چطور یک مرکز مشاوره خوب پیدا کنیم؟

0 33

امروزه به دلیل پیچیدگی های زندگی و استرس هایی که هر روز با آن روبرو می شویم، کم و بیش همه احساس نیاز می کنند که در زندگی خود با یک مشاور و روانشناس مجرب تماس بگیرند. اما گاهی اوقات، به دلیل مشغله زیاد و کمبود وقت، این فرصت را ندارند که برای یافتن یک مشاور خوب نزدیک  محل زندگی یا کار خود وقت بگذارند. هزینه جلسات مشاوره معمولاً کم نیست.

خوبی جلسات مشاوره که توسط مشاور روانشناسی برگذار می شود، این است که مردم دیگر فکر نمی کنند هرکسی که به مشاوره مراجعه می کند مشکلات روانی شدیدی دارد، و جامعه به این باور رسیده است که مشاوره می تواند برای همه مفید باشد. مشاوره برای جلوگیری از آسیب های فردی، خانوادگی و حتی اجتماعی و خودآگاهی را افزایش می دهد.

در این مقاله با خدمات مرکز مشاوره نیک داد آشنا می شویم تا اگر به دنبال یک مرکز مشاوره خوب هستید، در صورت تمایل بتوانید خدمات ما را نیز در نظر بگیرید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

خدمات مرکز مشاوره نیک داد

مرکز مشاوره نیک داد با استفاده از کادر مجرب و ماهر در زمینه های مختلف آماده ارائه خدمات مشاوره حضوری و تلفنی می باشد. این خدمات عبارتند از:

1. مشاوره فردی

مشاوره فردی

در جلسات مشاوره فردی، مشکلاتی مانند افسردگی، وسواس، اضطراب، بی خوابی، وابستگی، اعتیاد و اختلالات شخصیت مورد بررسی قرار می گیرد و راهکارهای درمانی مناسب ارائه می شود. گاهی اوقات به دلیل بینش های نادرست، شرایط زندگی و روابط با افراد دیگر مشکل و غیرقابل تحمل می شویم، اما اغلب این احساسات به دلیل مشکلات موجود در خود ما است و در این شرایط بهتر است خودمان را ببینیم و بشناسیم بهتر از اینکه به آرامش بیشتری برسیم. جلسات مشاوره در تصورات غلط و افزایش خودآگاهی بسیار مفید است.

2. مشاوره خانواده

مشاوره خانواده

گاهی مشکلات شخصی ناشی از مشکلات خانوادگی و الگوهای غلط در خانواده است که باید به همه اعضای خانواده رسیدگی شود. مشاور خانواده مشکلات فردی و الگوهای غلط در روابط بین اعضا را شناسایی می کند و با ارائه راه حل های مناسب، روابط مناسب را ایجاد می کند و پیوند عاطفی بین اعضای خانواده را تقویت می کند. مشکلاتی که در جلسات مشاوره خانواده مورد بحث قرار می گیرد شامل مشکلات جنسی، مشکلات اخلاقی و رفتاری همسر، تفاوت با خانواده همسر، رابطه بد والدین و فرزندان، چالش های تربیت فرزندان و … می باشد.

3. مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

یکی از مهمترین عوامل قبل از ازدواج این است که طرفین به درستی یکدیگر را بشناسند و با آگاهی کافی برای این امر مهم عمل کنند. ازدواج هایی که به صورت احساسی و بدون دانش کافی انجام می شوند، می توانند شکست بخورند. ممکن است فکر کنید که شریک زندگی خود را مدت طولانی می شناسید و دیگر نیازی به مشاور ازدواج ندارید.

اما افراد زیادی بوده اند که پس از سالها رابطه دوستانه ازدواج کرده اند و پس از چند ماه زندگی مشترک تصمیم به جدایی گرفته اند. دلیل این امر این است که ازدواج با دوستی بسیار متفاوت است و در زندگی مشترک مسائلی وجود دارد که در دوستی نیازی به فکر کردن نیست. مشاور ازدواج انواع شخصیت، اختلالات و مشکلات شناختی و رفتاری طرفین را بررسی کرده و وضعیت فرهنگی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی آنها را بررسی می کند. در نتیجه، مشاوره ازدواج به شما کمک می کند تا خود و شریک زندگی خود را بهتر بشناسید تا بتوانید با آگاهی بیشتر تصمیم به ازدواج بگیرید و در آینده پشیمانی کمتری داشته باشید.

4. مشاوره کودک

روانشناسی و مشاوره کودک

دوران کودکی دوره ای است که در آن شخصیت فرد شکل می گیرد و اعتقادات در ناخودآگاه او نقش می بندد که در بزرگسالی به سختی می توان به آن دست یافت و تصحیح کرد. بسیاری از رفتارهای ساده والدین یا سایر اعضای خانواده می تواند باعث ایجاد اختلالات شخصیتی و تصورات غلط در کودک شود که درمان آنها دشوار است. بنابراین، لازم است والدین هنگام بچه دار شدن آموزش های لازم را دریافت کنند تا از آسیب ناخودآگاه فرزندشان جلوگیری شود. علاوه بر این، اغلب چالش هایی در تربیت فرزندان وجود دارد یا کودک مشکلاتی دارد که ممکن است والدین ندانند چگونه به آنها پاسخ دهند. استفاده از خدمات مشاوره کودک در این شرایط بسیار مفید است. در جلسه مشاوره کودک، مسائلی مانند بیش فعالی، عدم تمرکز، پرخاشگری، لجبازی، کمرویی، سوالات جنسی کودکان و سایر مسائل مرتبط مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا مشاوره تلفنی می تواند مفید باشد؟

مشاوره تلفنی

در حال حاضر به دلیل سوء استفاده افراد سودجو، تبلیغات منفی در مورد مشاوره تلفنی انجام شده است. اما باید گفت ارائه خدمات مشاوره تلفنی همراه با مشاوره حضوری توسط یک مرکز مشاوره معتبر می تواند بسیار مفید باشد. همانطور که گفته شد، بسیاری از افراد به دلیل کمبود وقت نمی توانند مشاور خوبی پیدا کنند. اگر می خواهید شخصاً یک مشاور خوب پیدا کنید، باید از قبل یک ساعت وقت بگذارید، معمولاً اولین جلسات فقط مقدماتی است. اما با استفاده از خدمات مشاوره تلفنی، می توانید با مشاوران مختلف به صورت تلفنی صحبت کنید و هر زمان که احساس کردید نمی توانید با مشاور ارتباط برقرار کنید، مکالمه خود را پایان دهید. به این ترتیب، پس از یافتن یک مشاور خوب، می توانید جلسات بعدی خود را شخصاً ادامه دهید. علاوه بر این، افراد معمولاً در صورت بروز مشکل با مشاور تماس می گیرند و تمایل دارند در اسرع وقت به دنبال مشاوره باشند. در این صورت، اگر می خواهید به مشاوره حضوری اکتفا کنید، باید وقت بگذارید و منتظر بمانید. با توجه به موارد فوق، مشاوره تلفنی به عنوان یک روش مکمل می تواند بسیار مفید باشد.

توصیه به ایرانیان خارج از کشور

مشاوره آنلاین

در مجتمع مشاوره نیک داد، خدمات مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور نیز ارائه می شود. افرادی که در خارج از ایران زندگی می کنند معمولاً ترجیح می دهند به دلیل زبان و فرهنگ مشترک با مشاوران ایرانی ارتباط برقرار کنند، زیرا نکته مهم در مشاوره و درمان این است که درمانگر و مشاور می توانند به طور موثر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در مرکز مشاوره نیک داد، مشاوره برای ایرانیان خارج از کشور می تواند از طریق واتس اپ و به صورت مشاوره آنلاین انجام شود.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات