بدون شک بسیاری از مشکلات رفتاری ما، تحت تأثیر محیط نیز قرار می گیرد. اولین نهادی که افراد در آن قرار می گیرند، خانواده است، بنابراین در تربیت فرزندان، اولین رکن داشتن خانواده سالم است. روانشناس خانواده و مشاوره روانشناسی بسیاری از مشکلات را حل می کند.

در ادامه به موضوعات زیر می پردازیم:

1. مشاور خانواده و نحوه رفتار با روانشناس مشاوره خانواده

2. عملکرد روانشناس خانواده در بهترین مرکز مشاوره خانواده

3. با نحوه عملکرد مشاوره قبل از ازدواج و راهبردهای موفق ازدواج آشنا خواهید شد.

1. مشاوره خانواده

مشاور خانواده

اهمیت سلامت خانواده یکی از دلایل اهمیت تارت در دوران کودکی است، به این معنی که همه افراد بر اساس گذشته رفتارهایی دارند. بگذارید در دوران جنینی کمی عقب تر برویم. داستانی توسط مادر روایت شد. پس از زایمان، همان موسیقی برای نوزادان با صدای مادر پخش می شد و یک بار موسیقی با صدای شخص دیگری پخش می شد که توسط پستانک ضبط می شد. آنها نشان دادند که وقتی با صدای مادر خود بودند، سریعتر هم بازی می کردند. آزمایشات متعددی در این زمینه انجام شده است که نتایج آن نیز گواه این واقعیت است که کودکان در دوران بارداری نیز دارای آموزش و تأثیرات محیطی هستند.

اکنون به دوران کودکی باز می گردیم. اکثر روانشناسان خوب معتقدند که با شناسایی خلق و خوی کودک از طریق محیط می توان بهترین محیط را برای کودکان فراهم کرد. با ویژگی های خاص فرزند خود آشنا نباشید و فقط از چشم خود به جهان نگاه کنید. شما هرگز راهی برای جهان و افکار کودکان پیدا نخواهید کرد. و بر بی اعتمادی غلبه می کند.

شما می توانید در مورد روابط کودک و والدین از طریق مشاوران خانواده و مشاوران کودک اطلاعات کسب کنید. زیرا آموزش و مدیریت یک زندگی از کودکی تا بزرگسالی ادامه دارد.

اکنون، از دنیای کودکی و نوجوانی تا دنیای بزرگسالی، از این پس باید تصمیمات مهمی را برای زندگی خود بگیریم. مشاوران خانواده به طور کلی سعی می کنند در چنین شرایطی در کنار شما باشند. اختلافات خانوادگی، مشکلات زناشویی، مشکلاتی که بین نوجوانان و خانواده ها به وجود می آید و در موقعیت هایی که بین نوجوانان و خانواده ها به وجود می آید و در شرایطی که گاهی خانواده ها فکر می کنند راهی جز جدایی وجود ندارد.

بنابراین می توان گفت که مشاوره خانواده کمک زیادی در آموزش مهارت های ارتباطی، مهارت های پذیرش و درک اعضای یک خانواده خواهد کرد. خود انگیزشی، انگیزه، رابطه جنسی سالم، روابط عاطفی سالم … کیفیت زندگی خود را ارتقا دهید

2. عملکرد روانشناس خانواده

عملکرد روانشناس خانواده

در مراکز مشاوره خانواده و مراکز مشاوره ازدواج، باید چندین درمانگر خانواده و زوج درمانگر وجود داشته باشد تا بتوانید هم به صورت فردی و هم به صورت خانوادگی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرید، به عنوان مثال، اتاق مشاوره خانواده با اتاق مشاوره فردی. متفاوت است که کلینیک مشاوره نیک داد اتاق مشاوره خانواده را بدون قرار دادن میز به شکل مبلمان و چیدمان اتاق انجام داده است تا اعضای خانواده بتوانند کنار هم بنشینند و خود مشاور نیز به عنوان یکی از اعضای آنها در کنار افراد بنشیند.

علاوه بر این، باید یک تیم مشاور در کلینیک روانشناسی خانواده وجود داشته باشد که در صورت نیاز، اعضای خانواده را جداگانه درمان کنند. حالا تصور کنید یک خانواده چهار نفره شامل یک پدر، یک مادر و یک دختر و پسر است. پس از اولین جلسه مشاوره، مشخص می شود که پدر خانواده مضطرب است و مادر خانواده از اختلال وسواس فکری-عملی رنج می برد.

3. مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره ازدواج

در مورد مشاوره ازدواج، می توان گفت ازدواج یکی از بزرگترین تصمیمات در زندگی هر فرد است. گاهی اوقات افراد بدون هیچ گونه آگاهی و تنها با زمان محدودی برای آشنایی زندگی مشترک خود را آغاز می کنند، اما نظر مشاوران ازدواج بسیار ساده است. خیر. آنها معیارهای زیادی را در نظر می گیرند که معتقدند آینده را تعیین می کند. البته ازدواج تضمینی نیست، اما با کمی صبر و تدبیر می توانید خصوصیات اخلاقی مهم همسرتان را تشخیص دهید. رنگ مورد علاقه و غذای مورد علاقه را می توانید در کتاب داستان پیدا کنید. در زندگی واقعی، معیارهای مهمی برای درک دارید، مانند خانواده، مذهب، شغل، موقعیت اجتماعی، امور مالی، سن، قومیت و ابعاد برون گرایی، درون گرایی و سطح احساسات. اینکه همه اینها باید از نظر همسویی به یک سطح عادی برسد.

پیشنهاد ما به شما این است که ممکن است ساعت ها سرگرم شوید یا مسائل مختلف داشته باشید، اما به خاطر داشته باشید که مشاور ازدواج می تواند 1 تا 2 ساعت در هفته و در نهایت در 10 تا 20 جلسه به شما کمک کند. در همه جنبه ها، برای مثال، می توانید از یک مشاور خوب کمک بگیرید. سالهای اول زندگی حساس ترین سالهای زندگی مشترک هستند، اما مردم نظر متفاوتی دارند و سالهای اول را ماه عسل می نامند. شما باید بتوانید در ماه های اول این کار را انجام دهید. با شروع زندگی مشترک، دنیاهای مختلف خود را متحد کنید. یعنی شما سه حلقه حریم خصوصی را برای زندگی مشترک متحد می کنید.

حلقه اول شامل علایق و ویژگی های منحصر به فرد شما است

حلقه دوم شامل همسر شما و شخصیت اخلاقی او می شود

و حلقه سوم زندگی مشترک شماست.

زندگی خوب در کنار هم مستلزم به اشتراک گذاشتن احساسات، خواسته ها و بیان صحیح نیازهاست

اگر نیازها از ابتدا بدون نقاب و سرکوب بیان شوند، بدون شک می توان به یک رابطه متعادل دست یافت، زیرا با گذشت زمان، سرکوب نیازها و ایثار بیش از حد می تواند به نفرت تبدیل شود. ازدواج نباید به زندان تبدیل شود. بلکه باید با هم به احساس آرامش نسبی برسند و بستری برای یکدیگر باشند، اما در همه اینها تعهد وجود دارد، زیرا این یکی از پایه های محکم زندگی مشترک است. زندگی بدون تعهد زندگی مشترک را با گذشت زمان از بین می برد و شما به آن شک دارید. و شما هرگز از داشتن یک زندگی ایده آل دریغ نخواهید کرد

امیدواریم در مرکز مشاوره ازدواج نیک داد بتوانیم به بهترین نحو به جوانان کشور کمک کنیم تا با بیشترین دانش و کمترین آمار طلاق روبرو شویم.