مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین

پاسخ به سوالات شما به صورت رایگان در انتهای صفحه

0 43

مشاوره ازدواج تلفنی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که هر زوج باید پیش از ازدواج، از آن استفاده کند. یکی از مهم‌ترین تصمیمات هر فرد در زندگی، ازدواج است. مهم‌ترین هدف در ازدواج، رسیدن به آرامش است و اگر افراد نتوانند به درستی در این زمینه تصمیم‌گیری کنند، با مشکلات بسیار زیادی در طول زندگی مواجه می‌شوند. در بسیاری از موارد این مشکلات، منجر به شکست و از هم پاشیدن زندگی می‌شود.

بنابراین بهتر است قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای آینده، افراد به منظور بالا بردن آگاهی خود و اطمینان از تصمیمشان از مشاوره ازدواج استفاده کنند. مشاوره ازدواج تلفنی، می‌تواند راهکارها و توصیه‌های مؤثری را در اختیار افراد قرار دهد. تنها لازم است دقت داشته باشید که از مراکز معتبر و روانشناسان خبره و برجسته به منظور گرفتن مشاوره، اقدام نمایید.

"<yoastmark

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره ازدواج تلفنی چیست؟

یکی از روش‌های مشاوره، مشاوره تلفنی ازدواج، است. امروزه با پیشرفت راه‌های ارتباطی، مشاوره تلفنی برای بسیاری از افراد که امکان ارتباط مستقیم با روانشناسان را ندارند، به عنوان یک فرصت تلقی می‌شود. اگر کمی به اطراف خود نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که ازدواج‌های عجولانه دوام زیادی ندارند. اهداف اشتباه در ازدواج و تصمیمات نادرست، نه تنها منجر به شکست ازدواج و جداشدن زوجین می‌شود، بلکه آسیب‌های روحی و روانی بسیار زیادی را به خانواده‌ها وارد می‌کند.

افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند به صورت حضوری از توصیه‌ها و راهنمایی‌های ازدواج بهره‌مند شوند، می‌توانند از مشاوره ازدواج تلفنی استفاده کنند. مشاوره‌های تلفنی می‌توانند تا حد بسیار زیادی در وقت و هزینه افراد صرفه‌جویی کنند و معمولاً پیشنهاد می‌شود، جوانان مجرد از مشاوره‌های تلفنی پیش از ازدواج استفاده کنند. در مشاوره‌های ازدواج، مشاورین در ابتدا از خصوصیات و ویژگی‌های افراد آگاه می‌شوند و در ادامه بهترین راهکارها و اطلاعات را در اختیار افراد قرار می‌دهند. به طور خلاصه، باید بگوییم که مشاوره‌های مربوط به ازدواج، می‌توانند آگاهی و سطح دانش افراد را افزایش دهند و از این جهت است که زوجین در طول زندگی در مواجه با مشکلات، می‌توانند بهترین عملکرد را داشته باشند.

بیشتر بخوانید : فواید مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین چه فوایدی دارد؟

در صورتی که اطلاعات و آگاهی افراد از یک مسئله بالا باشد و با مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید، آشنا باشند، در نهایت می‌توانند در نهایت تصمیم‌ درست‌ و انتخاب خوبی داشته باشند. مشاوره‌های تلفنی و آنلاین ازدواج، به افراد کمک می‌کند از مزایای بسیار زیادی بهره‌مند شود. برخی از مهم‌ترین مزایای مشاوره تلفنی و آنلاین، عبارت است از:

 • هزینه‌های مربوط به رفت و آمد، حق مشاوره و … را تا حد بسیار زیادی کاهش می‌دهد.
 • باعث صرفه‌جویی در وقت می‌شود.
 • مراجعین به منظور ارتباط با مشاورین، انتخاب‌های بسیار زیادی خواهند داشت.
 • تلفن در دسترس اکثر افراد قرار دارد و به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • بدون آن که نیازی به هزینه‌های جانبی باشد، مراجعین می‌توانند در صورت نیاز تعداد جلسات بیش‌تری را درخواست کنند.
 • با توجه به زندگی‌های امروزی، مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی می‌تواند فرصت گرفتن مشاوره را در اختیار تمام افراد قرار دهد.
 • مشاوره‌های تلفنی نسبت به مشاوره‌هایی که از طریق چت انجام می‌شوند، مؤثرتر خواهند بود.
 • نیازی نیست مدت زمان طولانی را تا رسیدن نوبت در صف‌ها به انتظار بنشینند.
 • تاثیرات زیاد مشاوره های پیش از ازدواج برای یک ازدواج سالم
فواید مشاوره ازدواج تلفنی
برخی از فواید استفاده از مشاوره تلفنی ازدواج

مهم ترین فواید مشاوره ازدواج تلفنی چیست؟

مواردی که تاکنون بیان کردیم، تنها برخی از فواید مشاوره‌های تلفنی و آنلاین است. از دیگر فوایدی که برای زوجین نقش بسیار پررنگ‌تری خواهند داشت، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. پیدا کردن آگاهی و شناخت کافی از شخصیت خود و طرف مقابل

لازم است در ابتدا شناخت خوبی از شخصیت خود و طرف مقابلتان داشته باشید. مشاوره‌های پیش از ازدواج، به شما کمک می‌کنند فردی را انتخاب کنید که با روحیات و شخصیت شما متناسب است.

2. یاد گرفتن مهارت‌های مورد نیاز و تقویت آن‌ها

زوجین باید بتوانند در زندگی مشترک به درستی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و داشتن یک ارتباط خوب و صحیح، نیازمند یادگیری مهارت‌ها و از همه مهم‌تر تقویت آن‌ها است. به خصوص برای دختر و پسرها، یادگیری این مهارت‌ها پیش از ازدواج، بسیار کمک کننده خواهد بود و در نهایت می‌توانند با آگاهی بالاتری، وارد زندگی مشترک شوند.

3. پیدا کردن فهم دقیقی در رابطه با تفاوت‌ها و مشترکات

مطمئناً هیچ دو فردی را پیدا نمی‌کنید که به طور صد در صدی با یکدیگر اشتراک داشته باشند. هر دختر و پسری تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به تفاوت‌های خانوادگی، شخصیتی و … اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در مشاوره ازدواج تلفنی و آنلاین آموزش داده می‌شود، نحوه‌ی درست فهم دقیق تفاوت‌ها و مشترکات است.

4. آگاهی از تضادهای زندگی و آگاهی پیدا کردن از روش درست حل آن‌ها

هر فرد در هر مرحله از زندگی‌اش به خصوص در ازدواج، ممکن است با تضادها و تعارض‌های بسیار زیادی رو به رو شود. با استفاده از مشاوره‌های تلفنی یا آنلاین، دختر و پسر می‌توانند از این تضادها و تعارض‌ها آگاه شوند و با استفاده از روش‌های اصولی و درست، آن‌ها را حل کنند. در جلسات مشاوره، مهارت‌های بسیار زیادی آموزش داده می‌شود که زوجین می‌توانند با به کارگیری این مهارت‌ها، اختلافات و مشکلات را از سر راه بردارند.

5. رسیدن به یک دیدگاه مشترک در رابطه با مسائل مالی

ریشه‌ی بسیاری از اختلافات در زندگی زوجین، بر سر مشکلات مالی است. معمولاً زوجین نگاه متفاوتی به مسئله‌ی هزینه‌ها و نحوه‌ی خرج کردن آن در زندگی دارند. مشاوره‌های آنلاین و تلفنی می‌توانند به زوجین کمک کنند در رابطه با این مسئله، به یک دیدگاه مشترک برسند.

زمان مشاوره ازدواج آنلاین
زمان استفاده از مشاوره آنلاین ازدواج

چه زمانی باید از مشاوره ازدواج آنلاین استفاده کرد؟

در بسیاری از مواقع، انتخاب مشاوره ازدواج آنلاین، می‌تواند بهترین گزینه ممکن باشد. مشاوره‌های آنلاین از نظر کیفیت تفاوتی با مشاوره‌های حضوری نخواهند داشت. در مشاوره‌های حضوری و مشاوره‌های آنلاین، مدت زمان مشاوره، تخصص درمانگر و … هیچ تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت. حتی در برخی از موقعیت‌ها، مشاوره‌های آنلاین نسبت به مشاوره‌های حضوری، بسیار کاربردی‌تر خواهند بود. همان طور که گفتیم در برخی از شرایط، انتخاب مشاوره آنلاین، بهترین انتخاب ممکن خواهد بود. این شرایط عبارتند از:

اگر فاصله مکانی شما با کلینیک‌ مشاوره مورد نظرتان زیاد است و برای دسترسی حضوری با محدودیت‌های زیادی رو به رو هستید، می‌توانید از مشاوره ازدواج آنلاین استفاده کنید.

ممکن است به طور ناگهانی در شهر یا کشور دیگری جهت فرصت مطالعاتی یا مأموریت کاری رفته باشید، در این شرایط می‌توانید جهت وقفه نیفتادن در جلسات مشاوره خود، مشاوره آنلاین را انتخاب کنید.

ممکن است به بیماری مبتلا شده باشید و یا مشکلات حاد جسمی یا محدودیت‌هایی پیدا کرده باشید. با وجود این مشکلات، امکان حضور در محیط‌های دیگر برایتان وجود نخواهد داشت. مناسب‌ترین راه در این موقعیت، استفاده از مشاوره آنلاین است.

بیشتر بخوانید : آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

ویژگی های یک مشاور آنلاین ازدواج خوب چیست؟

تا این جا در رابطه با مزیت‌های مشاوره آنلاین ازدواج صحبت کردیم و دانستید که مشاوره‌های تلفنی و آنلاین از نظر کیفیتی، تفاوتی با مشاوره‌های حضوری ندارند. دانستید که استفاده از مشاوره‌های ازدواج، می‌تواند آگاهی‌ها را افزایش دهد و شما را در مسیر درست زندگی قرار دهد.

نکته‌ی دیگری که دانستن آن اهمیت زیادی دارد، انتخاب یک مشاور باتجربه و کاربلد است. اگر مشاور انتخابی شما دارای تخصص و تجربه کافی نباشد، نمی‌تواند راهکارهای درست و مؤثری را به شما ارائه دهد. بنابراین لازم است در انتخاب مشاور دقت کنید و مراکزی را انتخاب کنید که معتبر و شناخته شده باشند. در ادامه ویژگی‌های یک مشاور ازدواج خوب را بیان می‌کنیم.

 • مشاور باید انتظارات و خواسته‌های زوجین را شناسایی کرده و با بررسی‌های لازم، در نهاین بهترین اطلاعات و راهکارها را در اختیار آن‌ها قرار دهد.
 • مشاور باید امین باشد و در طول مشاوره، هیچ کدام از زوجین را قضاوت نکند. رعایت نکردن این مورد، می‌تواند موجب ایجاد تنش‌های زیادی شود.
 • مشاور ازدواج باید اطلاعات کاملی در رابطه با پزشکی، ابعاد فرهنگی، جامعه‌شناسی و روانشناسی داشته باشد.
 • یک مشاوره باتجربه، باید انحرافات اجتماعی و جنسی را تشخیص دهد و مؤثرترین راه درمانی آن‌ها را به زوجین ارائه دهد.
 • مشاوره ازدواج نیاز به تخصص کافی و دانش گسترده‌ای دارد، مشاورین ازدواج باید پیش از انجام مشاوره، جهت گذراندن دوره‌های تخصصی اقدام کنند.
 • نیاز است مطالعه گسترده‌ای در رابطه با نشانه شناسی، سبب شناسی، تشخیص و درمان داشته باشند.
 • یک روانشناس باید توانایی تفسیر نتایج آزمون‌های متنوع و مختلف روانشناسی را داشته باشد.
 • ارائه راهکارها از طرف مشاور باید به دور از تفاوت‌های مذهبی و فرهنگی باشد.
 • از مهم‌ترین ویژگی‌های یک روانشناس خوب این است که بتواند در طول مشاوره، صحبت‌های مراجعین را با دقت گوش کند.
بیشتر بخوانید : بررسی انواع تست روانشناسی ازدواج

مشاور ازدواج تلفنی چه کمکی به افراد می کند؟

مشاور در طول جلسه مشاوره، سعی می‌کند با طرح پرسش‌های مختلف، با اخلاق و روحیات افراد آشنا شود. ممکن است این آشنایی نیاز به جلسات متعددی داشته باشد تا مشاور بتواند ایراداتی که شما قادر به شناسایی آن‌ها نیستید را در رابطه پیدا کند. مشاورین در طول مشاوره‌های تلفنی، تلاش می‌کنند این مشکلات را با روش‌های اصولی و درست حل کنند و در نهایت در تصمیم‌گیری‌هایتان شما را راهنمایی کنند. تمامی این موارد در صورت بالا بودن دانش و تجربه مشاور، حتی در مشاوره‌های تلفنی نیز به راحتی امکان‌پذیر است.

نه شما و نه طرف مقابلتان در طول مشاوره‌های تلفنی قضاوت نمی‌شوید و در نهایت مشاور تمام راهکارهایی که ارائه می‌دهد براساس تناسب هر دو طرف است. مشاور مسائل را از دید مراجع بررسی می‌کند تا از تمامی ابعاد درک کاملی داشته باشد. در برخی از مراکز معتبر روانشناسی، خدماتی از جمله مشاور ازدواج رایگان تلفنی را در اختیار افراد قرار می‌دهند که می‌تواند به افراد در انتخاب مسیر درست، تا حد بسیار زیادی کمک کند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات