مشاوره خانواده چه تاثیری بر زندگی زوجین دارد؟

0 43

زمانی که کودکی بزرگ می شود و مراحل زندگی را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد، با پشت سر گذاشتن هر یک از این مراحل زندگی با چالش ها و مشکلات بیشتری ( هم در خانواده و هم در جامعه ) مواجه می شود؛ در چنین مواردی، او نیاز دارد که کسی را به عنوان راهنما و مشاور در کنار خود داشته باشد تا بتواند چالش ها و مشکلات را مدیریت کند؛ در صورتی که خود فرد از پس حل مشکلاتش بر نخواهد آمد. در این شرایط است که فرد سومی می تواند شما را در حل مشکلات و چالش ها کمک نماید.

البته توجه داشته باشید که برای گرفتن مشاوره، باید از مشاورین متخصص خانواده با تجربه و کار بلد استفاده کنید؛ زمانی که دو انسان از خانواده های متفاوت با طرز فکر ها و رفتار های دور از هم می خواهند با هم یک زندگی مشترک را شروع کنند، در کنج ذهن خود و در رویاهایشان یک زندگی افسانه ای را آرزو می کنند؛ اما باید این را در نظر داشته باشند که چنین زندگی افسانه ای و داشتن روابط عاشقانه و ازدواج موفق، نیاز به تلاش و فکری عاقلانه دارد.

چه زمان هایی باید به مشاور خانواده مراجعه کرد؟

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

چه زمان هایی باید به مشاور خانواده مراجعه کرد؟

در ادامه در بخش های مختلف بررسی میکنیم که چه زمانی لازم هست تا به یک مشاور خانواده خوب مراجعه کنید:

  • زمان هایی که زندگی جنسی شما دچار تغییرات زیادی می شود

زمانی که شما یک زندگی مشترک را شروع می کنید، بعد از مدتی با تغییرات قابل توجهی در زندگی خود مواجه می شوید؛ مثلا برخی از زوجین با کاهش تمایل جنسی بعد از گذشت مدت زمانی، رو به رو می شوند و در برخی موارد نیز افزایش روابط جنسی در زوجین نیز می تواند مشکلاتی را به وجود آورد زیرا در بعضی موارد دیده شده است که طرف مقابل از کاهش روابط و همچنین افزایش آن دچار چالش و مشکلات روحی و روانی می شود؛ همین مسئله پیامد های بدی در زندگی مشترک خواهد داشت.

زمانی که برای حل این مشکلات و چالش ها دنبال راه حلی می گردید، به شما پیشنهاد می شود که حتما به یک کلینیک مشاوره خانواده مراجعه نمایید؛ زیرا آن ها بهترین افرادی هستند که می توانند شما را راهنمایی کرده و اطمینان خاطر حاصل نمایند که مشکلاتتان به راحتی قابل رفع است.
  • زمان هایی که نمی توانید با شریک عاطفی تان به راحتی صحبت کنید

طبق گفته مشاور روانشناسی در بسیاری از موارد، مشکلات پیش آمده بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند؛ می توان گفت که نداشتن یک رابطه ساده و صمیمی و اینکه شما نمی توانید به راحتی با طرف مقابل خود صحبت کنید، قدرت حل مشکلات را از دست خواهید داد؛ اما زمانی که دو طرف بتوانند برای حل مشکلات و چالش های زندگی با یکدیگر صحبت کنند، می توانند به آسانی مشکلات خود را رفع نمایند. به این نکته هم توجه داشته باشید که صحبت کردن آن هم زمانی که تاثیر مثبتی داشته باشد، نسبت به صحبت های منفی، اثر گذاری بیشتری خواهد داشت.

هر چه شما در زندگی به جلو می روید، مشکلات و چالش های آن هم بیشتر و سخت تر می شود؛ در برخی موارد دیده شده است که زوجین پس از سال ها زندگی، همچنان با یکدیگر مشاجره دارند و روابط خوبی ندارند؛ آن ها با یکدیگر بر سر کوچک ترین مسائل هم نمی توانند به تفاهم برسند.

مشاوره خانواده چه تاثیری بر زندگی زوجین دارد؟

این زوجین می توانند برای حل مشکلات و چالش های زندگی روزمره خود، به کلینیک های مشاوره مراجعه نمایند و تمام مشکلات خود را با کارشناسان متخصص و مجرد در میان بگذارند و با همفکری و مشورت آن ها، مشکلات زندگی خود را بهتر و راحت تر حل نمایند.

در کلینیک ها، مشاوران روانشناسی خانواده تلاش می کنند که مشکلات زوجین را مورد بررسی قرار دهند و راه حل های مناسبی را برای برطرف کردن آن ها به دست آورند و آن ها را در اختیار زوجین قرار دهند؛ زوجین این اطمینان را باید داشته باشند که با به کار گیری این راه حل ها و راهنمایی ها، مشکلات زندگی خود را تبدیل به خوشی و شادی می کنند.

مشاوران و کارشناسان خانواده به زوجین می آموزند که در مقابل هر مشکلی، چه رفتاری با هم داشته باشند و یا به چه صورتی با یکدیگر صحبت کنند؛ نحوه برقرار کردن رابطه که تاثیر زیادی در برطرف کردن چالش ها دارد هم در این کلینیک ها آموزش داده خواهد شد.

برخی از زوجین بسیار دیر به این نکته پی می برند که برای بهتر شدن زندگی نیاز به مشاوره دارند؛ در چنین مواردی است که طرف مقابل ( همسرانشان ) را به عنوان یک دشمن در زندگی می بینند.

  • زمانی که مواردی را از همسرتان مخفی نگه می دارید

زمانی که تصور می کنید همسرتان در مقابل شما قرار دارد و کنارتان نیست، شرایط کمی دشوارتر می شود؛ در برخی موارد دیده شده است که زوجین مسائل بسیاری را از یکدیگر پنهان می کنند. آن ها نمی دانند که با این کار باعث بروز مشکلات زیادی می شوند؛ البته این را هم باید متذکر شویم که زوجین این حق را دارند که یک حریم خصوصی مشخصی برای خود داشته باشند ولی به این معنا نیست که شما اجازه این را داشته باشید تا هر مسئله ای را از طرف مقابل ( همسرانتان ) مخفی نگهدارید.

در بسیاری از موارد ایجاد یک حریم خصوصی در نظر طرف مقابل، به عنوان یک مسئله بد و ناخوشایند یاد می شود که باعث ایجاد مشکل خواهد شد؛ اما با مراجعه به مشاوره خانواده خواهید فهمید که این مشکلات به راحتی قابل حل است.

مشاوره خانواده ( چه مشاوره قبل از ازدواج و چه در زمان زندگی مشترک )، تاثیر بسیار زیادی روی زوجین دارد؛ زیرا مشاوران و کارشناسان می گویند که در مقابله با هر مشکلی، چه کاری باید انجام داد. مثلا همین حریم خصوصی که خود یک چالش در زندگی زوجین است، وقتی که یک مشاوره خوب بتواند این موضوع را به طور کامل و مفصل برای زوجین باز کند و به خوبی برای آن ها توضیح دهد که این حق قانونی همه افراد است، زوجین متقاعد می شوند که در مقابل چنین موضوعی با هم به راحتی کنار بیایند.

جمع بندی نهایی

مشاوره خانواده به زوجین می آموزد که از هر صحبت و حرفی نسبت به یکدیگر دل خور نشوند؛ بلکه نکته مثبت هر برخورد و حرفی را در نظر بگیرند. این مسئله، باعث از بین رفتن مشکلات و چالش ها می شود و دید زوجین را نسبت به یکدیگر باز می کند و باعث می شود که زوجین نکات منفی همدیگر را نادیده گرفته و با ایجاد روابط مثبت و عاطفی بهتری زندگی شاد و خوشبختی را داشته باشند.

مرکز مشاوره نیک داد؛ ارائه دهنده خدمات مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده درمانی می باشد. تلفن های رزرو وقت مشاوره : 07132318862 – 09389099541

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات