجین، خیانت زناشویی است که نیاز به جلسات مشاوره زناشویی می باشد

کلینیک مشاوره زناشویی نیک داد به منظور اصلاح رفتار زوجین و نیز کمک به مدیریت هر چه بهتر روابط، ارائه دهنده بهترین و به روزترین خدمات در زمینه مشاوره زناشویی و مشاوره پیش از طلاق به شما عزیزان است. از این رو شما می توانید با مراجعه به این مرکز بدون ترس از قضاوت شدن مشکل خود را نزد بهترین متخصصین مطرح نموده تا متخصصین با به کارگیری تکنیک های درمانی صحیح راه درست را در زمینه رفتار با همسر به شما نشان داده و به شما کمک کنند تا در راستای بهبود رابطه زناشویی خود گام بردارید.

یکی از علل اصلی خیانت این است که افراد نیازها واقعی خود را نشناخته و نسبت به هویت و شخصیت خود و همسر خود ناآگاه هستند. متأسفانه تا زمانی که افراد توجهی به واقعیت، غرایز و فطرت نداشته باشند روز به روز بر آمار طلاق افزوده می شود.

اختلافات زناشویی زیاد در جامعه به خوبی بیانگر آن است که می بایست برای کاهش مشکلات راه چاره ای یافت. اما متأسفانه آموزش و مدیریت نیازهای هیجانی زوج ها با ضعف همراه است. اما این را از یاد نبرید که هر فردی در هر سنی نیاز دارد که کسی را دوست داشته و همچنین مورد دوست داشته شدن قرار بگیرد.

برخلاف آسان بودن آغاز یک رابطه عاطفی، نگه داشتن آن به مهارت و خودآگاهی نیاز دارد. عشق در صورتی که مورد بی توجهی قرار گیرد خیلی زود به نفرت تبدیل می گردد و از این رو همچون یک گُل به مراقبت و رسیدگی نیاز خواهد داشت.

لذا در صورتی که در رابطه زناشویی خود به مشکل برخوردید حتما بایستی به یک دکتر روانشناس در زمینه مشاوره زناشویی مراجعه کرده و مشکل خود را در میان بگذارید. بعد از آن که دلایل بروز مشکل ریشه یابی شدند به منظور حل آن و بهبود رابطه زناشویی راهکارهایی در پیش پای شما قرار داده خواهد شد.

ضرورت مراجعه به مشاور در زندگی زناشویی

خیلی از افراد بر این باورند که در زمانی که دیگر هیچ راه چاره ای به ذهنشان نمی رسد و رابطه زناشویی آن ها لبه پرتگاه است بایستی به سراغ مشاور بروند. این در حالی است که بهترین زمان برای مراجعه به مشاور هنگامی است که اوضاع آرام تر است و خیلی راحت تر می توان رابطه را برگرداند. مراجعه به مشاور یا روانپزشک بایستی به یک امر عادی در سبک زندگی افراد تبدیل شود و حتما برای بهبود زندگی زناشویی خود این حق را از خود دریغ نکنند.

این را باور داشته باشید که یک زندگی خوب حق شماست و شما می توانید به راحتی در مواجهه با مشکلاتی چون نحوه رفتار با فرزند، شغل همسر و… با مراجعه به مشاوره، بهترین راه را انتخاب کنید.

در صورتی که در زندگی مشترک خود نشانه های زیر را مشاهده نمودید نیز بایستی هر چه زودتر برای نجات زندگی زناشویی خود به یک مشاور زناشویی مراجعه کنید:

  1. زمانی که احساس هم خانه بودن به زن و شوهر بودن غلبه می کند؛
  2. هنگامی که از انتخاب همسر خود دچار تردید شده اید؛
  3. وقتی که در تعامل و مذاکره با همسر خود به مشکل برخورده اید و به نوعی صحبت هایتان با یکدیگر بی نتیجه است؛
  4. هنگامی که شما و یا همسرتان مدام مواردی را از هم مخفی می کنید.

حرف آخر

همه زوجین برای جلوگیری از بروز مشکلات و تیره شدن رابطه زناشویی خود با همسر نیاز خواهند داشت که در زندگی از راهنمایی های یک مشاور حرفه ای بهره ببرند. افراد برای آن که به خوبی از آموزش مهارت های زندگی و نحوه داشتن زندگی سالم بهره مند شوند بایستی از مشاوره زناشویی کمک بگیرند.

اگر شما نیز به منظور بهره مندی از مشاوره زناشویی به دنبال بهترین مشاور زناشویی هستید ما به شما مرکز روانشناسی نیک داد را معرفی می کنیم. در این مرکز حرفه ای ترین مشاوران زناشویی آماده کمک به شما عزیزان هستند تا رابطه زناشویی خود را سرپا نگه داشته و یا به دوران شیرین زندگی مشترک خود برگردید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات
مریم

سلام خانم دکتر، لطفا جواب من رو بدید، ما الان یک پسر 1 و نیم ساله داریم که همش ترس اینو دارم که بهم خیانت کنه. با اینکه میدونم نمیکنه

مریم

خیانت پیامکی شوهر چیکار باید کرد?

میترا

آیا خیانت به خاطر بچه ها قابل بخشش هست؟