۵ نشانه مهم که باید به سکس تراپیست مراجعه کنید

0 346

شاید شما در مورد رابطه جنسی و ارگاسم بهتر اطلاعات کافی را داشته باشید. اما آیا تمام اصول اساسی یک رابطه جنسی رضایت بخش را می دانید؟ اگر غالبا علائم زیر در روابط جنسی شما و شریک زندگی تان دیده می شود، ممکن است وقت آن باشد که به یک سکس تراپیست (درمانگر جنسی) مراجعه کنید.

در این مقاله به 5 نشانه مهم که باید به سکس تراپیست مراجعه کنید می پردازیم.

چرا باید به سکس تراپیست مراجعه کرد

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مواقعی که به درمانگر جنسی نیاز دارید

1. عدم تمایل به رابطه جنسی

تمایل نداشتن به رابطه جنسی می تواند به دلیل استرس، خستگی و کسالت، و یا تغییرات ناگهانی در سبک زندگی شما باشد. با این حال، اگر نوسانات خلق و خوی شما بیش از چند ماه طول بکشد، این می تواند مشکل ساز باشد. یک سکس تراپیست (درمانگر جنسی) می تواند به شما کمک کند ارتباطتان را با همسرتان بهبود ببخشید تا همسرتان بتواند بفهمد چه چیزی باعث ناتوانی جنسی شما شده است.

2. رابطه جنسی دردناک

رابطه جنسی باید لذت بخش باشد، اگر در هنگام داشتن رابطه جنسی احساس درد ناخوشایند داشته باشید، احتمال دارد که شما یا همسرتان یک مشکل مربوط به سلامتی داشته باشید. سکس تراپیست می تواند به شما کمک کند تا از بهترین پوزیشن های جنسی برای کاهش درد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تراپیست کیست؟ معرفی انواع روش های تراپی

3. به ارگاسم نرسیدن

شاید شما اغلب ارگاسم شدید داشته باشید. اما ممکن است به طور ناگهانی متوجه شوید که که به ارگاسم و اوج لذت جنسی نمی رسید. اگر این مشکل برای چند ماه ادامه داشته باشد، این امر می تواند به دلیل یک مسئله اساسی باشد که با مراجعه به سکس تراپی متخصص می تواند به حل آن کمکتان کند.

بیشتر بخوانید : صمیمیت جنسی؛ ارگاسم در زنان

4. شما نمی دانید که از رابطه چه می خواهید.

بسیاری از افراد از شناخت میل جنسی شان غفلت می کنند، مثلا ممکن است شما ندانید که چه چیزی واقعا برای شما مناسب است. سکس تراپیست در درک خواسته هایتان و پیدا کردن چیزهایی که احساس خوبی به شما و بدنتان می دهد کمکتان می کند.

5. از رابطه جنسی با همسرتان لذت بیشتری را انتظار دارید.

خواه به خاطر اضطراب عملکرد یا بخاطر صرفا خستگی و فرسودگی ساده باشد، بسیاری از مردم از روابط جنسی خود لذت نمی برند. حتی اگر روابط جنسی شما در حال حاضر بسیار ایده آل و پسندیده باشد، همیشه فرصت بهبودی آن وجود دارد. اگر به رابطه جنسی با شریک زندگی تان اهمیت ندهید، عدم رضایت در رابطه زناشویی در زندگی تان تبدیل به یک فاجعه خواهد شد. سکس تراپی می تواند در درمان احساسی و عاطفی مشکلات جنسی و حفظ یک رابطه جنسی و رضایت بخش مفید باشد.

بیایید درباره رابطه جنسی صحبت کنیم. سلامت جنسی بخش مهمی از سلامت عاطفی و فیزیکی است. اما اگر شما مشکل جنسی دارید، احتمال دارد از صحبت کردن در مورد آن اجتناب کنید و آن را به آخرین راهکار تبدیل سازید. اگر از کمک و راهنمایی در این زمینه خجالت می کشید، بهتر است بدانید که: 43 درصد از زنان و 31 درصد مردان، دچار برخی از اختلالات جنسی می شوند. بی شک عدم توانایی در سکس و عدم توانایی در ارضای جنسی همسر باعث می گردد تا رابطه زناشویی به سردی گراییده و چه بسا به خیانت و اتفاقاتی جبران ناپذیر ختم گردد. برای رفع مشکلات جنسی در روابط زناشویی و یافتن راهکارهای مناسب می توان به سکس تراپی مراجعه کرد.

بیشتر بخوانید : چرا باید به یک مشاور اختلافات زناشویی مراجعه کنیم؟

مزایای سکس تراپی

با روانپزشک، روانشناس یا مشاور جنسی و زناشویی با هر کدام که صحبت کنید، سکس تراپی با تمرکز بر انواع مسائل فیزیکی و عاطفی که در ناتوانی و مشکلات جنسی دخیل است می تواند مفید باشد، مثلا در مشکل نعوظ، کمبود میل جنسی، سابقه سوء استفاده جنسی و…، سکس تراپی موثر است و می تواند برای شما و شریک زندگی تان در یک محیط حمایت کننده و آموزشی مفید باشد.

بیشتر بخوانید : چه اتفاقی در سکس تراپی می افتد؟

1. سکس تراپی مانند سایر روش های مشاوره درمانی است

هیچ چیز عجیب، انحرافی و ناسالم در پشت یک دفتر سکس تراپی وجود ندارد. در واقع، سکس تراپی با سایر انواع مشاوره روانشناسی بسیار متفاوت نیست. “سکس تراپی نوعی روان درمانی است که همچنین به مشکلات احتمالی فیزیکی نیز توجه دارد. وقتی زن و شوهر با مشکل جنسی روبرو می شوند، سکس تراپیست سعی دارد که پی ببرد هر کدام از آنها در این مشکل چه نقشی دارند باربارا بارتلیک، یک روانپزشک و متخصص روانپزشکی در کالج پزشکی ویل کرنل نیویورک می گوید: “ما رفتار را بررسی می کنیم و به تدریج برای آنها تفسیر می کنیم و راه حل ها را ارائه می دهیم.”

2. در سکس تراپی شما جنبه روحی روانی سکس را کاوش می کنید.

به گفته متخصص ارولوژی، پروفسور دراگو مونتاگو، استاد دانشکده پزشکی کالرین لرنر در اوهایو، سکس تراپیست از طریق مسائل احساسی و عاطفی که در مسائل جنسی(مثلا اختلال نعوظ) دخیل هستند، به شما کمک می کند. او توضیح می دهد: “سکس تراپی به طور معمول با یادگیری اضطراب عملکرد شروع می شود و سپس به تعلیم زن و شوهر مبادرت می کند که چگونه با یکدیگر در مورد خواسته ها و نیازهای جنسی شان صحبت کنند.”زن و شوهر نیز ممکن است موضوعاتی را که سبب ایجاد استرس در روابط می شود، را کشف کنند.”

3. در سکس تراپی خواهید آموخت که باید بیشتر بیندیشید و بیشتر آگاه باشید.

در تمرین آگاهی ذهن، یاد می گیرید که در لحظه فعلی حضور داشته باشید و به گذشته و آینده فکر نکنید. کاربرد این مفهوم در بهبود رابطه جنسی این است، شما یاد می گیرید که افکار بیرونی و افکار منفی را که ممکن است تاثیر منفی در مورد بدن یا عملکردتان داشته باشد، متوقف کنید. در عوض، سکس تراپیست به شما آموزش می دهد که بیاندیشید که چگونه بدنتان به تحریک جنسی واکنش نشان می دهد.

لری . آ. براتو، مدیر اجرایی موسسه تحقیقات بهداشت زنان و دفتر تحقیقاتی کانادا در زمینه بهداشت جنسی زنان در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا، مطالعات متعددی را در مورد این موضوع انجام داده است، از جمله یک مطالعه در مورد رفتار جنسی ماه نوامبر 2016 منتشر شد. تحقیقات او بهبود قابل توجهی در رابطه جنسی زنان که به استرس مرتبط می شد نشان داده است. دکتر براتو، نویسنده “رابطه جنسی بهتر از طریق ذهن آگاه” می گوید که فرضیه پشت این نتایج این است که مهارت های آگاهی ذهن که زنان به دست می آورند، انگیزه و میل جنسی آن ها را بهبود می بخشد، زیرا به زنان اجازه داده می شود که قبل و بعد از رابطه جنسی در مورد مشکلات جنسی شان بدون قضاوت و انتقاد متمرکز شوند و در بهبود خلق و خو و کاهش استرس و اضطراب شان تمرین کنند.

4. مسائل فیزیکی در سکس تراپی نادیده گرفته نمی شوند.

اگر یک مشکل فیزیکی مانند بواسیر یا هموروئید یا ناتوانی جنسی ،سرطان پروستات وجود داشته باشد، سکس تراپیست شما را به یک متخصص پزشکی ارجاع می دهد که در کنار متخصص سکس تراپی کمک کننده باشد.

5. انجام تمرین های مربوط به سکس تراپی در منزل

هیچ رابطه جنسی در دفتر سکس تراپیست رخ نمی دهد بلکه او ایده هایی برای تمرین در منزل ارائه می کند. دکتر مونتاگو می گوید: “سکس تراپیست ممکن است به شما پیشنهاد کند چیزی به نام “تمرین تمرکز احساسی” که برای شما و شریک زندگی تان مفید است، امتحان کنید.” تمرین ها معمولا به صورت مرحله ای انجام می شوند و از لمس یا نوازش هر جایی از بدن، به جز قسمت سینه و ناحیه تناسلی، شروع می شوند. هدف این است که احساس لمس کردن را تجربه کنید نه تلاش برای رسیدن به ارگاسم. در نهایت، این تمرینات می توانند منجر به مقاربت و رابطه جنسی شوند.

6. شاید نیاز باشد برای درمان جنسی شریک زندگی تان را همراهتان به سکس تراپی ببرید.

دکتر بارتلیک می گوید”سکس تراپیست می تواند در هدایت و مشاوره فرد برای غلبه بر رفتارهای شکست خورده و آسیب دیده، بسیار مفید باشد،می توانیم یک به یک با زوج کار کنیم و سپس با هر دوی آن ها مشاوره کنیم ».

7. در دفتر سکس تراپیست نیازی به عریان شدن نیست.

در هیچ شرایطی نباید در دفتر سکس تراپیست عریان شوید و لزومی ندارد سکس تراپیست بدنتان را لمس کند. “سکس تراپیست ها بیماران خود را لمس نمی کنند، مگر اینکه متخصص بیماری های زنان یا ارولوژی باشند یا یک تست فیزیکی لازم باشد.

منبع : مجله دلگرم

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات