فقدان محبت در دوران کودکی؛ مانع جدی رشد کودک شما

0 21

رضایت عاطفی برای هر انسانی مهم است. هر موجود زنده ای باید نیازهای عاطفی خود را برآورده کند. این اساس زندگی است. رضایت عاطفی به اندازه سایر الزامات زندگی مهم است. اگرچه مردم به سختی به اهمیت آن در زندگی خود پی می برند. از نوزاد گرفته تا فردی در بستر مرگ، همه تا حد معقولی به دنبال عشق و ستایش هستند.

با این شرایط، چه کسی میتواند بدون محبت دیدن از سایرین زندگی کند؟ اگر یک کودک باشد چطور؟

دوست داشتن و دوست داشته شدن؛ این دستور یک زندگی شاد است.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

در این مقاله به بررسی رابطه فقدان محبت در دوران کودکی می پردازیم. فقدانی که میتواند مانع جدی رشد کودک شود. با نیک داد همراه باشد.

والدین بی محبت مرتکب گناه می شوند!

کودکانی که مورد محبت قرار نمی گیرند و به خوبی از آنها مراقبت نمی شود، اغلب با خلاء بزرگی در زندگی خود رها می شوند.

والدینی که نسبت به رفاه فرزند خود بی توجهی می کنند، مرتکب گناه می شوند. این سهل انگاری بزرگ می تواند آنها را در زمان آینده از گردنشان خارج کند. هزینه پرداخت بسیار زیاد است.

خطر بیشتر مشکلات سلامتی شدید

خطر بیشتر برای مشکلات شدید سلامتی

افرادی که در کودکی مورد بی مهری قرار گرفته اند شخصیتی غیرعادی پیدا می کنند.

کودکان با کمبود محبت در معرض خطرات سلامتی هستند.

سلامت روانی و عاطفی آنها همچنان در خطر است. کودکان اغلب خود را از نظر روانی ناپایدار و از نظر عاطفی نامتعادل می یابند.

آنها در هنگام گرفتن تصمیمات مهم زندگی، بلاتکلیف هستند. گاهی اوقات آنها به یک نتیجه قطعی نمی رسند. آنها توانایی نهایی کردن کارها را مانند یک رئیس ندارند.

کودکان فقط با سردرگمی و آشفتگی درونی مانده اند. اگر آنها در کودکی مورد محبت قرار میگرفتند، زندگی آنها کمتر دچار مشکلات این چنینی می شد.

بیشتر بخوانید: مشاوره کودک

والدین سمی مشکل بدون راه حل هستند

تأثیر منفی عدم محبت بر کودک، می تواند درون او را ویران کند. والدینی که اغلب فرزندان خود را برای چیزهای کوچک ناله می کنند، ممکن است از عواقب آن بی اطلاع باشند.

یک کودک را می توان برای همیشه در آن حالت رها کرد و دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

روش های فرزندپروری سمی می تواند عزت نفس و استقلال افکار کودک را از بین ببرد.

این بدترین کاری است که می توان با یک کودک یا اصلا هر شخصی انجام داد. والدین سمی اساساً آدم های کنترل کننده هستند. آنها می خواهند زندگی فرزندان خود را کنترل و دیکته کنند. با انجام همه این کارهای ناعادلانه، آنها هیچ احساس همدلی با فرزند خود نمی کنند، در عوض، آنها احساس قدرت و اقتدار می کنند.

اگر کودک مورد آزار عاطفی یا شکنجه روحی قرار گیرد، عواقب بزرگی در پی خواهد داشت

رفتن به سمت افسردگی

اگر کودک مورد آزار عاطفی یا شکنجه روحی قرار گیرد، عواقب بزرگی در پی خواهد داشت. گاهی خسارت قابل ارزیابی نیست. یکی از بدترین نتیجه ها می تواند افسردگی باشد. هنگامی که هیولا بیرون می‌رود، از بین بردن آن بسیار دشوار است.

مبارزه با افسردگی بسیار سخت است. گاهی اوقات، سرسخت ترین افراد در نبرد با افسردگی تسلیم می شوند و به زندگی خود پایان می دهند.

بله، فرزندپروری سمی می تواند به چیزی به خطرناکی این بیماری منجر شود. یک فرد دوست داشتنی، کودک یا بزرگسال، می تواند بدون فکر کردن به زندگی خود پایان دهد.

یک کودک مورد بی مهری می تواند یک گرگ تنها باشد

کودکی با کمبود محبت ممکن است خود را در میان جمعیت تنها و ترسیده ببیند.

کودک ممکن است خود را مطرود بداند. آنها اغلب به عنوان افراد تنها در کلاس درس یا زمین بازی دیده می شوند. کودکان شدیداً از طرف مادری و پدری اشتیاق دارند. کودکان نمی توانند محرومیت های خود را پنهان کنند.

اگر کودک از نظر تحصیلی عقب بماند، مطمئناً در درازمدت به زندگی حرفه ای او آسیب می رساند

تاثیر بر عملکرد تحصیلی کودک

کودکان اغلب به دلیل عدم دلسوزی هر دو والدین یا یکی از آنها تمایل به تحصیل و کسب نمرات خوب را از دست می دهند. اگرچه سلامت روانی و عاطفی کودک بسیار مهمتر از هر چیز مادی است، اما به طور قطع نمی توان شایستگی های آموزشی را تضعیف کرد.

اگر کودک از نظر تحصیلی عقب بماند، مطمئناً در درازمدت به زندگی حرفه ای او آسیب می رساند. در صورتی که کودک در مدرسه مورد آزار و اذیت قرار گیرد، جایی برای رفتن ندارند، شانه ای برای گریه کردن ندارند، کسی برای درخواست کمک ندارند.

آنها این بی رحمی را عمیقاً جذب می کنند و ممکن است بخشی از شخصیت آنها شود. اینگونه است که شما چرخه ناگسستنی نفرت را ایجاد می کنید.

ادامه با یک زندگی دوست داشتنی هرگز کار آسانی نیست

یک کودک در حال رشد دائماً از زندگی خود پشیمان است، زیرا در تمام طول عمر خود گرمای والدینی را دریافت نکرده است. یک زمانی معنای زندگی برای چنین افرادی مبهم می شود.

آنها فکر می کنند زندگی معمایی حل نشدنی است و مدام به دنبال راه فراری به اطراف می گردند. زندگی کردن می‌تواند برای چنین انسان که لایق محبت بوده است، کار دشواری باشد.

در صورتیکه مشکلات فوق را در رابطه با فرزند خود دارید، یا سالها کمبود محبت را فرزند شما تجربه کرده است، بهترین کار این است که حتما تحت مشاوره متخصص قرار بگیرید. هم شما و هم فرزنداتان. جهت رزرو وقت مشاوره از طریق دکمه زیر میتوانید اقدام کنید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

منبع marriage
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات