12 نکته مهم در یک رابطه جنسی موفق

0 632

زندگی جنسی زوجین یکی از مهمترین مسائل است، اما به دلایل فرهنگی، کمتر به آن پرداخته می شود. در این مقاله، برخی از جنبه های این موضوع را بررسی می کنیم. با نیک داد همراه باشید تا در مورد رابطه جنسی موفق صحبت کنیم.

1. ابعاد مختلف روابط بین زن و مرد

رابطه جنسی یکی از ابعاد ارتباط بین زن و مرد است (بعد اقتصادی، بعد احساسی، بعد فکری، بعد جنسی) و رابطه جنسی موضوع عجیب و چندگانه ای نیست که خانواده ها از آن بی خبرند. متأسفانه بسیاری از خانواده ها نتوانسته اند به فرزندان خود در مورد رابطه جنسی آموزش دهند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

رابطه جنسی هیجان انگیز و صمیمی می تواند روابط زناشویی را زنده و موفق نگه دارد. در یک ازدواج طولانی مدت، رابطه جنسی گاهی ممکن است یکنواخت باشد، اما راه های بی شماری برای برافروختن رابطه جنسی وجود دارد. با تعهد، ارتباط و کمی خلاقیت، می توانید امیدوار باشید که یک زندگی جنسی فوق العاده در کنار هم داشته باشید.

2. رضایت از زندگی مشترک

افزایش رضایت از زندگی مشترک در روابط جنسی با ایجاد خلاقیت

به گفته مشاور روانشناسی، رضایت از زندگی مشترک در بعد جنسی معمولاً پس از تولد کودکان کاهش می یابد. همچنین برخلاف تصور عموم، اینها تنها مادرانی نیستند که بعد از زایمان میل جنسی آنها کاهش می یابد و اغلب تصور می کنند که دیگر برای همسرشان جذابیت چندانی ندارند. در سال اول، پدران تجربیات مشابهی را گزارش کردند. سطح تستوسترون آنها حدود یک سوم کاهش می یابد. علاوه بر این، پدرانی که در مراقبت از فرزند به همسر خود کمک می کنند، 20 درصد کاهش دیگر را تجربه خواهند کرد.

3. بازی های جنسی را با همسرتان تجربه کنید

بازیهای جنسی با همسرتان را جدی بگیرید

به عنوان مثال، از موقعیت جنسی (پوزیشن ) یا نوع لباس جدید استفاده کنید. این را جستجو کنید. همچنین در مواقع غیر معمول از همسرتان درخواست رابطه کنید. به عنوان مثال، اگر سالها فقط شب در رابطه بوده اید، یک بعدازظهر او را غافلگیر کنید. به طور کلی، به این فکر کنید که چگونه می توانید زندگی جنسی خود را با همسرتان متنوع کنید. نکته اصلی این است که تمایلات جنسی خود را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید تا بالاترین سطح لذت را با یکدیگر تجربه کنید.

4. افزایش صمیمیت با شریک عاطفی

اگر می خواهید زندگی جنسی خود و همسرتان را بهبود ببخشید، باید از تمرکز روی رابطه جنسی به عنوان هدف نهایی اجتناب کنید و در عوض صمیمیت را در دستور کار خود افزایش دهید. حتی در صورت لزوم توافق با یکدیگر، رابطه جنسی را برای مدت معینی متوقف کرده و سعی کنید ابعاد مختلف روابط خود را با همسرتان توسعه دهید. در حقیقت، این صمیمیت است که می تواند زندگی مشترک را نجات دهد نه صرفا رابطه جنسی!

ببینید : صمیمیت جنسی، ارگاسم در زنان

5. شنونده خوبی باشید

در رابطه جنسی با همسرتان شنونده خوبی باشید

روانشناسان خانواده معتقدند رابطه جنسی نوعی رفتار است، اما یک پانتومیم یا یک حرکت نمایشی نیست و ما باید از واژه ها و عبارات در رابطه جنسی نیز استفاده کنیم و به طرف مقابل بگوییم که برای یک رابطه جنسی لذت بخش به چه چیزی نیاز داریم. شنونده خوبی باشید تا بفهمید مسائل زناشویی شوخی نیست و بتوانید به مکالمات و خواسته های طرف مقابل گوش دهید.

6. رابطه جنسی را ساده نگیرید

استفاده از تریاک، مواد انرژی زا و غیره تاثیری مثبت بر روابط جنسی ندارد و در آینده آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت، بنابراین بهتر است در صورت بروز هرگونه مشکل در معاشقه سریعاً به مشاور سکس تراپی مراجعه کنید. و هرگز رابطه جنسی را ساده نگیرید.

7. ایجاد تنوع در زندگی را جدی بگیرید

اگر از زمانی که چشمان خود را باز کرده اید با یکدیگر بوده اید، اگر متعلق به این گروه هستید، به احتمال زیاد سطح میل جنسی شما کاهش می یابد و به دنبال آن چالش های معمول جنسی در زندگی زناشویی وجود دارد. هنگامی که یک زوج برای مدت طولانی با هم هستند، جذابیت جنسی آنها نسبت به یکدیگر به تدریج کاهش می یابد. به همین دلیل ایجاد تنوع در زندگی روزمره باید در اولویت قرار گیرد. بهترین راه برای ایجاد تنوع، انجام فعالیت های مورد علاقه هر زوج و به ویژه سفر به مناطق جدید است.

8. وقت کیفی را جدی بگیرید.

“گذراندن وقت با کیفیت” یک توصیه قدیمی اما بسیار خوب است. اجازه ندهید رابطه شما محدود به خرید و تخلیه زباله باشد. زمانی را برای لذت بردن از با هم بودن و داشتن تجربیات هیجان انگیز در کنار خود اختصاص دهید. یک شام خوب بخورید، بروید آکواریوم را تماشا کنید، صبح را در رختخواب بگذرانید. خیلی سخت است که خود را درگیر برنامه شلوغ دوستان کنید، بنابراین یک قرار منظم بگذارید، مانند سومین سه شنبه هر ماه برای خوردن غذای مورد علاقه خود یا برنامه ریزی یک سفر سالانه.

9. از دیگران هم کمک بگیرید

ما نمی توانیم بار زیادی را بر شریک یا همسر خود تحمیل کنیم: ما انتظار داریم که آنها پشتیبان عاطفی، معشوق، دوست، همراه، حمایت مخفی و مادی ما باشند. هنگامی که آنها در یکی از این زمینه ها شکست می خورند، ما کل رابطه را زیر سوال می بریم. گاهی اوقات خوب است بدانیم چه موقع برای راهنمایی یا مشاوره به سراغ یکی از دوستان یا اعضای خانواده برویم یا شانه ای برای گریه کردن پیدا کنیم، نه اینکه همه این وظایف را به شریک خود واگذار کنیم. همسر یا شریک زندگی شما مهمترین رابطه شما است، اما تنها رابطه شما نیست.

بیشتر بخوانید : آموزش بیان احساسات و نیاز ها در جلسات مشاوره خانواده

10. به همسر خود آرامش دهید

زنان معمولاً نگران رابطه جنسی در شب عروسی خود هستند. مسائلی مانند: آیا درد دارد؟ آیا خون وجود دارد؟ آقایان، صرف نظر از خرافات شب عروسی و اولین شب زندگی مشترک برای جلب رضایت همسر خود و تلاش برای دنبال کردن اهداف از پیش تعیین شده خود با زور، فشار و آزار و اذیت، این ممکن است پیامدهای جدی در زندگی آنها داشته باشد. (بنابراین لذت برای سایر شبها و رضایت برای شب عروسی)

بیشتر بخوانید : 8 راهکاری که همسرتان را وفادارتر میکند!

11. نیازهای خود را کنترل کنید

مهم نیست که همسرتان چقدر شما را دوست دارد و می خواهد شما را راضی کند. برانگیختگی جنسی او اصلا شبیه شما نیست. به همین دلیل غیرمنطقی است که انتظار داشته باشیم هر زمان که برانگیخته شدید در دسترس باشید. شما باید یاد بگیرید که چگونه گاه به گاه نیازهای خود را کنترل کنید. احتمالاً فکر خواهید کرد که عادلانه نیست و مطمئناً عصبانی خواهید شد.

البته، من امیدوارم که زوج ها تا آنجا که می توانند در زندگی جنسی خود با همسر خود انرژی بگذارند، اما هنوز هم ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که شما برای رابطه جنسی آماده باشید در حالی که همسرتان آماده نیست. این کاملاً طبیعی است و شما باید آن را بپذیرید. هر چه همسرتان بیشتر سعی می کند شما و نیازهای شما را بفهمد، بیشتر سعی می کنید این تفاوت ها را درک کنید. بخشی از این درک و پذیرش، اتکای گاه به گاه شما برای ارضای میل جنسی است. اگر مطمئن باشید که همسرتان واقعاً شما را دوست دارد و از شما مراقبت می کند، انجام این کار برای شما آسان تر خواهد بود.

12. مراقب علاقه همدیگر باشید

من با زوج های زیادی روبرو شده ام که بی علاقگی و نارضایتی یکی از زوجین با رابطه “جنسی” باعث جدایی شده است. البته، ممکن است در مورد آن فکر کنید. اما بدانید که طلاق یا رابطه جنسی با افرادی غیر از همسرتان راه حل مناسبی نیست. درست است که معاشقه با دیگران می تواند مشکل شما را حل کند، اما بدانید که در طولانی مدت مشکلات بیشتری برای شما ایجاد می کند و ازدواج شما را خراب می کند. حتی اگر ازدواج شما سالم بماند، دردی که همسرتان از معاشقه شما با شخص دیگری متحمل می شود بسیار زیاد است.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات