مشاوره جنسی قبل از ازدواج؛ دلایل و نکات مهمی که باید بدانید

0 821

رابطه جنسی و اهمیت مشاوره و درمان برای بهبود آن، چیزی است که در فرهنگ ما چندان به آن اهمیتی داده نمی‌شود و کم‌تر جدی گرفته می‌شود؛ در صورتی اگر به بسیاری از طلاق‌ها نگاه کنید، خواهید دید که یک از عوامل شکل‌گیری آن‌ها نبود رابطه جنسی باکیفیت و مطلوب برای طرفین بوده است. نبود رابطه جنسی مناسب می‌تواند به خیانت‌ها و بسیاری موارد غیراخلاقی دیگر دامن بزند که به تدریج حلقه عاطفی بین طرفین را پاره می‌کند و آن‌ها را به سمت طلاق عاطفی و دائمی سوق می‌دهد که موضوعی ناراحت‌کننده و نگران‌کننده به شمار می‌آید.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به مشاوره جنسی قبل از ازدواج بپردازم، دلایل لزوم استفاده از آن را بیان کنیم و بگوییم که در هنگام انجام آن چه چیزهایی به طور دقیق بررسی می‌شود تا اطلاعاتتان در این مورد کامل شود و ابهامی نداشته باشید.

دلایل اهمیت مشاوره جنسی قبل از ازدواج چیست؟

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

قبل از انجام هرکاری باید دلیل‌های انجام آن و چرایی مهم‌بودنش را بدانید تا بتوانید برای انجام دادن یا ندادنش تصمیم بگیرید؛ در این مقاله قصد داریم، این موارد را برای شما بیان کنیم تا در این زمینه دستتان را برای تصمیم‌گیری باز بگذاریم و محدودیتی برایتان باقی نگذاریم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

از بین بردن باورهای غلط

حرف‌های غلط بسیاری در مورد رابطه جنسی وجود دارد مانند اینکه خودارضایی مشکل دارد یا رابطه جنسی دردناک است؛ همه این موارد به خاطر فقدان و نبود آموزش صحیح رابطه در مدارس و سنین پایین به وجود می‌آید؛ اما مشاوره جنسی قبل از ازدواج می‌تواند این باورهای غلط به طور کلی از بین ببرد و راه را برای یک رابطه باکیفیت و مورداطمینان باز کند.

آگاهی‌بخشی

بسیاری از زوجین نمی‌توانند خواسته‌ها و علایق خودشان در رابطه جنسی را به صورت واضح قبل از ازدواج بیان کنند که این موضوع بعدها و در هنگام برقراری ارتباط جنسی باعث ایجاد نارضایتی جنسی و سردشدن می‌شود که موردی بسیار خطرناک به شمار می‌آید؛

این افراد می‌توانند برای حل این مشکل خودشان از مشاوره جنسی قبل از ازدواج کمک بگیرند؛ زیرا در حضور مشاور می‌توانند آزادانه از علایق خودشان صحبت کنند و با یک شفاف‌سازی از بروز دیگر مشکلات آینده به طور قابل‌‍توجهی جلوگیری کنند؛ به این صورت از بروز بسیاری از طلاق‌های زودهنگام گرفته می‌شود.

برنامه‌ریزی برای بارداری

برای بارداری پس از ازدواج نیز باید برنامه‌ریزی درست و صحیحی داشت و براساس شرایط طرفین در موردش تصمیم‌گیری کرد؛ مشاوره جنسی قبل از ازدواج موردی است که این کار را برای زوجین بسیار آسان می‌کند و به آن‌ها امکان برنامه‌ریزی صحیح و به موقع برای این موضوع بسیار مهم و حیاتی را خواهد داد که بسیار کمک‌کننده و مفید به شمار می‌آید.

نکاتی باید قبل از ازدواج در خصوص مسائل جنسی بدانید

کسب اطلاعات صحیح در مورد بیماری‌های مقاربتی

اگر در هنگام برقرار رابطه جنسی نکات و شرایط درست و اصولی رعایت نشود؛ امکان بروز بسیاری از بیماری‌ها وجود دارد که بسیار دردناک هستند؛ مشاوره جنسی قبل از ازدواج شما را نسبت به این بیماری‌ها آگاه می‌کند و کمک می‌کند تا بتوانید از بروز آن‌ها به طور جدی جلوگیری کنید.

در مشاوره جنسی قبل از ازدواج به چه مواردی پرداخته می شود؟

در قسمت قبل دلیل‌های مهم‌بودن مشاوره جنسی قبل از ازدواج را برای شما بیان کردیم و در موردشان شرح کوتاهی نیز دادیم تا به طور کامل در موردشان اطلاعات داشته باشید؛ اما در این قسمت می‌خواهیم، برخی از مواردی که در مشاوره جنسی قبل از ازدواج بررسی می‌شود را به طور مختصر و مفید بررسی کنیم

نکات مهمی که باید قبل از ازدواج بدانید: مشاوره قبل از ازدواج

بررسی مشکلات موجود در هنگام برقراری ارتباط عاطفی با همسر

یک رابطه جنسی مفید، نیازمند معاشقه مناسب و برقراری رابطه عاطفی مناسب بین زوجین است؛ اما بسیاری از زوجین نمی‌توانند به علت‌های مختلف این معاشقه را به درستی انجام دهند که باعث کاهش کیفیت رابطه جنسی می‌گردد؛ در هنگام مشاوره جنسی قبل از ازدواج این مشکلات بررسی می‌شود و برای حل آن‌ها راه‌حل‌هایی ارائه می‌شود.

بررسی مشکلات و دیگر موانع رابطه جنسی مربوط به گذشته فرد

گذشته زوجین و نوع فیزیک بدنی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است؛ ممکن است که یکی از زوجین مشکلی فیزیکی دارد که امکان برقراری رابطه جنسی را از طرفیت می‌گیرد؛ این موضوع نیز در جلسه مشاوره جنسی قبل از ازدواج بررسی می‌شود تا جایی که امکان دارد، حل شود و از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود.

حل مشکلات جنسی طرفین که به گذشته مربوط است

بررسی نگرش طرفین به رابطه جنسی و تطبیق آن‌ها

نگرش زوجین برروی کیفیت رابطه جنسی اهمیت دارد و می‌تواند باعث بالارفتن یا پایین‌آمدن آن شود؛ بنابراین باید به طور دقیق بررسی شود؛ به همین در جلسات این نوع از مشاوره، با پرسیدن سوال‌هایی نگرش افراد را مشخص می‌کنند؛ سپس آن‌ها تطبیق می‌دهند و در صورت وجود تفاوت‌های فاحش سعی می‌کنند تا با درمان‌های آن‌ها را به هم نزدیک‌تر کنند.

آموزش موارد مربوط به بهداشت و سلامت جنسی در هنگام برقراری رابطه و بعد از آن

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، آموزش بهداشت جنسی یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که در هنگام برقراری رابطه باید طرفین از آن آگاه باشند؛ به همین منظور در هنگام مشاوره جنسی قبل از ازدواج نیز این موضوع به طور دقیق به آن‌ها آموزش داده می‌شود تا از بروز بیماری‌های آینده به طور قابل‌توجهی پیشگیری کرد.

مشاوره جنسی قبل از ازدواج را به طور دقیق بشناسید و از آن استفاده کنید

مشاوره جنسی قبل از ازدواج  یکی از ابزارهایی است که می‌تواند به بهبود روابط جنسی کمک شایانی کند؛ زیرا باورهای غلط را از بین می‌برد؛ در مورد رابطه مناسب آگاهی می‌بخشد، اطلاعات لازم در مورد بیماری‌های مقاربتی را به شما می‌دهد؛ به شما در برنامه‌ریزی صحیح‌تر برای بارداری‌های آینده زندگی مشترک خودتان کمک شایانی می‌کند و راهنمایی لازم برای انجام صحیح‌تر آن را به شما خواهد داد؛ پس توصیه می‌کنیم که حتما از آن استفاده کنید.

برای دریافت خدمات مشاوره جنسی قبل از ازدواج می‌توانید به سایت نیک‌داد مراجعه کنید و در صورت وجود هرگونه سوالی، آن را بااستفاده از شماره تلفن‌های موجود در سایت با ما مطرح کنید تا کارشناسان خبره ما در اولین فرصت به آن‌ها پاسخ صحیح و مناسب دهند و ابهام‌های شما را در این زمینه رفع کنند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات