مواردی که باید در مشاوره قبل از ازدواج مطرح شود

0 19

اگر شما می خواهید در تمام مراحل زندگی به خصوص ازدواج فردی موفق باشید و با مشکلات آن مواجه نشوید یا کمتر مواجه شوید، بهتر است از مشاوره قبل از ازدواج و راهنمایی های کارشناسان در این امر کمک بگیرید.

اگر شما قبل از ازدواج فقط به دانسته های خود تکیه کنید و از راهنمایی های دیگران بی بهره بمانید، این اطمینان را داشته باشید که مشکلات بسیاری بر سر راه شما قرار خواهند گرفت؛ البته این را هم در نظر داشته باشید که زوجین باید به مشاورینی مراجعه نمایند که در این موارد تخصص لازم را داشته باشند تا بتوانند کمک بیشتری به آن ها کنند و راهنمایی های بهتری را در اختیار زوجین قرار دهند.

مواردی که ادامه میخوانیم:

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاوره قبل از ازدواج فرصتی برای شناخت عمیق تر از هم

مشاوره قبل از ازدواج فرصتی برای شناخت عمیق تر از هم

طبق نظر متخصصین مرکز مشاوره یکی از مواردی که به موفقیت زوجین در زندگی مشترک کمک بسیار زیادی می کند، این است که زوجین باید تمام اطلاعات فردی خود را بی هیچ کم و کاستی در اختیار مشاوران قرار دهند تا متخصصین و  مشاوران روانشناسی خانواده نیز بر اساس این اطلاعات بتوانند زوجین را بهتر راهنمایی کنند.

یکی از کار هایی که مشاورین قبل از ازدواج در جلسات مشاوره خود انجام می دهند، این است که سوالات مهمی درباره روانشناسی افراد مطرح می کنند؛ درک زوجین و پاسخ آن ها در رابطه با این سوالات، به مشاوران و کارشناسان کمک می کند تا بتوانند راهکار های اساسی تری را در اختیار زوجین قرار دهند و از بروز مشکلاتی که در آینده در زندگی مشترک زوجین پیش می آید جلوگیری شود.

مشاوره قبل از ازدواج بهترین فرصت برای زوجین است که تمام خصوصیات فردی یکدیگر را بشناسند و توانایی های یکدیگر را در نظر بگیرند؛ در این مشاوره ها زوجین یاد می گیرند که توقعات شخصی خود را نسبت به یکدیگر چگونه مطرح نمایند تا باعث بروز مشکلات نشوند.

مشاوران و کارشناسان به زوجین کمک می کنند تا آن ها با مطرح کردن خیلی از مسائل ریز و درشت زندگی یکدیگر را بهتر بشناسند تا بتوانند تمامی نیاز های فردی همسر آینده خود را از جمله نیاز های جنسی، مالی، عاطفی و خیلی از نیاز های دیگر را برآورده سازند و شرایط به شکلی فراهم سازند تا مطابق میل دو طرف باشد که همین امر به تنهایی باعث کاهش بخش عظیمی از مشکلات در زندگی زوجین می شود.

طرح موضوعات کلی یا جزئی در مشاوره پیش از ازدواج

طرح موضوعات کلی یا جزئی در مشاوره پیش از ازدواج

زوجین به این فکر می کنند که در جلسات مشاوره قبل از ازدواج چه مسائل و مواردی را باید مطرح کنند؛ آن ها پیش خود فکر می کنند که آیا نیازی است که همه اسرار خود را با تمام جزئیات در اختیار مشاوران قرار دهند یا نه؛ یا باید فقط تنها موضوعاتی ( به صورت کلی ) را مطرح کنند؟

اگر شما می خواهید که مشاوران و کارشناسان قبل از ازدواج بهترین راهکار ها را به شما ارائه دهند و شما با به کار گیری این راه حل ها زندگی بهتر و موفق تری داشته باشید، بهتر است که تمام اسرار و مسائل زندگی خود را با جزئیات در اختیار آن ها قرار دهید.

اگر شما در زندگی مشترک خود با مشکلات ریز و درشت سر و کار دارید، بهتر است که مشکلات پیش پا افتاده را کنار گذاشته و از بزرگ ترین مشکل خود شروع کنید و آن را با مشاوران و کارشناسان در میان بگذارید تا با کمک آن ها بتوانید مشکلات زندگی را یکی پس از دیگری برطرف کرده و زندگی بهتر و موفق تری را در کنار همسرتان پیش رو داشته باشید.

مواردی که باید در جلسات مشاوره قبل از ازدواج مطرح شود

به گفته متخصص مشاوره خانواده: برخی از زوجین با مسائل مختلفی در دوران مجردی درگیر هستند؛ یک سری درگیر مسئله اعتیاد که یک مسئله رایج بین جوانان در جامعه امروزی می باشد، هستند و حتی در برخی موارد دیده می شود که دو طرف درگیر این مسئله اند و اگر زوجین در جلسات مشاوره قبل از ازدواج بنا به دلایلی از قبیل شرم یا هر چیز دیگری از بازگویی این مسئله خودداری کنند، در زندگی مشترک صد در صد دچار مشکل خواهند شد.

برخی دیگر از زوجین خیلی زود و با کوچک ترین حرفی از کوره در می روند و شروع به پرخاشگری می کنند، حتی در برخی موارد نیز دیده شده است که به صورت فیزیکی با دیگران درگیر می شوند؛ این مسئله بسیار مهم در جلسات مشاوره قبل از ازدواج حتما باید مطرح شود تا کارشناسان با بررسی این مسائل و راهنمایی های خود بتوانند این مشکل شما را قبل از ازدواج برطرف کنند.

پس شما اگر می خواهید که جلسات مشاوره قبل از ازدواج برای شما موفقیت آمیز باشد و شما یک زندگی مشترک موفق داشته باشید و با شکست مواجه نشوید، باید تمام مسائل فردی و خصوصی خود را جزء به جزء در اختیار مشاوران و کارشناسان قرار دهید تا آن ها با توجه به این شرایط بهترین و کار ساز ترین راهنمایی ها را در اختیار شما بگذارند زیرا مشاوره قبل از ازدواج به صورت چشم گیری درصد طلاق را پایین آورده و مشکلات در زندگی مشترک زوجین را از بین می برند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات