5 کتابی که هر زوجی باید قبل از ازدواج بخوانند

0 88

ازدواج یکی از مهم ترین نقطه های عطف زندگی افراد است. به این معنی که لازم است در قلب خود برای حضور فردی دیگر جایی برای همیشه باز کنید و متعهد شوید که به او عشق بورزید، از او مراقبت کنید، و شریک زندگیتان را در سختی ها و مشکلات ریز و درشت زندگی حمایت کنید. این قول و قرار ها چندان کار راحتی نیستند. نویسندگان و پژوهشگران مختلفی سعی کرده اند در این زمینه کتاب هایی بنویسند که به ساختن رابطه ای بهتر کمک می کنند. پیش از اینکه سراغ معرفی کتاب ها برویم، پیشنهاد می کنیم همیشه در چنین موضوعاتی در صورتی که احساس می کنید مشکل مهمی وجود دارد، از یک متخصص و یا مشاور کمک بگیرید و به خواندن کتاب ها اکتفا نکنید.

 

5 کتاب مشاوره ای درباره آموزش های پیش از ازدواج | بلاگ بوک لند

5 زبان عشق

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

پنج زبان عشق کتابی است که بیش از یازده میلیون نسخه از آن در جهان در دستان مخاطبانشان قرار گرفته و در ایران هم جزو کتاب های پر فروش است. این کتاب که برای اولین بار در سال 1995 منتشر شد، درباره این صحبت می کند که به طور کلی افراد مختلف از پنج راه برای ابراز و تجربه عشق استفاده می کنند؛ تماس بدنی، اختصاص وقت، دریافت هدیه، ارائه خدمات و کلام تایید آمیز. چاپمن در این کتاب اعتقاد دارد که همه آدم ها با شناختن بیشتر خودشان و شیوه های مخصوص به خودشان و طرف مقابلشان برای ابراز و دریافت عشق می توانند رابطه ی بهتری را تجربه کنند. این کار باعث می شود سوء تفاهم های مختلف در رابطه هم کمتر شود و سوء تفاهم های مختلف در رابطه هم کمتر شود و عمر و کیفیت رابطه بیشتر شود.

اشنایی قبل از ازدواج اثر ریچل گرین والد

تغییر سبک و شرایط زندگی و همین طور تغییر در امکانات و آزادی افراد( به ویژه زنان) باعث تغییر در روش ارتباط زن و مرد قبل و بعد ازدواج شده است. در کتاب آشنایی قبل از ازدواج، نکات مفید و آموزنده ای آورده شده است.

ازدواج بدون شکست اثر ویلیام گلسر

لازم است که تئوری انتخاب را همواره در زندگی در نظر داشته باشیم؛ اتفاقاتی که در طول زندگی برایمان میافتد، نتیجه انتخاب های خودمان است. فقط خودمان. تئوری انتخاب را در هیچ رده سنی به ما آموزش داده نمی شود. در حالی که اگر آن را در طول زندگی بیاموزیم، مسیر زندگی را با فشار کمتر و آرامش بیشتر سپری خواهیم کرد؛ پس توصیه می شود برای بالا بردن ضمانت ازدواج، حداقل یکی از بهترین کتاب های آموزش پیش از ازدواج، مانند کتاب ازدواج بدون شکست را تهیه کنیم. کتاب ازدواج بدون شکست، با تفهیم تئوری انتخاب، مخاطب را برای داشتن زندگی مشترک یاری می دهد.

عشق ویرانگر

کتاب عشق ویرانگر، اثری نوشته ی براد جانسون و کلی موری است که اولین بار در سال 2007 به چاپ رسید. این کتاب به اختلالات شخصیتی عجیبی می پردازد که به شکلی غافلگیر کننده، متداول هستند و باعث می شود مخاطبین با درکی بهتر و احتیاطی بیشتر، وارد رابطه ای جدید شوند و یا ارتباطی قدیمی را ادامه دهند. جانسون و موری به ما می گویند چرا عده ی زیادی از ما جذب افرادی با اختلال های شخصیتی می شویم، و مهم تر از آن، راهکارهایی را برای تشخیص این الگو های آسیب زا و اجتناب از آن ها ارائه می کنند. این دو نویسنده برای افرادی که در رابطه ای متعهد و با افراد دارای مشکل شخصیتی هستند نیز راه کارهایی را در نظر گرفته اند که با کمک آن ها می توان ارتباطی به مراتب سالم تر و دلپذیرتر را تجربه کرد.

هنر عشق ورزیدن

آیا مطمئنید که می توانید توانایی خودتان را انقدری بالا ببرید که یک نفر دیگر را دوست داشته باشید؟ شاید برای شما این سوال عجیب باشد، اما باید بگوییم که دوست داشتن یک نفر دیگر چندان هم کار راحتی نیست. اما اریک فوروم-روانشناس و فیلسوف در کتاب هنر عشق ورزیدن به ما می گوید باید بتوانید و اگر بخواهید حتما می توانید این کار را بکنید. کتاب هنر عشق ورزیدن در سال 1956 نوشته شده است، اما همچنان یکی از پرفروش ترین کتاب ها در زمینه عشق است. اریک فوروم در این کتاب انواع مختلف عشق مانند عشق رومانتیک، عشق برادرانه، عشق اروتیک، عشق والد-فرزندی و عشق به خود را توضیح داده و نشان داده که چگونه افراد مختلف می توانند در هنر عشق ورزیدن با تمرین و اشتیاق بهتر شوند.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09389099541

09010881970

 

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات