مشاوره خانواده در چه مواردی به مراجعین کلینیک روانشناسی کمک می کند؟

0 4

وقتی افراد در یک خانواده یا جامعه با هم زندگی می کنند، خواه ناخواه با مشکلاتی رو به رو می شوند؛ از آن جایی که هر فردی خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، پس نمی تواند در اغلب موارد بدون مشکلات و چالش زندگی را سپری نماید.

حل مشکلات و چالش ها هم در زندگی مشترک در کنار همسر و فرزندان و هم در کنار افراد جامعه، نیاز به همفکری و مشورت دارد؛ در چنین مواقعی است که ما نیاز به یک فرد دیگر یا به اصطلاح، یک همفکر داریم که ما را در این امور راهنمایی کند؛ یک عضوی که بی طرف بوده و به دور از احساسات و عواطف شخصی خود نسبت به طرفین، بتواند مشکلات آن ها را شنیده و مورد بررسی قرار دهد تا راهکار ها و راهنمایی های مناسبی را در اختیار افراد قرار دهد و آن ها بتوانند به راحتی  با به کارگیری این راهنمایی ها، مشکلات و چالش های به وجود آمده را حل و فصل نمایند.

مطالبی که در ادامه میخوانیم:

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده می تواند یکی از بهترین گزینه های انتخابی شما برای حل و فصل مشکلات در زندگی روزمره و جامعه باشد؛ زیرا شما می توانید در تمام مراحل زندگی خود با مشاوره خانواده در ارتباط باشید و با در میان گذاشتن مشکلات خود، از آن ها راهنمایی گرفته و به راحتی و بی هیچ دغدغه ای و با اطمینان خاطر مشکلات را پشت سر بگذارید.

کارشناسان و مشاوران خانواده در یک کلینیک روانشناسی گرد هم می آیند تا بتوانند با تخصصی که دارند، به مراجعین در برطرف کردن هر گونه مشکلات اعم از مشکلات زوجین قبل از ازدواج، مشکلات در حین زندگی مشترک، مشکلات والدین با فرزندان و همچنین تمامی مشکلات حقوقی که افراد در جامعه با آن رو به رو هستند، کمک نمایند.

مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج چه کمکی به افراد می کند؟

وقتی زوجین تصمیم به ازدواج می گیرند، اگر می خواهند در زندگی مشترک و یا دوران نامزدی به مشکل برخورد نکنند و یا وقتی که با مشکل مواجه می شوند چه طور بتوانند با مشکل رو به رو شده و آن را حل و فصل نمایند، بهتر است تا بجای دوستان و آشنایان، به مشاوره خانواده مراجعه کنند و مشکلاتشان را با یک مشاور ازدواج خوب و کارشناسان در میان بگذارند.

زیرا در بسیاری از موارد دیده شده که وقتی مشکلاتشان را با این افراد در میان گذاشته اند، نه تنها مشکلشان حل نشده، بلکه با راهنمایی ها و نظر های غیر تخصصی اطرافیان، مشکلشان بیشتر و بزرگ تر هم شده است.

این به تنهایی بزرگ ترین اشتباهی است که شما می توانید مرتکب شوید؛ پس حتما باید این را در نظر داشته باشید که کارشناسان و مشاوران یک کلینیک روانشناسی معتبر، بهترین گزینه برای کمک به شما است.

مشاوره کودکان در کنار خانواده

مشاوره کودک به ارتباط والدین با فرزند کمک می کند

وقتی شما فرزندی دارید که در ارتباط با او دچار مشکل هستید و یا فرزندی هستید که با والدینتان مشکل دارید، می توانید برای بهتر شدن روابط خود و راهنمایی های بهتر و بیشتر به یک کلینیک روانشناسی مراجعه نمایید تا آن ها بتوانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند تا بتوانید مشکل خود را به راحتی با فرزندانتان و یا والدین حل نمایید.

پرخاشگری و مشاوره خانواده

پرخاشگری یک مشکلی است که نیاز به مشاوره خانواده دارد

زمانی که شما یک فرد پرخاشگر هستید، زود عصبانی می شوید و از کوره در می روید و گاهی هم به زد و خورد می پردازید یا در ایجاد روابط عاطفی با اطرافیان خود دچار مشکل هستید هم، می توانید به متخصص مشاور خانواده مراجعه نمایید و از راهنمایی های مشاوران و کارشناسان برای بهتر شدن روابط خود با اطرافیان بهره مند شوید.

مشاوران و کارشناسانی که در کلینیک مشاوره خانواده نیک داد گرد هم آمده اند، آماده ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر به شما مراجعین گرامی هستند؛ آن ها چگونگی حل مشکلات مراجعین را آموزش دیده اند و یاد گرفته اند که وقتی افراد به کلینیک می آیند، در ابتدا نیاز به این دارند که تمامی صحبت ها و مشکلات خود را با آن ها در میان بگذارند و با توجه به صحبت ها و اسرار زندگی مراجعین، با مطرح کردن سوالات متعدد و تست های روانشناسی، به خصوصیات و ویژگی های فردی اشخاص پی برده و در مراحل بعدی که شامل جلسات مشاوره هم می شود، به مراجعین آموزش دهند تا به آن نقطه از آرامش برسند.

سخن آخر

یک روانشناس خوب خانواده به افراد کمک می کند که شخصیت خود و اطرافیان خود را بهتر بشناسد و همچنین افراد را برای برطرف کردن مشکلات و چالش های زندگی بهتر، آماده می سازد؛ این بهترین کمکی است که می توانند دریافت نمایند.

البته مراجعین محترم این را باید در نظر داشته باشند که وقتی به مرکز مشاوره مراجعه می کنند، می خواهند راه حل های بهتری را برای برطرف کردن مشکلات خود به دست آورند؛ پس باید در این راه گام بردارند و موانع مختلفی که بر سر راهشان می آید را از پیش رو بردارند و به موفقیت و آرامش نزدیک تر شوند.

مراجعین محترم توجه داشته باشند که تمام موفقیت ها در زندگی زمانی به وقوع می پیوندد که شما به موقع برای حل مشکلات به مشاوره خانواده مراجعه کرده و راهنمایی مشاوران و کارشناسان را به درستی در زندگی به کار ببندید.

مرکز مشاوره خانواده نیک داد آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های خانواده، ازدواج، کودکان و سایر زمینه های مشاوره خانواده می باشد. تلفن های تماس : 07132318862 – 09389099541

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات