چرا باید به یک مشاور اختلافات زناشویی مراجعه کنید؟

0 10

ما باید بپذیریم که زندگی زناشویی یا بهتر است بگویم ازدواج یک انتخاب مهم در زندگی بشر است و همه ما باید با این انتخاب مهم آشنا شویم و با آموزش و گرفتن مشاوره از افراد متخصص در این حوزه احتمال بروز اختلافات زناشویی را به حداقل برسانیم.

گاهی اوقات بسیاری از زوج ها هیچ گونه هیجانی در زندگی خود احساس نمی کنند و با زندگی خسته کننده ای روبرو می شوند. این افراد به نوعی تغییر اساسی در زندگی خود نیاز دارند، تغییری که به زندگی کسل کننده آنها پایان دهد، تغییری که نیاز به یک سری آموزش دارد. و دانشی که با مراجعه به روانشناس زناشویی به دست می آید.

ازدواج یک انتخاب است

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است مواقعی پیش بیاید که خود را به دلیل انتخاب اشتباه ازدواج متهم کنیم و احساس رضایت در زندگی اولیه به نارضایتی تبدیل شود، اما باید بدانیم که این نارضایتی نیز یک انتخاب است، بله یک انتخاب، ما می توانیم از زندگی ناراضی باشیم و هیچ تلاشی برای بهبود آن نکنیم، اما متخصص رفع مشکلات زناشویی می تواند به ما در برداشتن گامی در جهت انتخاب زندگی شادتر کمک کند.

در مرکز مشاوره زناشویی، با مشاوره خانواده و مشاوره زوج درمانی می توان به دانش مشترکی دست یافت. می توان با کمک یک پزشک مشاوره زناشویی خوب از عمق مشکلات آگاهی پیدا کرد و مشکلات یک زندگی مشترک را پایان داد.

مشکلات زوجین در زندگی مشترک و زناشویی

آیا می توان یک زندگی آرام را یک زندگی موفق دانست؟

به اعتقاد دکتر مشاوره خانواده،  باید بدانیم که گاهی اوقات یک زندگی آرام نشانه خوبی برای زندگی مشترک نیست، شاید این آرامش مقدمه ای برای یک چالش واقعی در زندگی باشد و زوجین، صرف نظر از نیاز یکدیگر، روز به روز از یکدیگر فاصله گرفته و رابطه در نهایت به پایان می رسد. در این موارد، آگاهی از نیازها شرط اساسی برای ادامه زندگی است. در کلینیک روانشناسی نیک داد، بهترین مشاور زناشویی برای داشتن زندگی شادتر در کنار سایر مشاوره های روانشناسی خانواده ارائه می شود تا بتوانید تغییرات بزرگی در زندگی خود ایجاد کرده و سطح رضایت از زندگی خودتان را بالا ببرید.

اختلافات کوچک دردسرساز می شود

در زندگی مشترک، مشکلات بزرگ با مجموعه ای از مشاجرات کوچک شروع می شود، بحث هایی که گاهی اوقات با انتقاد شروع می شود و با سرزنش طرف مقابل شکل می گیرد. مکالمات زناشویی بین زوجین ناراضی از زندگی سرشار از سرزنش است به گونه ای که معمولاً یک نفر شروع به انتقاد می کند و طرف دیگر سرزنش می کند و در نهایت با شکایات و مشاجرات طولانی مشکلات بزرگتری ایجاد می کند. اما می توان با شناخت چند مولفه ساده به این وضع بی سامان پایان داد و زندگی پر نشاط تری را ساخت.

چطور از اختلافات کوچک رهایی پیدا کنیم؟

به گفته متخصص مشاوره روابط زناشویی میتوان با حمایت از همسر، گوش دادن به نیازهای او، اعتماد و احترام به خواسته های او این طوفان زندگی را به ساحل آرامش نزدیک کرد و با کمک زوج درمانی، به خواسته های یکدیگر احترام گذاشت. مشاوره زوج درمانی یک روش بسیار موثر و سریع است که می تواند به متقاعد کردن زوج ها به این که زندگی مشترک مسئله پیچیده ای نیست، بلکه با آموزش میتوان آن را به شکل راحتی حل کرد، کمک کند.

همچنین حل اختلافات زناشویی یک موضوع پیچیده نیست و زوجین می توانند با یکدیگر و مشورت گرفتن از یک مشاور متخصص روانشناسی بر مشکلات فارغ شوند.

انعطاف پذیری، تصوری غلط!

یکی از مهمترین اجزای یک زندگی زناشویی خوب انعطاف پذیری است، اما برخی ممکن است این کلمه را اشتباه تفسیر کرده و فکر کنند که انعطاف پذیری به معنای تسلیم بی چون و چرا در برابر خواسته های طرف مقابل است. اما معنای واقعی انعطاف پذیری این است که در شرایط حساس زندگی خود را با شرایط موجود وفق دهیم و بتوانیم در این شرایط رضایتمندی طرفین را به حداکثر برسانیم. در واقع می توان گفت مشاوره خوب زناشویی و مشاوره زوج درمانی در این زمینه موثر است.

برای اطلاع از مشاوره در مورد مشکلات زناشویی و اطلاع از مشاوره ازدواج می توانید در واتس اپ پیام دهید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات