چرا با آدم نادرست ازدواج می کنیم؟

0 24

در جامعه امروزی ما یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل زندگی، ازدواج است؛ برخی افراد از زندگی مشترک خود راضی هستند و از در کنار هم بودن و انتخاب درست خود لذت می برند اما برخی دیگر هم وجود دارند که از زندگی مشترک شکایت دارند و با هم ناسازگار هستند؛ اینگونه افراد از انتخاب نادرست خود پشیمانند.

مطالبی که در ادامه میخوانیم:

انتخاب اشتباه اینگونه افراد در زندگی نه تنها باعث رنجش خودشان می شود بلکه ذهنیت جوانان اطراف خود را نیز نسبت به ازدواج خدشه دار می کنند؛ این مشکلات زمانی شروع می شود که افراد، مشاوره پیش از ازدواج انجام نمی دهند و یا با افرادی مشورت می کنند که متخصص نیستند و تجربه ای در این زمینه ندارند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

اگر افراد در جامعه یاد بگیرند که قبل از ازدواج به کلینیک های مشاوره روانشناسی مراجعه نمایند و از مشاوران و کارشناسان خوب و متخصص راهنمایی بگیرند، به این نتیجه می رسند که آیا طرف مقابل آن ها فردی درست برای زندگی مشترک است یا نه؛ که اگر درست باشد، انتخاب آن ها خوب است اما زمانی که انتخابشان نادرست باشد و بدون آگاهی و استفاده از راهنمایی های مشاوران و کارشناسان وارد زندگی مشترک شوند، با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

آدم نادرست در ازدواج

انتخاب فرد نادرست در ازدواج

طبق نظر مشاور خانواده؛ این سوال در ذهن اغلب افراد ایجاد می شود که چرا با آدم نادرست ازدواج می کنیم؟ با وجود اینکه جامعه امروزی نسبت به جامعه قبلی سرشار از روشنفکری و شناخت بین افراد است، باز هم چنین مشکلات و خطا هایی پیش می آید و ما می توانیم بگوییم که این روشنفکری و شناخت برای مقابله با مشکلات در زندگی مشترک، کافی نیست.

وقتی ما می دانیم که مهم تر از مسئله ازدواج در زندگی مسئله دیگری نیست، پس باید ازدواجی با مشورت و عاقلانه داشته باشیم تا به خاطر دلایل ساده و بی اهمیت، گزینه های نادرست را برای ازدواج انتخاب نکنیم.

عدم شناخت کافی از خودمان

به گفته مشاوران ازدواج؛ یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود ما با آدم نادرستی ازدواج کنیم، این است که شناخت کافی از خود نداریم؛ ما باید ابتدا خودمان را خوب بشناسیم که به چه چیز هایی علاقه داریم یا از چه چیز هایی بدمان می آید و یا اینکه چه کار هایی باعث خشم ما می شود یا با انجام چه کار هایی آرام می شویم؛ در گام بعدی باید طرف مقابل خود را هم خوب بشناسیم. اینکه اون چگونه فردی است و چه خصوصیات و ویژگی هایی دارد.

در صورتیکه نیاز به مشاوره تلفنی دارید همین حالا با ما تماس بگیرید: 07132318862 – 09389099541

عدم شناخت از طرف مقابل

چرا با آدم نادرست ازداوج می کنیم؟

روانشناسان خانواده معتقدند: برخی از افراد فکر می کنند که اگر با فرد نادرستی ازدواج کنند، می توانند بسیاری از خصوصیات و ویژگی های او را تغییر دهند؛ اما این یک باور غلط است زیرا ما باید بدانیم که اغلب افراد بعد از ازدواج هیچ تغییری در نوع رفتار و نگاهشان به زندگی نخواهند داشت.

این طرز تفکر در زندگی مشترک باعث بروز مشکلات خواهد شد؛ با مراجعه به کلینیک های روانشناسی و مشاوره قبل از ازدواج به این پی خواهیم برد که نادیده گرفتن بسیاری از مسائل کاملا نادرست است. یکی از این مسائلی که بیشتر افراد جامعه با آن درگیر هستند، نداشتن احساس مسئولیت در زندگی خواهد بود.

وابستگی زیاد به خانواده

افرادی که وابسته به والدین خود هستند یا افرادی که بیکارند، انتخاب مناسبی برای ازدواج نخواهند بود؛ افرادی که برای کار کردن از شاخه ای به شاخه دیگر می پرند هم در دسته افراد بیکار قرار می گیرند و باید توجه داشته باشید که اینگونه افراد برای ازدواج مناسب نخواهند بود و می توانند زندگی شما را به نابودی بکشانند.

مسئله اعتیاد در ازدواج

به گفته مشاور متخصص ازدواج؛ اگر شما فردی را برای ازدواج انتخاب کرده اید که اعتیاد دارد و به این فکر می کنید که بعد از ازدواج و در زندگی مشترک، حتما اعتیاد خود را کنار می گذارد، اشتباه فکر کرده اید؛ زیرا شما باید بدانید که فرد معتاد از نظر روانشناسی، یک فرد بی مسئولیت در زندگی خواهد بود.

در کنار بی مسئولیتی، پرخاشگری، ناتوانی جنسی و هزاران پیامد های بد دیگر را با خود به دنبال دارد؛ پس بهتر است از این گزینه صرف نظر کرده و اگر نمی توانید خود را قانع کنید که این یک انتخاب نادرست است، می توانید به کلینیک های مشاوره قبل از ازدواج مراجعه نمایید تا آن ها شما را راهنمایی کنند و شما را از پیامد های منفی ازدواج با افراد نادرست آگاه سازند.

مشاوران و کارشناسان قبل از ازدواج شما را راهنمایی می کنند که با آدم های نادرستی ازدواج نکنید و با مشکلات زیادی در زندگی مشترک مواجه نشوید و شکست نخورید؛ پس نتیجه می گیریم که ما می توانیم جلوی بروز مشکلات و همچنین طلاق در زندگی را با مراجعه به یک کلینیک روانشناسی خوب، بگیریم.

جمع بندی نهایی

حتما قبل از ازدواج به کلینیک هایی که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید تا بتوانید از مشاوره های کارشناسان کلینیک مورد نظر برای ازدواج بهره بگیرید؛ مطمئنا سخنان این کارشناسان و مشاوران می تواند شما را در مسیر درست ازدواج قرار دهد و در نهایت، به خوشبختی برساند.

خدمات مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره خانواده در مرکز مشاوره نیک داد  : 07132318862 – 09389099541

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات