رابطه جنسی بعد از تولد فرزند – خانواده درمانی

0 4

سلام؛ مسئله ای که میخوام راجع بهش صحبت بکنم، رابطه ی زن و شوهر بعد از به دنیا اومدن اولین بچه است. یا به طور کلی بچه هاست.

وقتی که ما اولین بچه مون رو به دنیا میاریم، معمولا توی قالب نقش هامون دیگه گم میشیم، بخش والدی اضافه میشه. تا دیروز که من بچه ها نداشتم رابطه ام با همسرم تثبیت شده بود، برنامه داشتیم، صمیمی بودیم، رابطمون خوب بود، توی رابطه جنسی مشکلی وجود نداشت، ولی از وقتی که بچه به دنیا میاد، حالا بخاطر اون نقشی که ما به عهده میگیریم یا به بخاطر اون فشارهایی که وجود داره، کم خوابی ها و مشکلاتی که بچه برای پدر و مادرها بوجود میاره، توی رابطه ی زن و شوهر مشکلاتی بوجود میاد که اگر مدیریت نشه عواقب خوبی نخواهد داشت برای رابطه بین زن و شوهر.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

وقتی که من بلد نباشم که چطوری مدیریت بکنم رابطه ام را، وقتی که برنامه ریزی نداشته باشم، وقتی که اهمیت ندم و فکر کنم الان که بچه ام به دنیا اومده دیگه همه چیز من این بچه است و باید خیلی مسئولیت پذیر باشم که بهش میگیم بیش مسئولیت پذیری، تمام وقتم و تمام انرژی ام را برای بچه بزارم، همین باعث میشه که از زندگی زن و شوهری غافل بشم، از نیازهای طرف مقابلم غافل بشم. دیگه توجه نکنم که همسرم نیاز جنسی داره، همسرم نیاز عاطفی داره، همسرم نیاز به توجه داره و همین رفته رفته باعث میشه که مشکلاتی بین زن و شوهر ها بوجود بیاد.فاصله ایجاد بشه به خاطر این که نیاز ها برطرف نمیشه. بنابراین این نکته خیلی مهمه که ما توجه بکنیم، مدیریت داشته باشیم زمانی که بچه مون به دنیا میاد. بدونیم که مهم ترین رابطه ای که من باید بهش اهمیت بدم، مهم ترین مسئله ای که من باید بهش اهمیت بدم، اول رابطه ام با همسرم است.

من اگر بچه ام را دوست دارم، اگر نگرانش هستم، اگر در مقابلش خیلی احساس مسئولیت میکنم، باید این رو بدونم که بچه من اول یک پدر و مادر شاد میخواد. پدر و مادری که نیازهای اساسی شون برآورده نشده باشه، پدر و مادری که نیاز جنسی شون، نیاز عاطفی، نیاز به عشق و محبتش و نیاز به تفریحش طبیعی است که نمیتونه والد خوبی برای فرزندش باشه. چون درگیر نیازهاشه و داره دست و پا میزنه که نیازهاشون برطرف بکنه.

در صورتیکه به خدمات مشاوره روانشناسی و خانواده درمانی نیاز دارید، میتوانید با شماره های  07132318862 – 09389099541 مرکز مشاوره نیک داد تماس حاصل نمایید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات