سوالاتی که در مشاوره قبل از ازدواج می پرسند!

بررسی نمونه سوالات مشاوره پیش از ازدواج

0 20

در این مقاله قصد داریم در رابطه با سوالات مشاوره ازدواج بحث کنیم و اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانیم ازدواج یکی از مهم ترین موارد زندگی هر فردی بوده و بیشترین تاثیر را بر روی دیگر امور زندگی افراد خواهد داشت. به همین دلیل لازم است در رابطه با انجام آن به طور کامل آماده بوده و با فرد مناسب خود ازدواج کنیم. در ادامه این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با ازدواج بهتر و سالم تر بیان خواهد شد که در دیگر مطالب اصلا موفق به خواندن آن ها نخواهید شد. پس تا به انتها با ما همراه باشید.

ازدواج و آمادگی لازم برای انجام آن

قبل از بیان هر نکته در رابطه با سوالات مشاوره ازدواج باید به این موضوع رسیدگی کنیم که آیا در رابطه با ازدواج شناختی داریم؟ همچنین باید بدانیم که برای ازدواج آماده هستیم؟ به همین دلیل باید بدانیم که ازدواج به معنی زندگی مشترک و برابری در تمامی شرایط است. علاوه بر این باید بدانیم که ازدواج نیازمند درک بسیار بالایی بوده و همین موضوع حرف اول را در دوام زندگی هر کسی می زند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

شما باید قبل از اقدام به ازدواج با مراجعه به مشاوره های متخصص در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرید که آیا برای ازدواج آماده هستید یا خیر. به طور مثال بسیاری از افراد تمایل به ازدواج و تشکیل زندگی مشترک دارند اما واقعاً همه آن ها توانایی داشتن درک بالا و ساخت یک زندگی موفق را دارند؟ قطعا هر یک از فعالیت هایی که انجام می دهیم به آموزش قبلی نیاز دارد تا بتوانیم آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

به همین دلیل توصیه می کنیم برای ازدواج هم به مشاوره های قبل از ازدواج مراجعه کرده و در این زمینه آموزش های لازم را ببینید. در این صورت نه تنها زندگی فرد دیگری را خراب نمی‌کنیم بلکه زندگی خود را هم به بهترین شکل ممکن خواهیم ساخت. بسیاری از افراد اصلا برای ازدواج مناسب نبوده و نمی توانند زندگی مشترک خوبی داشته باشند.

مشاوره قبل از ازدواج چیست؟

هر زمانی که قصد ازدواج با فردی را داشته باشید، قبل از آن باید به مشاور ازدواج مراجعه کرده و طی چندین جلسه با روانشناس صحبت کنید. لازم است بدانید که حضور هر دو فرد در این جلسات الزامی است و روانشناسان به بررسی دقیق شخصیت هر یک از افراد می پردازند. به طور مثال نوع شخصیت شما بررسی شده و همچنین شخصیت همسرتان هم بررسی خواهد شد. در صورتی که به هر دلیلی آینده خوبی در انتظار شما نباشد از قبل مطلع خواهید شد. در بسیاری از موارد روانشناس های عزیز راهی پیدا می کنند تا افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن در کنار یک دیگر زندگی کرده و ازدواج موفقی داشته باشند.

به عبارتی دیگر شما باید در این جلسات معرفی شده حضور پیدا کنید تا آمادگی برای ازدواج و اطلاعاتی همانند آن را به دست آورید. در این صورت می توانید با صلاح دید روانشناس و طبق نکته های بیان شده برای ازدواج اقدام کرده و یک زندگی ایده عال داشته باشید. همان طور که می دانیم بسیاری از افراد در زندگی زناشویی خود موفق نبوده و در این زمینه متاسفانه آمار جدایی بسیار زیاد است. به همین دلیل باید تلاش کنیم زندگی ما همانند بسیاری از افراد به جدایی ختم نشود.

نمونه سوالات مشاوره ازدواج
نمونه سوالات مشاوره ازدواج

نمونه سوالات مشاوره ازدواج

در سطر های بالاتر در رابطه با مشاوره ازدواج صحبت شد و دانستیم تا به چه اندازه مهم است. اکنون لازم می دانیم در رابطه با سوالات مشاوره ازدواج بحث کنیم و اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم.

  1. یکی از مهم ترین مواردی که در مشاوره های قبل از ازدواج از افراد پرسیده می شود این است که آمادگی ازدواج را دارید؟

 شاید افراد فکر کنند بله آمادگی ازدواج را دارند، اما آیا تشخیص روانشناس هم این است؟ به عبارتی دیگر روانشناس از برخورد و صحبت های شما دقیقا متوجه می شود که چه شخصیتی داشته و برای ازدواج آماده هستید یا خیر. همان طور که در سطر های بالاتر هم به بررسی این موضوع پرداختیم ازدواج و آماده بودن برای آن حرف اول زندگی بسیاری از افراد است. شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که مبنای اول زندگی آن ها ازدواج بوده و برای آن تلاش می کنند.

به همین دلیل باید برای ازدواج آماده باشید و در غیر این صورت با تلاش و جلسات مورد نیاز برای ازدواج آماده خواهید شد.

  1. یکی دیگر از سوالات مشاوره پیش از ازدواج این است که شما چه هدفی در زندگی فردی دارید؟

 قطعا می دانیم که قبل از تشکیل زندگی زناشویی و در حالت کلی باید به ساخت زندگی فردی خود رسیدگی کنیم. دقیقا همین موضوع برای روانشناس سوال خواهد بود که شما در زندگی فردی خود چه اهدافی دارید؟ به این ترتیب در بین شما و همسر آیندتان نقاط مشترکی پیدا خواهد شد. به طور مثال بسیاری از افراد می گویند، هدف زندگی فردی ما آن ها این است که در بحث مالی موفقیت های بزرگی کسب کنند. در صورتی ازدواج شما با فرد مورد نظر درست است که او هم این چنین هدفی داشته باشد.

تصور کنید که شما برای بحث مالی تلاش بسیاری کنید و این یکی از بزرگ ترین هدف های زندگی شما باشد. در حالی که همسرتان فردی قانع بوده و با کم ترین پول ها هم می تواند، زندگی خیلی خوبی داشته باشد. به نظر شما این دو نوع شخصیت با دو نوع هدف فردی برای تشکیل زندگی مشترک و زناشویی موفق خواهند بود؟

شاید توصیه روانشناس به شما این باشد که با مراجعه حضوری در جلسات مختلف برای تغییر هدف های خود تلاش کنید و نقاط مشترکی بین شما دو نفر به وجود بیاید. در حالت کلی لازم است مشاوره شما بداند که چه اهدافی داشته و همسرتان هم مشابه شما است یا خیر. یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که سوالات مشاوره قبل از ازدواج در رابطه با اهداف شما است به دلیل تشخیص نوع افکار شما خواهد بود.

به عبارتی دیگر زمانی که شما اهداف خود را بیان می کنید، روانشناس تشخیص می دهد که چه نوع افکاری داشته و طرز تفکر شما به چه شکلی است. همین موضوع نشان می دهند که فرد مناسبی برای زندگی با همسرتان هستید یا خیر. در این صورت خوشبختانه آمار جدایی بسیار کاهش پیدا می کند و شما با فردی ازدواج می کنید که می دانید زندگی خوبی با هم خواهید داشت.

بیشتر بخوانید : آیا مشاوره قبل از ازدواج ضروری است؟

سوالات شخصیت شناسی در مشاوره ازدواج

اختلال شخصیتی و سوالات مشاوره ازدواج

در سطر های بالاتر نمونه سوالات را دیدیم و دانستیم در مشاوره ازدواج چه سوال هایی پرسیده می شود. اکنون لازم است به بخش دیگر این سوال ها اشاره کنیم. به عبارتی دیگر زمانی که به روانشناس مراجعه می کنید، قطعا از شما سوال هایی پرسیده می شود که بتوان اختلال شخصیت شما را تشخیص داد. البته شاید شما از نظر روانی سالم بوده و دچار اختلال شخصیت نباشید.

در حالت کلی بسیاری از افرادی که در کنار ما زندگی می کنند، دچار اختلال شخصیتی بوده و باید تحت درمان باشند. از جمله اختلال شخصیت های موجود در بین ما می توانیم به اختلال شخصیت مرزی، دوگانه، خود شیفته و …. اشاره کنیم. شاید هر کسی به یکی از این اختلال شخصیت ها دچار بوده و خودش هم متوجه این موضوع نباشید.

در صورتی که به مشاوره های متخصص در این زمینه مراجعه نکنیم و با همان اختلال شخصیت های موجود برای تشکیل زندگی اقدام کنیم، قطع به یقین دچار مشکل شده و احتمال جدایی ما بسیار زیاد خواهد بود. بارها دیده شده است که کسانی برای جدایی اقدام کردند که خود یا همسرشان به اختلال شخصیتی دچار بوده و برای درمان آن اقدام نکردند. به همین دلیل به شما عزیزان توصیه می کنیم حتما برای بررسی شخصیت خود به مشاوره مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : بررسی انواع تست روانشناسی ازدواج
اهمیت مشاوره پیش از ازدواج
اهمیت مشاوره پیش از ازدواج

اهمیت مشاوره و سوالات مشاوره ازدواج

در سطر های بالاتر دانستیم که مشاوره ازدواج چیست و چه سوال هایی در آن پرسیده خواهد شد. اکنون لازم است، بدانیم مشاوره چه تاثیراتی بر روی زندگی ما خواهد داشت. در حالت کلی شما فردی مجرد یا متاهل هستید باید به مشاوره مراجعه کنید. چرا که تمامی انسان ها در زندگی خود آسیب های روحی داشته و باید برای درمان آن اقدام کنیم. علاوه بر این زمانی که شما از نظر شخصیتی سالم باشید قطعا زندگی بهتری خواهید داشت چرا که سلامت روح و جسم شما دو موضوع به هم مرتبط هستند.

جمع بندی

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که ازدواج یکی از مهم ترین بحث های زندگی بوده و باید سعی کنیم زندگی زناشویی موفقی برای خود بسازیم. به همین دلیل لازم است قبل از ازدواج به مشاوره های متخصص مراجعه کنیم تا بتوانیم از نظر روحی با یک دیگر مقایسه شویم. در صورتی که شخصیت و ویژگی های مشترکی داشته باشیم قطعا زندگی موفقی هم خواهیم داشت.

یکی از نمونه سوالات مشاوره ازدواج این است که برای زندگی چه اهداف خاصی دارید. همان طور که می دانیم بسیاری از افراد برای زندگی خود هدف های والایی داشته و برای رسیدن به آن تلاش زیادی می کنند. به همین دلیل باید شخصیت ما و همسر مورد نظرمان هم مورد بررسی قرار بگیرد تا از این نظر به نقاط مشترکی برسیم.

زمانی که دو نفر به عنوان زن و شوهر هدف های مشترکی داشته باشند قطعا حرف یک دیگر را به راحتی متوجه شده و می توانند زندگی بسیار خوبی در کنار یک دیگر داشته باشند. به همین دلیل توصیه می کنیم برای مراجعه به مشاوره های قبل از ازدواج حتما اقدام کرده و از فواید بیشمار آن بهره مند شوید. علاوه بر این باید بدانیم که در صورت مبتلا بودن به هر یک از انواع اختلال شخصیت ها باید تحت درمان بوده و آن را برطرف کنیم؛ در غیر این صورت زندگی خوبی نخواهیم داشت.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات