خانواده درمانی

0 17

مشاوره خانواده درمانی در مرکز مشاوره نیک داد

به طور کلی هر فرد مراحل اولیه رشد را در محیط خانواده گذرانده و از این رو می توان گفت خانواده اصلی ترین سیستم اجتماعی و نهادی است که رشد و رفاه جسمی و روانی فرد در آن شکل می گیرد. افراد در کودکی به آغوش خانواده نیاز دارند تا از نظر روانی، اجتماعی و فیزیکی به یک تعادل دست پیدا کنند. اما در برخی مواقع نیز مشکلات ایجاد شده در محیط خانواده می توانند در صورت عدم رسیدگی به آن ها تاثیرات بدی را به جای گذاشته و منجر به از هم گسختگی ارتباط عاطفی میان زن و شوهر و نیز دیگر افراد خانواده گردند.

میتوان با مراجعه به یک متخصصی روانشناس خانواده در یک مرکز مشاوره خانواده درمانی یاد گرفت که چگونه در بروز اختلافات و مشکلات بین فردی بهترین عکس العمل و راهکار را در پیش گرفت. روانشناس خانواده درمانی فارغ از هر گونه قضاوت و داوری ریشه مشکلات را پیدا کرده و شما را به آرامش پیش از دعوا و مشکلات ایجاد شده برمی گرداند.

 دلایل ضرورت مراجعه به مشاور خانواده درمانی

شما می توانید با مراجعه به کلینیک مشاوره خانواده نیک داد به خوبی از طریق ریشه یابی مشکلات خود بهترین راهکار را برای درمان دریافت نمایید. از مواردی که در مشاوره خانواده درمانی مورد بررسی و درمان قرار میگیرد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کمک به حل مشکلات عاطفی و بین فردی
 • بررسی دلایل خیانت در زندگی مشترک
 • حل اختلافات زناشویی

خانواده درمانی کمک میکند تا بنیان خانواده مستحکم تر و پایدارتر گردد

در ادامه به بررسی چند مورد از خدمات کلینیک نیک داد در زمینه مشاوره خانواده می پردازیم:

1. ارائه مشاوره زوج درمانی، مشاوره ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج

در این خصوص در مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد متخصصین مشاوره ازدواج به بررسی تخصصی کلیه ابعاد ازدواج پرداخته و زمینه دستیابی به شناخت کلی را به واسطه تست و کارگاه های آموزشی برای زوجین فراهم می کنند.

در این نوع مشاوره برخی مواقع از نظر کارایی، رابطه پیش از ازدواج زوجین مورد بررسی قرار میگیرد و از این رو به خوبی اختلافات بنیادین، خود را نشان داده و برای رفع آن ها اقداماتی اندیشیده می شود.
در صورتی که یک یا هر دو طرف پیش از این سابقه ازدواج و جدایی را داشته باشند و به ویژه از ازدواج خود صاحب فرزندی هستند ضرورت دریافت مشاوره از متخصص روانشناس خانواده از درجه اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.
براساس نظر بهترین روانشناس خانواده درمانی، به طور معمول افرادی که در خصوص ازدواج خود نیازمند کمک و راهنمایی هستند سعی داشته با بحران ها و مشکلاتی چون طلاق، بی وفایی، اختلاف در رابطه با نحوه تربیت بچه، ناهماهنگی های جنسی، مشکلات مالی، ارتباط غیر موثر و یا اختلاف نظر در رابطه با کنترل و قدرت مقابله نمایند، چرا که این بحران ها هر یک به تنهایی قادر خواهند بود بنیان خانواده را متزلزل کنند.

غالبا زوج های مراجعه کننده به مرکز روانشناسی نیک داد به منظور زوج درمانی و خانواده درمانی دارای تمایلات متفاوتی برای ادامه رابطه هستند و همچنین اهداف، انتظارات و تجربه آن ها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد.

2. ارائه آموزش و درمان روابط جنسی زوجین

متخصص و مشاور خانواده کلینیک نیک داد تمام تلاش خود را در خصوص آموزش رابطه زناشویی به زوجین به کار گرفته تا افراد بتوانند زندگی مشترک مطلوب تری را تجربه کنند. در واقع مشاورین این مرکز به افراد این امکان را خواهند داد تا دنیای خود و همسر خود را بهتر شناخته و همچنین افراد در این مرکز بسته به مشکل خود می توانند از خدمات به روزترین تکنیک های سکس تراپی و بهترین روش های درمانی مشکلات جنسی و نیز تکنیک های مشاوره جنسی برخوردار گردند.

3. ارائه مشاوره طلاق، مشاوره قبل از طلاق و مشاوره بعد از طلاق

در صورتی که به دلیل مشکلات مختلف در زندگی  زناشویی خود به فکر طلاق افتاده اید توصیه می شود برای مدتی طلاق را به تعویق انداخته و آخرین تلاش خود را برای حل مشکلات و تعارضات به وجود آمده به کار بگیرید. مرکز مشاوره نیک داد از بهترین مشاوران روانشناس خانواده و خانواده درمانی بهره مند است و از این رو کلیه ابعاد زندگی مشترک شما نظیر فحاشی، مشکلات خلقی، دروغ گویی، پنهان کاری، اختلاف نظرها، پرخاشگری، مشکلات جنسی و… توسط متخصص روانشناس مورد بررسی قرار گرفته و با حل آن ها از بروز مشکلات جدی تر جلوگیری خواهد شد.

متخصص خانواده درمانی با بررسی ابعاد مختلف زندگی مراجعین، راهکارهای مناسبی جهت جلوگیری از مشکلات خانوادگی را ارائه می دهد

4. ارائه مشاوره خانواده درمانی در کلینیک نیک داد

در زمینه خانواده درمانی که در بین ابعاد درمانی کاملا موردی تخصصی به شمار می آید شما حتما بایستی از یک روانشناس خانواده باتجربه و حرفه ای کمک بگیرید و برای این کار بهتر است به منظور اطمینان هر چه بیشتر به یک مرکز مشاوره خانواده خوب مراجعه کنید. به عنوان نمونه شما می توانید در خصوص مواردی چون بررسی مشکلات هیجانی و ارتباطی خانواده، نحوه تربیت صحیح به وسیله والدین، ارتباط سالم با اعضای خانواده، افزایش آگاهی در رابطه با نقش ها و مسئولیت اعضای خانواده از راهنمایی های مشاور خانواده درمانی نیک داد بهره بگیرید تا یک زندگی آرام و لذت بخش را تجربه کنید.

همچنین در یک خانواده چنانچه یکی از اعضا دارای اختلال روانی باشد بقیه اعضا نیز در معرض آسیب خواهند بود و از این رو می توان به کمک خانواده درمانی بهتر اتفاقات روزانه پراسترس را مدیریت نمود تا بیماری عود نکرده و آرامش در خانواده حکم فرما باشد.

از بین رایج ترین مشکلات که افراد در زمان مراجعه به مرکز مشاوره خانواده نیک داد مطرح نموده اند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز به بازسازی زندگی ورود کرده به رابطه فرازناشویی
 • عدم رضایت از رابطه جنسی در زندگی مشترک
 • مشکلات شغلی و اجتماعی
 • عدم توانایی کنترل خشم و و مدیریت روابط با همسر و خانواده
 • نداشتن تفاهم و عدم درک شدن از سوی طرف مقابل
 • داشتن اختلاف نظر در رابطه با مشکلات نوجوان و تربیت کودک
 • وجود اختلافات خانوادگی و تعارضات با خانواده طرف مقابل
 • درگیری میان دو خانواده
 • تلاش برای افزایش کیفیت سطح زندگی مشترک رضایت و بالا بردن میزان رضایت
 • رفع مشکلاتی نظیر دروغگویی، عصبانیت و عدم درک دنیای طرف مقابل

کمک خانواده درمانگر و خانواده درمانی به افراد

به کمک مشاور خانواده درمانگر شما می توانید با کم کردن میزان هیجانات خود، کنترل و مدیریت بیشتری بر روی اختلافات داشته و مانع از آن شوید که تنش ها منجر به تخریب و اتخاذ تصمیم های نادرست گردند. همچنین متخصصین خانواده درمانی با ریشه یابی و آسیب شناسی شرایط، مناسب ترین راهکار را در اختیار شما قرار خواهند داد و در نهایت شما کاملا به نوع تیپ شخصیتی و تفاوت های اختلاقی میان زن و مرد آگاه خواهید شد و در آینده نیز می توانید از این دانش به دست آمده برای بهبود روابط خود استفاده نمایید و در نتیجه بسیاری از مشکل هیچ گاه به وجود نخواهند آمد.

از این رو چنانچه در حال تغییراتی به منظور بهبود روابط میان اعضا خانواده تان هستید قدم اول برای این کار مراجعه به یک مشاور خانواده خوب می باشد.

یکی از نشانه های مراحل بزرگسالی اقدام به تشکیل خانواده و علاقمندی و آمادگی برای فرزندآوری است و به نوعی نشان دهنده آن است که افراد در کنار استقلال به سمت هم بستگی نیز متمایل می گردند.
در این مرحله در واقع افراد تعهد نسبت به یکدیگر را پذیرفته و به نوعی از خانواده خود دل کنده و به فکر تشکیل یک خانواده دو نفره خواهند افتاد.
البته در این بین گاهی نیز ممکن است نوع فرهنگ و اجتماع و نیز دلایلی چون فرار از خانه پدری افراد را به سمت ازدواج زودهنگام سوق دهد. هر چند عده ای از آقایان نیز به دلیل ترس از ایجاد تعهد و صمیمیت از ازدواج فراری هستند و آن را به تعویق می اندازند.
همان طور که اکثر خانم های شاغل سن و سال دار به هیچ عنوان دوست ندارند با ازدواج استقلال خود را از دست دهند و از این رو به بهانه های مختلف از ازدواج سر باز می زنند.

مشاوره قبل از ازدواج به فرآیند خانواده درمانی کمک شایانی میکند

از نظر بهترین متخصص روانشناس خانواده، با ازدواج هر یک از طرفین سنت ها، انتظارات و پیشایندهای خانواده پدری را به یدک کشیده و وارد زندگی خانوادگی و تعامل زناشویی خود می کند.
در واقع هر یک از دو طرف دارای دو فرهنگ متفاوت هستند و طبیعی است که از نظر ارزش ها و باورها، تجربه ها و پیشداوری ها با هم دارای تفاوت هایی باشند.
از این رو بایستی با شناخت این تفاوت ها بر اساس توافق و تطابق به طرح الگوهای تعاملی جدیدی بپردازند.
رفته رفته این روش های جدید به عادت تبدیل شده و به راحتی در ارتباط زوجین مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
البته لازم به ذکر است که با وجود پذیرش این تعهد از سوی برخی از زوج ها برخی نیز با دیده تردید به آن نگاه خواهند نمود. برای آن که افراد با این فرایندها آشنایی پیدا کنند بایستی اطلاعاتی در اختیار آن ها قرار داده شود. از این رو بهتر است که در زمان شروع خانواده، اقدام به فرزندآوری، خداحافظی با نوجوانی و… افراد از مشاوره روانشناسان خانواده بهره بگیرند.

مرکز مشاوره خانواده درمانی نیک داد

کلینک نیک داد از مجرب ترین کادر درمانی و بهترین متخصص روانشناس خانواده برخوردار است. روند درمانی تیمی در این مرکز باعث شده است که در صورت نیاز افراد به درمان چندوجهی، احتیاجی به ارجاع به مرکزی دیگر نباشد و امکان استفاده همزمان چند روش درمانی برای افراد جود خواهد داشت.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

رزرو وقت مشاوره روانشناسی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.