10 دلیل که باید به مشاور زوج درمانی مراجعه کنید

0 12

یکی از اصلی ترین دلایلی که افراد به دنبال درمان هستند، کمک به روابط صمیمی و نزدیک است. و در حالی که ممکن است مشاوره زوج درمانی تنها راه درمان یک رابطه در بحران به نظر برسد، دلایل زیادی وجود دارد که افراد در یک رابطه به دنبال آن هستند. برخی از مشکلات در یک رابطه کوچک هستند، برخی نیز بزرگتر، اما همه آنها مهم هستند و نیاز به بررسی دارند.

در این مطلب به بررسی 10 دلیل که باید به یک مشاور زوج درمانی مراجعه کنید می پردازیم. با مرکز مشاوره نیک داد همراه باشید.

مشکلات ارتباطی

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ارتباطات فردی اساس همه روابط عاطفی و احساسی است. ارتباطات فردی انواع مختلفی دارد، چه به صورت حضوری و چه از طریق تلفن، پیامک یا رسانه های اجتماعی. مشاوره زوج درمانی به زوجین می آموزد که چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و با یکدیگر تعامل مثبت داشته باشند.

نوع ارتباط افراد با دیگران بر نحوه ارتباط آنها با روابط بزرگسالان تأثیر می گذارد. مشاوره می تواند به زوج ها در انتخاب شیوه ارتباطی خود، نه فقط آنچه درباره گذشته خود می دانند، کمک کند.

بیشتر بخوانید : مهارت های ارتباطی چیست؟

آموزش مهارت های ارتباطی برای زوجین

مشاوره قبل از ازدواج

بسیاری از زوجین قبل از عقد ازدواج مشکلات زیادی را تجربه می کنند. مشاوره قبل از ازدواج محل مناسبی برای بحث در مورد بسیاری از این مسائل است.

به عنوان مثال، مسائل مالی. آیا حسابهای مشترک بانکی بین زوجین وجود خواهد داشت؟ در مورد تصمیم برای خرید چطور؟ مثال دیگر تقسیم وظایف خانواده است. آیا زوج ها می خواهند بچه دار شوند؟ آیا خانواده های طرفین در زندگی مشترکشان نقشی خواهند داشت؟ مشاوره زوجین می تواند مکانی امن برای شروع گفتگو باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.

مسائل جنسی

رابطه جنسی می تواند چیزی باشد که آسیب یک رابطه را برطرف می کند و زن و شوهر را به هم نزدیک می کند، یا حتی می تواند نبردی با اضطراب، خجالت، عصبانیت و آسیب باشد. مشاوران اغلب در موارد مختلف با مسائل جنسی روبرو می شوند و می توانند به شما کمک کنند.

بیشتر بخوانید: سکس تراپی چیست؟

خیانت و عدم تعهد

خیانت، دروغ گفتن و عدم تعهد یکی از مشکلات جدی روابط زوجین است
دروغ گفتن در یک رابطه می تواند مضرترین چیزی باشد که یک زوج ممکن است از آن رنج ببرند، اما این بدان معنا نیست که رابطه باید پایان یابد. مشاوره زوجین فضایی شفابخش برای شروع یافتن راه حل است. که می تواند به یافتن راه های عملی و معنادار برای جلوگیری از ورود طرفین به سهل انگاری و حتی خیانت کمک کند.

به مدیریت روابط با دیگران کمک کنید

زوجین خارج از رابطه خود با دیگران ارتباط برقرار می کنند. دوستان، خانواده، فرزندان، همکاران و سرپرستان / کارفرمایان / معلمان تنها چند نمونه هستند. این روابط می تواند سالم یا ناسالم باشد. برخی از موارد قابل بحث عبارتند از، به عنوان مثال، تعیین مرزهای رابطه با افراد جنس مخالف یا هم جنس، رابطه با معشوق یا معشوق سابق، و زمان تنهایی یا زمانی که می خواهید صرف کنید با یکدیگر.

روابط غیر سنتی

روابط صمیمی و غیر متعارف، مانند چند همسری (تمایل به برقراری رابطه صمیمی با بیش از یک نفر)، روابط باز و نوسانات روابط، می تواند مشکلات و مشکلی برای همسران ایجاد کند، برخی از آنها در شیوه زندگی و هویت افراد است. بستگی دارد و برخی از آنها با همه زوج ها روبرو هستند. مراجعه به مشاوره زوج درمانی می تواند برای برخی ترسناک باشد زیرا آنها به دلیل نوع رابطه صمیمی که فرد درگیر آن است، از قضاوت نادرست و درک نادرست بسیار می ترسند. بسیاری از مشاوران زوجین راحت هستند و زمینه و توانایی همکاری با افراد در روابط غیر متعارف را دارند. و می توانند فضایی باز و امن برای درمان اختلافات بین زوجین ایجاد کنند.

خانواده های ترکیبی

وقتی یکی یا هر دو طرف فرزندان خود را از رابطه ای دیگر وارد رابطه جدید خود می کنند، این اتحاد مجدد خانواده مشکلات و مشکلات خاص خود را دارد. در این موارد باید تفاوت های والدین، ​​نقش والدین دیگر و هویت جدید خانواده را در نظر گرفت.

پایان یک رابطه

وقتی رابطه به پایان برسد، چه با توافق متقابل و چه غیر ممکن، زندگی می تواند دشوار باشد. اکثر مردم باید عصبانیت، غم و اندوه خود را بیان کنند. ممکن است مسائل عملی دیگری نیز وجود داشته باشد که باید به آنها توجه شود، مانند مدیریت خانه و کودک. توافق بر نحوه و زمان برقراری ارتباط مثال دیگری از موضوعی است که در مشاوره زوجین مورد بحث قرار گرفته است.

فناوریهای مدرن

فیس بوک، توییتر، یوتیوب، اسنپ چت، اینستاگرام. اینها تنها چند نمونه از فناوری های مدرن هستند که می توانند در روابط عاشقانه تداخل ایجاد کرده و بر آنها تأثیر بگذارند. ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی مزایا و معایب خاص خود را دارد. زوج ها غالباً بر سر اینکه با چه کسی “دوست” شوند، چه چیزی را دوست داشته باشند، به چه کسی پیام ارسال کنند، چه کسی را مسدود نکند و غیره دعوا می کنند.
امروزه حتی برقراری ارتباط رودررو دشوار است چه برسد به ارتباط مجازی از طریق متن و تصاویر متنی (ایموجی) که به راحتی می تواند منجر به خواندن اشتباه و تفسیر نادرست شود .. لحن صدا و زبان بدن برای درک آنچه در حال رخ دادن است بیان مهم است. مشاوره زوجین می تواند به زوجین کمک کند تا مشکلات ناشی از فناوری های ارتباطی را حل کرده و برای هر کدام محدودیت هایی تعیین کنند تا به اعتماد مجدد خود کمک کنند.

مشکل بی اعتمادی

پس از شکسته شدن اعتماد بین طرفین، رابطه می تواند آسیب ببیند یا حتی از بین برود. بخش مهمی از داشتن یک رابطه سالم و پایدار، توانایی اعتماد به یکدیگر است. یادگیری اعتماد مجدد به طرف مقابل یک فرایند کند و دشوار است و زمانی که به سرعت اتفاق نیفتد می تواند دردناک و ناخوشایند باشد. مشاوره می تواند به زوجین در درک فرایند بازسازی اعتماد از طریق آموزش و حمایت کمک کند.

کلام آخر

در این مطلب به 10 دلیل مهم که نیاز است تا به یک مشاور زوج درمانی مراجعه کنید پرداختیم. برخی از این دلایل نظیر مشکل بی اعتمادی، روابط غیر سنتی و مهارت های ارتباطی بسیار زیاد اهمیت دارد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات