چه اتفاقی در طی سکس تراپی می افتد؟

0 59

سکس تراپی نوعی درمان است که برای افراد مجرد یا زوج ها برای حل مشکلاتی مانند مشکلات جنسی، روابط زناشویی و مشکلاتی مانند اضطراب در حین مقاربت تجویز می شود.
این جلسات معمولاً در یک دفتر تخصصی برگزار می شود. برخی افراد ترجیح می دهند در این جلسات تنها باشند و برخی دیگر ترجیح می دهند شریک زندگی خود را با آنها داشته باشند. تعداد جلسات و مدت زمان آنها بستگی به فرد و مشکل او دارد.

معمولاً هنگام مواجهه با یک درمانگر جنسی، افراد مضطرب می شوند و برخی از مردم به طور کلی از بیان مشکل خود خجالت می کشند. اما درمانگران جنسی این را می دانند و سعی می کنند با استفاده از روش های روانی اعتماد فرد را جلب کنند. آنها ابتدا سوالاتی مانند سلامت جنسی، سابقه جنسی، اعتقادات و نظرات خود را در مورد مسائل جنسی می پرسند.
در طول جلسات سکس تراپی، هیچ تماس فیزیکی بین پزشک و مراجعه کننده وجود ندارد. افرادی که تجربه معکوس داشته اند باید از مراجعه به آن پزشک خودداری کنند.
پزشک جنسی برخی از تمرینات لازم را برای فرد موردنظر تجویز می کند
برخی از این تمرینات شامل موارد زیر است:

1. امتحان و آزمون

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

زوج هایی که احساس می کنند رابطه شان تکراری است می توانند کارهای متفاوتی انجام دهند. این وظایف می تواند شامل تغییر محیط یا نوع رابطه باشد. برخی از زوج های دیگر نیز ممکن است نیاز به تغییر عادات و وضعیت جنسی خود داشته باشند، به ویژه اگر یکی از طرفین به دلیل مشکلات سلامتی به چنین تغییراتی نیاز داشته باشد.

2. آموزش رابطه جنسی

گاهی اوقات، افراد هیچ گونه آموزشی در مورد رابطه جنسی از والدین خود دریافت نکرده اند و خود آنها، شاید به دلیل اعتقادات خاصی، به دنبال مطالعه در مورد آن نبوده اند. بنابراین، آنها اطلاعاتی در مورد آناتومی بدن انسان و عملکردهای آن در طول رابطه جنسی ندارند. بنابراین، سکس تراپیست ممکن است کتابها یا وب سایتها و مطالب یا فیلمهایی را به فرد ارائه دهد تا اطلاعات حیاتی را در این زمینه بدست آورد. درمانگر همچنین ممکن است به بیمار پیشنهاد دهد که از آینه برای شناسایی بدن و اعضای بدن خود استفاده کند.

3. استراتژی های ارتباط کلامی

برخی از افراد از ابراز نیازها و انتظارات خود از شریک جنسی خود خجالت می کشند، یا ممکن است احساس کنند که این کار باعث می شود غرورشان زیر پا گذاشته شود یا مورد تمسخر قرار گیرد. بنابراین برای حل این مشکل، پزشک از آنها می خواهد تمرین کنند که نیازهای خود را از طرف مقابل بیان کنند و انتظارات جنسی و احساسی را به آنها بگویند.

میزان موفقیت جلسات سکس تراپی اغلب بستگی به عملکرد مراجعه کننده به توصیه های پزشک دارد. اگر افراد مایل باشند این نکات را به تنهایی یا با شریک خود رعایت کنند، به احتمال زیاد به اهداف جنسی خود می رسند.

آیا در این زمینه به مشاوره حضوری نیاز دارید؟!

در صورت نیاز به مشاوره حضوری در خصوص سکس تراپی، می توانید با مرکز مشاوره نیک داد تماس حاصل نمایید. دکمه رزرو وقت مشاوره در پایین سایت قرار دارد و میتوانید درخواست خود را ثبت کنید.

نیاز به ویزیت یا مشاوره تلفنی دارید؟

اگر ترجیح می دهید مشاوره سکس تراپی به صورت تلفنی انجام شود، می توانید از همان روش قبلی برای رزرو وقت استفاده کنید. اما قید کنید که نیاز به مشاوره تلفنی دارید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات