10 علامت مهم که نشان از زود بودن ازدواج تان است!

0 102

به اعتقاد روانشناسان خانواده، ازدواج یکی از بزرگترین تعهدات در زندگی هر دختر و پسری است که پیش نیازهای ضروری دارد که می بایست در طرفین وجود داشته باشد. در این مطلب به 10 علامت مهم می پردازیم که نشان از زود بودن ازدواج دارند. با نیک داد همراه باشید.

ازدواج یکی از بزرگترین تعهدات در زندگی است. طبیعی است که فکر کنید قرار است بقیه عمر خود را با شخص دیگری بگذرانید، کمی مضطرب و حتی ترسیده باشید، اما این احساسات تا چه حد نشان دهنده چیزی فراتر از آن است؟

1. شما از ازدواج می ترسید

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ترس از ازدواج

به گفته متخصص مشاوره ازدواج، اگر تصور این که بقیه عمر خود را یا حداقل 10 تا 20 سال آینده را با یک شخص دیگر قرار است بگذرانید به شما احساس ترس می دهد، نشان از این دارد که هنوز آماده ازدواج نیستید. اگر سال هاست که این موضوع برای شما وجود دارد، حتما در این موارد به مشاور مراجعه کنید و سعی کنید با بازگو کردن احساسات خودتان، راه کارهایی جهت خروج از این حالت پیدا کنید.

2. هنوز عاشق نشده اید!

اگر قصد دارید با کسی ازدواج کنید فقط به این دلیل که فکر می کنید همسر خوبی برای شما و مادر یا پدر خوبی برای فرزند شما خواهد بود، اما هنوز عاشقانه دوستش ندارید، پس باید به طور جدی تجدید نظر کنید تا ببینید آیا واقعا برای ازدواج آمادگی دارید؟ مخصوصا با این شخص!

بیشتر بخوانید : خواستگاری دختر از پسر

3. چیزها را از یکدیگر پنهان می کنید

یکی از علامت هایی که نشان می دهد هنوز آمادگی ازدواج را ندارید این است که رازهایی دارید که از طرف مقابل پنهان می کنید. این اسرار می تواند شامل کسانی باشد که بیشتر وقت خود را با آنها می گذرانید، وضع مالی شما و یا مصرف مواد مخدر…

4. فکر میکنید طلاق چیز بدی نیست

تفکر اینکه طلاق چیز بدی نیست یعنی برای ازدواج آماده نیستید!

اگر با این نگرش ازدواج می کنید که اگر اوضاع خوب نباشد، مهم نیست، ما طلاق می گیریم، بنابراین این نشانه خوبی نیست، یعنی شما هنوز آمادگی تعهد و قبول مسئولیت را ندارید. درست است که طلاق یک راه خارج شدن از ازدواج است. اما قطعا مشکلات خودش را دارد. شخصی که مدام به بهانه خارج شدن از مسئولیت ازدواج به طلاق فکر میکند، مطمئنا آمادگی لازم برای ازدواج را ندارد.

5. عدم تناسب باور های و اعتقادات

اگر در باورها و اعتقادات خود تفاوت های اساسی دارید، زندگی مشترک شما با مشکلاتی روبرو می شود که شاید نتوانید به راحتی آنها را حل کنید. یک مثال واضح می تواند تفاوت در نحوه تربیت کودکان باشد. یا اینکه هر یک از طرفین از مذاهب مختلفی باشند. البته این بدان معنی نیست که نتوان با این تفاوت ها زندگی کرد، اما قطعا تعارض های زیادی را می تواند برای طرفین ایجاد کند.

6. طرف مقابل را برای مدت کوتاهی می شناسید

اگر مدت کوتاهی است که با هم رابطه داشتید، پس آمادگی تصمیم جدی برای ازدواج را ندارید، مهم نیست چند سال سن دارید. حداقل یک سال طول می کشد تا یکدیگر را به طور دقیق بشناسید و تصمیم قطعی برای ازدواج بگیرید.

بیشتر بخوانید : 7 نشانه مهم که باید به مشاور خانواده مراجعه کرد

7. شما اغلب در مورد موضوعات خاصی بحث می کنید

اگر هنوز نتوانسته اید در مورد موضوعاتی که بین شما مورد بحث قرار می گیرد به توافق برسید به گونه ای که هر دوی شما راضی باشید و احساس کنید طرف مقابل شما را درک کرده و مسئله حل شده است، احتمالاً آماده نیستید برای ازدواج. به طور اتفاقی، این فرصت خوبی است برای ارزیابی اینکه آیا می توانید مشکلات خود را بین همدیگر حل کنید یا اینکه نیاز به کمک شخص دیگری دارید. با این حال، مهارت حل مسئله یک مهارت بسیار مهم و ضروری در زندگی مشترک است. پیشنهاد میکنیم که در این موارد به مراکز مشاوره روانشناسی و ازدواج مراجعه کنید.

8. دلیل ازدواجتان احساس گناه، ترس و یا خشنود کردن شخص دیگری باشد

ممکن است بخواهید ازدواج کنید زیرا می خواهید از صدمه زدن یا آسیب رساندن به دیگران جلوگیری کنید. گاهی زن یا مرد به این دلیل ازدواج می کنند که به اشتباه فکر می کنند این تنها فرصت دوست داشتن است یا اینکه عشق و علاقه ای که اکنون دارند بهترین عشق آنهاست. ازدواج به منظور جلب رضایت دیگران به غیر از خودتان کاملاً غیر عاقلانه و اشتباه است.

9. شما در واقع عاشق کسی هستید که فکر می‌کنید طرف مقابل‌تان خواهد شد، نه آن کسی که الان هست

اگر امیدوار هستید که بعد از ازدواج همه چیز در طرف مقابلتان تغییر کند، پس شما آمادگی ازدواج با او را ندارید. به عنوان مثال، ممکن است فکر کنید که پس از ازدواج، نامزد شما تصمیم خود را در مورد بچه دار شدن تغییر می دهد و دیگر از بچه دار شدن فرار نمی کند. یا ممکن است فکر کنید بعد از ازدواج، دیگر از مواد مخدر استفاده نمی کند. واقعیت این است که افراد به ندرت تغییر می کنند و این تصور که ازدواج باعث تغییر شخص مورد علاقه شما می شود معمولاً نشانه این است که شما آماده ازدواج نیستید.

10. تعهدات ازدواج و زندگی مشترک را قبول ندارید، اما در این مورد به طرف مقابل چیزی نگفته اید

اگر می خواهید بدون اصول و تعهدات با هم زندگی کنید، پس چرا می خواهید ازدواج کنید؟ اگر واقعاً به روابط آزاد و بدون قید و شرط اعتقاد دارید، بهتر است زندگی مجردی را انتخاب کنید. قبل از انجام هر اقدامی، حتماً در این مورد به تفصیل با طرف مقابل صحبت کنید و همه نظرات خود را بیان کنید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات