مزایای استفاده از مشاوره پیش از ازدواج

0 12

ما انسان ها در زندگی خانوادگی خود خود برای اینکه فرد موفق و توانمندی باشیم نیاز به این داریم تا یا افرادی مشورت کنیم و از توانایی های آن ها در انجام امور زندگی و مخصوصا بحث ازدواج خود بهره بگیریم و زمانی ما در زندگی موفق خواهیم بود که افرادی را که توانایی و دانایی های بیشتری دارند را برای مشاوره ازدواج برگزینیم. انتخاب یک مشاور پیش از ازدواج خوب هم خود موضوعی که در مطالب دیگر به آن قبلا پرداخته ایم.

مطالبی که در ادامه میخوانیم:

مشاوره پیش از ازدواج

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

چرا از مشاوره پیش از ازدواج باید استفاده کنیم

یکی از مراحل بسیار حساس زندگی انسان ها که نیاز فراوان به استفاده از مشاوره دارد، امر ازدواج است؛ چون اگر ما قبل از ازدواج از مشاورانی که می توانند ما را در این مراحل راهنمایی کنند کمک نگیریم، چه بسا در این مرحله از زندگی با شکست مواجه شویم.

در کلینیک های روانشناسی بخشی را به این امر اختصاص داده اند؛ یعنی شما می توانید از راهنمایی های یک روانشناس عالی و خبره برای مشاوره پیش از ازدواج استفاده کرده تا احتمال اینکه در آینده با مشکل مواجه شوید را کاهش دهد و شما باعث خطای کمتری شوید.

مشاور خانواده بیان میکند که با یک نگاه سطحی و گذرا به آمار طلاق می توانیم به این موضوع پی ببریم که برخی از افراد جامعه ما، فکر می کنند که به آن درجه از توانایی فکری و عقلی رسیده اند و احساس می کنند همه چیز را می دانند و همه کار را بلدند و دیگر به مشورت با کسی نیازی ندارند و از مشاوران برای انجام کار های خود کمک نمی گیرند و فکر می کنند به تنهایی می توانند یک زندگی موفق را تشکیل داده و در آن به هیچ مشکلی بر نخواهند خورد؛ در صورتی که این طور نیست.

ما نمی گوییم که همه افراد جامعه اگر از مشاوران خانواده استفاده نکنند و از راهنمایی های آن ها بی بهره بمانند در زندگی مشترک با شکست مواجه می شوند؛ خیلی از افراد بدون نیاز به مشاوران هم زندگی موفقی داشته و دارند اما میزان این موفقیت کم است و نمی توان نقطه اوج آن را مشاهده کرد.

درصد خیلی زیادی از مردم وقتی بی هیچ همفکری و مشورتی ازدواج می کنند در زندگی مشترک به مشکل می خورند که سالیان سال گریبان گیر آن ها می شود و در نتیجه منجر به طلاق خواهد شد.

استفاده از افراد متخصص در مشاوره پیش از ازدواج

استفاه از افراد متخصص در مشاوره پیش از ازدواج

برخی از افراد استفاده از مشاوره پیش از ازدواج را به اشتباه برداشت کرده و برای مشورت از افرادی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند، بهره می گیرند؛ یعنی از دوستان و آشنایان خود برای امر ازدواج که یکی از مهم ترین و حساس ترین مرحله زندگی یک فرد می باشد، مشورت می گیرند؛ اما در حالی که با کمی تحقیق و استفاده از تجربیات یک مشاور خانواده، به این نتیجه خواهید رسید که افراد غیر متخصص چون در کار ها تخصص لازم را ندارند، فقط کلیات را در نظر گرفته و از جزئیات آن که اهمیت بسیار بالایی دارد غافل می شوند.

مراکز روانشناسی با استفاده از بهترین روانشناسان و مشاور خانواده در مراکز خود تلاش می کنند تا یک محیط مناسب را برای ارائه خدمات هر چه بهتر برای افراد ایجاد کنند؛ روانشناسان و مشاوران پیش از ازدواج، می کوشند تا تمام جزئیات زندگی دو طرف را با دقت بالایی مورد بررسی قرار دهند و علایق و هدف های آن ها را پیدا کرده و با مشاوره و راهنمایی هر چه بهتر و درست تر آن ها را در مسیر صحیح زندگی قرار دهند تا در آینده به مشکل برخورد نکنند و زندگی موفق تری داشته باشند.

هدف هایی را که زوجین برای تشکیل یک زندگی مشترک دارند، برای مشاوره قبل از ازدواج اهمیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا اگر اهداف دو طرف با یکدیگر تفاوت داشته باشد، نمی توانند برای رسیدن به یک هدف مشترک خود، به یکدیگر کمک کنند.

به گفته مشاوران ازدواج با کمال تاسف باید گفت که پس از مدتی چنین افرادی دچار مشکلات جدی می شوند؛ اینگونه افراد ممکن است در مدت کوتاهی دچار مشکل سردی در روابط زندگی شده و در صورت عدم استفاده از راهنمایی های مشاوران خوب، با طلاق مواجه شوند.

صمیمیت و داشتن هدف قبل از ازدواج

افراد متخصص در مشاوره پیش از ازدواج

طبق نظر بهترین مشاور ازدواج؛ یکی از موضوعات بسیار مهمی که می تواند به زوجین کمک فراوانی کند این است که دو طرف حتما باید در بیان اهداف و ویژگی های فردی و خصوصی خود صداقت داشته باشند و واقعیت های شخصی خود را اگرچه به نظر آن ها چیز مهمی نباشد و یا از نظر آن ها بد باشد را بازگو نمایند و مشاورین خود را حتما باید محرم اسرار بدانند تا بتوانند از مشاوره بهتری برخوردار باشند و مشاوران این اعتماد را در طرفین ایجاد کنند که مشاوره پیش از ازدواج تنها به آن ها آگاهی کافی درباره اهمیت ازدواج و زندگی مشترک و رسیدن به موفقیت را ارائه می دهد و آن ها را از ازدواج منع نمی کند.

زوجین باید به این نکته توجه داشته باشند که برای مشاوره پیش از ازدواج حتما باید به مراکز معتبر و شناخته شده مراجعه نمایند و اینکه روانشناسان و مشاورین پیش از ازدواج در یک کلینیک روانشناسی خوب این اطمینان را برای افراد حاصل می کنند که آن ها زندگی مشترک خود را با آرامش و امنیت بهتری آغاز کنند و در زندگی با مشکلات کمتری مواجه شوند تا در نهایت از زندگی مشترک خود لذت ببرند.

در صورتیکه نیاز به خدمات مشاوره پیش از ازدواج و مشاوره خانواده دارید میتوانید با ما تماس بگیرید. شماره تماس های مرکز مشاوره نیک داد : 07132318862 – 09389099541

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات