آیا مشاوره قبل از ازدواج کاربردی است؟

0 16

ازدواج یک مسئله بسیار مهمی است که شما باید قبل از هر کاری حتما آگاهی های لازم در این امر را به دست آورید؛ از آن جایی که ازدواج باعث می شود دو انسان سالیان سال در کنار هم زیر یک سقف زندگی کنند (با دو اخلاق و خصوصیات متفاوت)، پس در طول زندگی مشترک با مشکلات متفاوت ریز و درشتی مواجه خواهند شد؛ اما سوال اصلی اینجا است که برای پیشگیری از این مشکلات چه باید کرد.

مواردی که در ادامه میخوانیم:

برای پیشگیری از این مشکلات ضمن اینکه شما باید در مورد فرد طرف مقابل خود حتما تحقیقات لازم را انجام دهید و برای هر چه بهتر شدن زندگی خود قبل از هر کاری به کلینیک های مشاوره ازدواج مراجعه نمایید؛ برخی از افراد معتقدند ازدواج موفق که باعث خوشبختی می شود، به شانس بستگی دارد. (بخت و اقبال) مثلا می گویند:

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

فلانی خیلی خوش شانس است که بهترین زندگی نصیبش شد.

اما باید بدانید که این فکر اشتباه است.

حال اگر به سراغ همان فرد رفته و با او گفتگویی داشته باشید، به شما خواهد گفت که قبل از ازدواج، به مشاوره مراجعه کرده و با استفاده از آگاهی و تلاش خود و البته راهنمایی های مشاوران، چنین زندگی خوشبخت و موفقی را دارد.

مشاوره قبل از ازدواج بسیار کاربردی است برای زندگی

هدف های اساسی در مشاوره قبل از ازدواج

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج هدف های اساسی دنبال می شود؛ مشاوران و کارشناسان در جلسات مشاوره ای که برای زوجین تنظیم می کنند، آمادگی ازدواج را در زوجین مورد بررسی قرار می دهند و در مرحله بعدی مهارت های مشترک آن ها را بررسی می کنند و با هماهنگ کردن این مهارت ها و آمادگی ها و همسان ساز کردن زوجین، بهترین راهکار ها را پیش روی آن ها قرار می دهند.

به گفته روانشناس مشاور خانواده، وقتی دو نفر با یکدیگر آشنا می شوند و تصمیم به ازدواج می گیرند، برای مقدمات قبل از ازدواج یک سری کار هایی را انجام می دهند؛ اما این مقدمات بیشتر برای مراسم ازدواج است و نه برای ازدواج؛ کار هایی مثل مراسم بله برون، خرید حلقه ازدواج، تعیین روز مراسم، اجاره سالن، انتخاب کارت عروسی و هزارن کار دیگر فقط مربوط به تدارکات مراسم عروسی است اما در حین انجام این کار ها بسیاری از زوجین مسئله اصلی را از یاد می برند.

آن ها مشاوره قبل از ازدواج که از تمامی این کار ها واجب تر است را فراموش کرده اند و یا به اشتباه پیش خود فکر می کنند که در تمام این مراحل با هم مشکلی نداشتند، پس مشاوره قبل از ازدواج به درد آن ها نمی خورد و برای کسانی واجب است که با یکدیگر در مسائل مختلف مشکل دارند ( مانند خرید حلقه، انتخاب کارت عروسی  و … ) و از رفتن به جلسات مشاوره قبل از ازدواج خودداری می کنند.

این افراد زمانی که زندگی مشترک خود را آغاز می کنند و به اصطلاح زیر یک سقف می روند، بر سر مسائلی مثل ایجاد تغییر ناگهانی در رفتار طرف مقابل و یا مسئولیت پذیر نبودن همسر و گاهی اوقات حتی بر سر مسائل بسیار پیش پا افتاده تر با یکدیگر اختلاف نظر دارند و شروع به بحث می کنند و با مشکلات و چالش های زیادی مواجه می شوند؛ تازه به این نتیجه می رسند که چه اشتباه بزرگی را با مراجعه نکردن به مشاوره قبل از ازدواج مرتکب شده اند.

مشاوره پیش از ازدواج به شما کمک می کند که طرف مقابل خود را درست انتخاب کرده و در مرحله بعدی، قبل از ازدواج تمامی خصوصیات و ویژگی های فردی و رفتاری او را خوب بشناسید؛ مشاوران می کوشند که به شما کمک کنند تا بتوانید رفتار های فردی و اخلاقی خود را با طرف مقابل مطابقت دهید که این خود باعث جلوگیری از بروز بسیاری از مشکلات در زندگی مشترک می شود.
انتخاب مشاور روانشناس ازدواج خوب برای زندگی

مشاوران و روانشناسان متخصص در مشاوره قبل از ازدواج

البته زوجین این را هم باید در نظر بگیرند که هر مشاوره ای در رابطه با ازدواج نمی تواند خوب و کار ساز باشد؛ آن ها باید دقت داشته باشند که حتما به کلینیک های روانشناسی خوب معتبر و شناخته شده مراجعه نمایند و از مشاوران و روانشناسانی کمک بگیرند که در زمینه مشاوره، تحصیل کرده باشند زیرا مشاوران و روانشناسان بهتر از هر کسی می توانند خصوصیات شخصی شما را مورد بررسی قرار داده و مشکلات و اختلافات را که ممکن است در زندگی مشترک رخ دهد را برطرف سازند.

مشاوران و روانشناسان نفر سومی هستند که بدون در نظر گرفتن احساسات نظرات خود را در جلسات مشاوره بیان می کنند؛ در هر صورت تصمیم نهایی ازدواج و زندگی مشترک بر عهده خود زوجین می باشد.

مشاور ازدواج خوب

یک مشاور خوب شما را نمی تواند به ازدواج مجبور کند؛ او فقط با راهنمایی های بیشتر واقعیت های زندگی و مشکلاتی را که ممکن است در آینده پیش بیاید را برای زوجین بازگو می کند و راه حل هایی را نیز به آن ها برای جلوگیری از مشکلات پیشنهاد می کند؛ پس شما به این نتیجه خواهید رسید که مشاوره قبل از ازدواج خیلی به زوجین کمک می کند و از اهمیت بالایی برخوردار است.

شما با شرکت در جلسات مشاوره قبل از ازدواج می توانید احتمال ایجاد یک زندگی موفق تر و پایدارتر را افزایش دهید.

جمع بندی نهایی

وقتی زوجین در جلسات مشاوره قبل از ازدواج شرکت می کنند، این شانس را به خود و طرف مقابلشان می دهند که زندگی آرام و خوبی را داشته باشند؛ البته باید توجه کنید که کلینیک مشاوره قبل از ازدواج مورد نظر شما، سابقه خوبی داشته باشد و از مشاوران و کارشناسان با تجربه ای استفاده کند تا بتوانند مشاوره های خوبی به شما ارائه دهند و دید شما را نسبت به زندگی و ازدواج باز تر کنند.

مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد، ارائه دهنده خدمات مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج – شماره های تماس : 07132318862 – 09389099541

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات