اعتماد به نفس جنسی چیست و چطور آن را افزایش دهیم؟

0 992

اعتماد به نفس جنسی موضوعی است که هم برای آقایان مهم است و هم خانم ها. اما کمتر به آن پرداخته می شود. اعتماد بنفس جنسی به بهبود رابطه جنسی  کمک می کند، در lین مقاله نکاتی برای بهبود اعتماد به نفس جنسی را ذکر میکنیم. با نیک داد همراه باشید.

رابطه جنسی و داشتن یک رابطه مثبت در زندگی مشترک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای اینکه افراد بتوانند رابطه جنسی موفقی داشته باشند، باید در طول رابطه به نیازهای یکدیگر توجه کنند و بدانند در طول رابطه چه باید بکنند تا رابطه به خوبی پیش برود و بهبود یابد.

احساس آرامش و رضایت از بدن و رابطه زناشویی آسان نیست، اما در هر سنی امکان پذیر است. کافی است آزادی درونی را احساس کرده و به خود مثبت بنگرید. داشتن اعتماد به نفس جنسی به معنای جسارت ملاقات با همسر و وارد شدن به رابطه زناشویی بدون ترس است.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

به اعتقاد مشاور سکس تراپی، اعتماد به نفس جنسی به این معناست که به بدن خود اعتماد داشته باشید و تصویر آن را همانطور که هست و توانایی هایی که دارد و لذت هایی که می تواند به ارمغان بیاورد بپذیرید. کسانی که فکر می کنند بدن ایده آلی ندارند، نمی توانند ابراز علاقه کنند و با آنها رابطه برقرار کنند زیرا نوعی درگیری داخلی دارند و با گذشت زمان، این تضاد باعث ضعف جسمانی و کاهش میل جنسی می شود.

عدم اعتماد به نفس جنسی به ویژه در بین زنان شایع است. اگر زنان مطمئن باشند که از نظر جنسی جذاب هستند و شوهرشان آنها را دوست دارد، اعتماد به نفس جنسی پیدا می کنند، اما اگر یک زن احساس کند بین او و آنچه در جامعه مد است مانند جوانی، لاغری، عضلانی بودن و… دیدگاه وی نسبت به خود انتقادی تر می شود و این می تواند اعتماد جنسی او را تضعیف کند.

البته، اعتماد جنسی در مردان نیز مهم است. در واقع قدرت نعوظ، اندازه آلت تناسلی و حسی که آنها به شریک خود منتقل می کنند و توانایی آنها در ارضای شریک زندگی خود اعتماد به نفس جنسی آنها را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید : 12 نکته مهم در یک رابطه جنسی موفق

راههای افزایش اعتماد به نفس جنسی

در ادامه راه کارهایی جهت افزایش اعتماد بنفس جنسی را یاد آور می شویم.

1. به احساسات منفی درون خود توجه نکنید

بهبود اعتماد بنفس جنسی با دوری از احساسات منفی

طوری رفتار کنید که گویی از هر نظر فوق العاده هستید، زیبایی خود را ببینید و سعی کنید جنبه های منفی بدن خود را فراموش کنید.

2. به طرف مقابل اعتماد کنید

گاهی اوقات ترس از این که طرف مقابل در مورد ما چه فکری می کند می تواند باعث کاهش شدید میل جنسی، به ویژه در اولین برخورد ها شود. گاهی اوقات یک کلمه، یک نگاه یا یک تجربه بد می تواند باعث شود اعتماد به نفس جنسی فرد از بین برود.

همسر خوب كسی است كه به همسرش ستم نكند و با او رابطه اي لذت بخش داشته باشد. مسخره کردن یا مقایسه کردن یک اشتباه بزرگ است. اعتماد به نفس جنسی در مرد یا زن با نگاه همسر افزایش می یابد.

چیزی به نام حافظه فیزیکی وجود دارد. اندام های ما تمام تجربیات مثبت و منفی را ذخیره می کنند. هرچه تجربیات مثبت بیشتری داشته باشیم، اعتماد به نفس جسمی و جنسی ما نیز بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید : ماساژ و لامسه را در رابطه جنسی جدی بگیرید!

3. از نظر روحی و روانی با خود آشتی کنید

برای داشتن اعتماد به نفس جنسی، از نظر روحی و روانی با خود آشتی کنید. بنابراین فقط اجازه ندهید احساسات شما روابط شما را کنترل کنند، و اجازه دهید مغز شما در تخیلات شما دخالت کند تا رابطه جنسی را هیجان انگیز کند. به این ترتیب می توانید لذت طرف مقابل را درگیر کرده و او را با خود ببرید.

4. به موسیقی گوش دهید

گوش دادن به موسیقی در تقویت اعتماد بنفس جنسی نقش دارد

بهتر است داروهای آرامبخش یا الکل را فراموش کنید. موسیقی سالم ترین راه برای بهبود روحیه شما و البته یک راه عالی است. به موسیقی مورد علاقه خود بیشتر گوش دهید.

5. عدم اعتماد به نفس دلیل بر اجتناب از رابطه جنسی نیست

حتی اگر اعتماد به نفس خوبی ندارید، از رابطه جنسی خودداری نکنید. گاهی لازم است کمی تظاهر کنید. سعی کنید همه این تظاهرات را به واقعیت تبدیل کنید.

6. تحرک کافی داشته باشید

برای حفظ سلامت بدن و آزادسازی افکار مثبت، برای حفظ سلامت جسم و روح خود تمریناتی مانند پیاده روی و دویدن را انجام دهید.

7. جرأت کنید بپرسید

یاد بگیرید که در رابطه جنسی از شریک خود آنچه را دوست دارید بپرسید. با ارائه اطلاعات و راهنمایی مناسب، هم شما و هم همسرتان اعتماد به نفس پیدا خواهید کرد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات