زندگی خانوادگی چیست؟ ازدواج برای ما چقدر اهمیت دارد؟

0 76

تشکیل خانواده یکی از نیازهای اساسی بشر است. در واقع این نهاد اجتماعی اساس زندگی مردم را تشکیل می دهد و به آنها شخصیت و هویت می بخشد. سوالات زیادی در این زمینه وجود دارد که می توان برای بهبود زندگی افراد به آنها پاسخ داد. روانشناس خانواده بهترین راهنما است که می تواند شما را از یک زندگی خانوادگی واقعی آگاه کرده و به سوالات مختلف در این زمینه پاسخ دهد. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره خانواده در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

زندگی خانوادگی چیست؟ ازدواج برای ما چقدر اهمیت دارد؟

آیا تا به حال به مفهوم خانواده فکر کرده اید؟ آیا بر اساس معنای خانواده و سرنوشت مبهم آن زندگی کرده اید؟ خانواده رازی است که بسیاری از افراد در طول این سالها برای خود و دیگران تعریف کرده اند. با این حال، هنوز افرادی هستند که تنها با یک دهم آنچه از خانواده می دانند زندگی می کنند و گاهی این حجم از اطلاعات اولیه را تمام زندگی خود می پندارند و به زندگی خود پایان می دهند. برخی از افراد احساس می کنند چیزهای دیگری وجود دارد که آنها نمی دانند و نمی توانند کشف کنند. در واقع سرنوشت مبهم یک خانواده در دست اعضای آن است و به آگاهی اعضا از احساسات، عواطف، نیازها و همچنین درک صحیح اعضای آنها از رابطه بستگی دارد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

می توان گفت امروزه علم روانشناسی می تواند به اعضای خانواده کمک کند تا ابتدا خود را بشناسند و با شناخت و ایفای نقش خود در زندگی خانوادگی سالم ترین زندگی را انتخاب کنند. همچنین یک مشاور خوب خانواده می تواند با ارائه پیشنهادات موثر، مهمترین نقش را در زندگی یک خانواده ایفا کند.

علم مشاوره و روانشناسی

علم روانشناسی بسیار گسترده و پیچیده است و امروزه با پذیرش عمومی توسط جوامع، توانسته خدمات زیادی را به جامعه بشری ارائه دهد. مشاوره زیر مجموعه ای از روانشناسی است و شامل تعامل مفید بین روانشناسان و مراجعان است. در حقیقت، وقتی مشاور روانشناسی به عنوان دوست پذیرفته می شود، می تواند ما را به بهترین شکل هدایت کرده و ما را با مجموعه آسیب های زندگی آشنا کند.

مشاوره خانواده در کلینیک نیک داد

خانواده، بازتاب جامعه

خانواده به نوعی جامعه را منعکس می کند. افراد جامعه هر کدام دارای خانواده ها و سوابق خاص خود هستند که می تواند برای جامعه مفید یا مضر باشد. با تربیت فرزندان، خانواده نقش موثری در شکل گیری و تعریف ویژگی های جامعه دارد که به هیچ وجه نمی توان آن را انکار کرد. خانواده سالم خانواده ای است که بتواند در شرایط مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و روانی به خوبی رشد کند و با مدیریت مناسب بر این بحران ها غلبه کند. یک مشاور خوب خانواده وظیفه دارد با آموزش رفتار مناسب به اعضای خانواده، سعی در ایجاد جامعه ای سالم داشته باشد.

ازدواج؛ پایه و اساس خانواده است

بنیان اصلی خانواده و همچنین بنیان جامعه؛ ازدواج است. بدون شک می توان گفت ازدواج مهمترین رویداد در زندگی بشر است و بنابراین نسبت به سایر رویدادهای زندگی به تأمل بیشتری نیاز دارد. ما بارها در جامعه خود و دیگر جوامع دیده ایم که بسیاری از خانواده ها به دلایل بسیار جزئی از هم پاشیده اند و وقتی تحقیقات بیشتری انجام می دهیم متوجه می شویم که ازدواج این زوج از اساس اشتباه بوده و با درک نادرست از زندگی همراه بوده است. زوجین وارد مسیر پر پیچ و خم ازدواج شده اند و پس از مدتی ادامه زندگی را غیرممکن می دانند زیرا فکر می کنند هنوز شریک اصلی یا نیمه گمشده خود را پیدا نکرده اند. این می تواند آنها را تشویق به ادامه زندگی مشترک کند و زندگی خود را از نابودی نجات دهد.

البته گاهی اوقات یکی از طرفین فکر می کند که می تواند زندگی خود را از نابودی نجات دهد و نیازی به مشاور و روانشناس ندارد، اما روانشناس ازدواج با آسیب شناسی می تواند موثرترین گام در زندگی را برای نجات جان شما نه تنها از نابودی نجات دهد، بلکه آن را به یک زندگی هدفمند و رضایت بخش تبدیل کند.

مرکز مشاوره در شیراز

کلینیک مشاوره روانشناسی نیک داد یکی از بزرگترین کلینیک های روانشناسی در شیراز است که با کادر مجرب و متخصص خود، در زمینه های مختلف مانند مشاوره خانواده و ازدواج می تواند خدمات ارزنده ای را به شما عزیزان ارائه دهد. مهمترین تخصص این مرکز روانشناسی در شیراز ازدواج و خانواده است که با مشاوره فردی توسط بهترین مشاور خانواده در شیراز، زوج درمانی توسط بهترین مشاور ازدواج در شیراز و کارگاه های خانواده درمانی توسط اساتید برجسته به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کند.

اگر شما نیز برای بهبود زندگی مشترک و ثبات خانواده خود به کمک روانشناس در شیراز نیاز دارید، مفتخریم که خدمات مشاوره ای را هر چند ناچیز در شیراز و در کلینیک روانشناسی نیک داد به شما ارائه می دهیم.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات