10 عادت فوق العاده ای که زوج های موفق دارند

0 264

همه ما میدانیم که زوج های موفق عادت هایی دارند که کلید خوشبختی زندگی زناشویی آنهاست. خوب است که به این عادات رایج در بین زوج های موفق توجه بیشتری داشته باشیم و آنها را بیاموزیم تا در زندگی مشترک پیشرفت کنیم. در ادامه 10 عادت فوق العاده از زوج های موفق را با شما به اشتراک می گذاریم. با نیک داد همراه باشید.

1. همزمان به رختخواب بروید

زمانیکه تازه ازدواج کرده بودید را به خاطر دارید؟ وقتی نمی توانستید منتظر بمانید که شما دو نفر با هم بخوابید و عشق بورزید؟ زوج های شاد از وسوسه رفتن جداگانه به رختخواب جلوگیری می کنند. آنها ترجیح می دهند شبانه دوبار با هم بخوابند، حتی اگر یکی از آنها مجبور شود صبح زود از خواب بیدار شود و وقتی همسرش خواب است، کارهای عقب مانده اش را انجام دهد. هنگامی که تماس پوست به پوست بین زوجین برقرار می شود، می تواند منجر به  احتمالاً برانگیختگی جنسی بین زوج های عاشق شود-به شرطی که یک یا هر دو طرف کاملاً خسته و خواب آلود نباشند و سریع بخوابند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

2. علایق مشترک خود را افزایش دهید

زوج های موفق علایق مشترک خود را افزایش می دهند.

به گفته مشاور زوج درمانی، بعد از اینکه کمی از آن احساسات اولیه فروکش شد، زوجین معمولاً به تدریج متوجه می شوند که بسیاری از علایق و سلیقه هایشان مشترک نیست. اما اهمیت فعالیت هایی را که می توانید به صورت دونفره انجام دهید و از آنها لذت ببرید دست کم نگیرید. اگر علایق مشترکی ندارید، اگر می خواهید یک زوج خوشبخت باشید، باید آنها را پیدا کرده و رشد دهید.

در عین حال، مطمئن شوید که علایق شخصی شما افزایش می یابد. با این کار علاقه شما به همسرتان افزایش می یابد و نمی توانید جلوی همسرتان خود را به عنوان فردی بسیار وابسته نشان دهید.

3. دست در دست و شانه به شانه با هم راه بروید

زوج های موفق و خوشبخت به جای اینکه یکی از آنها پشت سر دیگری افتد یا دیگری را تعقیب کنند، راحت و راحت دست در دست و شانه به شانه با هم قدم می زنند. آنها می دانند که بودن با همسر و شریکشان مهمتر از دیدن مناظر در طول مسیر است.

بیشتر بخوانید : 10 دلیل که باید به مشاور زوج درمانی مراجعه کنید

4. فردی قابل اعتماد و سخاوتمند باشید

در مواقعی که یک زوج موفق و خوشبخت دعوای کوچکی دارند یا مشاجره می کنند، اغلب به جای بی اعتمادی و تحقیر یکدیگر، این زوج رفتارهایی مانند احترام، اعتماد و سخاوتمندی نسبت به یکدیگر دارند. آنها پیش قدم هستند.

5. به جای تمرکز بر اشتباهات همسرتان، روی انجام کار درست تمرکز کنید

به گفته متخصص مشاوره روانشناسی، اگر بدنبال اشتباهات همسرتان هستید، مطمئن شوید که همیشه چیزی برای یافتن وجود دارد. اما اگر به دنبال کارهای خوبی باشید که او انجام داده است، باز هم همیشه چیزی برای یافتن خواهید یافت. همه چیز بستگی به آنچه شما به دنبال آن هستید دارد. زوج های موفق جنبه های مثبت زندگی مشترک خود را برجسته می کنند.

زن و شوهرهایی که همیشه به دنبال نقاط تاریک و اشتباهات همسر خود هستند و حتی بدتر، دائماً آن ها را با هم جمع می کنند، مطمئناً خوشحال نیستند. زیرا با این کار آنها زندگی را برای خود و همسرشان تلخ می کنند.

البته، این بدان معنا نیست که هرگز نباید در مورد سوء استفاده های طرفین صحبت کرد یا آنها را برطرف کرد. بلکه به این معنی است که تمرکز شما فقط روی آنها نیست.

بیشتر بخوانید : 5 تکنیک عالی در مشاوره خانواده درمانی

6. به محض دیدن همدیگر را در آغوش بگیرید

به محض دیدن همدیگر را در آغوش بگیرید

پوست ما دارای حافظه ای از “لمس خوب”، “لمس بد” و “بدون تماس” است. او آنها را به خاطر می آورد. زوج هایی که با در آغوش گرفتن یکدیگر را سلام می کنند، همیشه “لمس های خوب” را به پوست خود یادآوری می کنند که می تواند منجر به تلقیح روح در دنیای ناشناخته شود.

7. هر روز صبح بگویید “دوستت دارم” و “روز خوبی داشته باشی”

این یک راه عالی برای افزایش صبر همسرتان در طول روز طولانی و در مواجهه با ترافیک سنگین، صف های طولانی و سایر موارد مزاحم بیرون است.

8. صرف نظر از احساسی که دارید، هر شب به یکدیگر شب بخیر بگویید.

با این کار به همسرتان نشان می دهید که همچنان می خواهید در رابطه باقی بمانید، مهم نیست که چقدر از او ناراحت هستید.

9. هر روز که بیرون هستید یا سرکار هستید، با یکدیگر تماس بگیرید و از حال همدیگر باخبر شوید

هر روز که بیرون هستید یا سرکار هستید با یکدیگر تماس بگیرید و از یکدیگر بپرسید که چطور هستید. انجام این کار یک راه عالی برای تنظیم خواسته های شما با یکدیگر است، به طوری که پس از کار در خانه بیشتر از نیازها و خواسته های یکدیگر آگاه شده و هماهنگ هستید. به عنوان مثال، اگر همسرتان روزهای بسیار بدی را گذرانده است، ممکن است منطقی نباشد که انتظار داشته باشید او علاقه زیادی به آنچه برای شما اتفاق افتاده داشته باشد.

10. به دیده شدن همسرتان افتخار کنید

زوج های موفق در موقعیت مختلف به دیده شدن هم کمک میکنند

زوج های خوشحال از اینکه با هم دیده می شوند احساس رضایت می کنند و معمولاً در یک رابطه مهربان به سر می برند – دست در دست، دست روی شانه یا زانو یا روی گردن و پشت همسرشان. آنها در مراسم خودنمایی حضور ندارند، اما این کار را برای نشان دادن اینکه به هم تعلق دارند، انجام می دهند، به جای اینکه فقط به یکدیگر بگویند.

عادت های زوج های شاد نسبت به زوج های بدشانس متفاوت است. عادت یک رفتار پنهان است که معمولاً به طور خودکار انجام می دهید و تلاش زیادی برای آن نمی کنید. 21 روز تمرین مداوم، یک رفتار را به یک عادت تبدیل می کند. بنابراین یکی از رفتارهایی ا که در بالا ذکر شد انتخاب کنید و 21 روز این کار را انجام دهید تا به یک عادت تبدیل شود. به دست آوردن این عادات خوب شما را به یک زوج خوشبخت تبدیل می کند. و اگر در انجام آن رفتار اشتباهی مرتکب شدید، ناامید نشوید، از همسرتان عذرخواهی کنید و درخواست بخشش کنید، سپس دوباره آن رفتار را تمرین کنید تا در نهایت بتوانید آن را به یک عادت تبدیل کنید.

اگر یک کلید برای خوشبختی در عشق و زندگی و شاید حتی موفقیت وجود داشته باشد، قطعاً این است که در مواقعی با همسر خود وارد گفتگو شوید که خود را وقف کلمات و ناراحتی های او کرده اید و به جای اینکه فقط به حرف های او توجه کنید، واقعاً به آنچه می گوید اهمیت می دهید. به به بیش از دیگران به او و سخنانش شادی کنید و بیش از هر کس دیگری در جهان او را تحسین کنید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات