چه زمانی باید برای مشاوره طلاق اقدام کنیم؟

کی باید پیش مشاوره طلاق برویم؟

0 12

مردم معمولاً برای تصمیم گیری در مورد ادامه یا عدم ادامه زندگی مشترک به مشاور طلاق مراجعه می کنند. همچنین ممکن است برای پایان دادن به زندگی مشترک و ازدواج مجدد با پزشک مشورت کنند. مشاوره فردی یا مشاوره زوجین می تواند به شما در رسیدن به هر دوی این اهداف کمک کنند.

مشاوره طلاق می تواند مهارت های را به افراد آموزش دهد تا با کنار آمدن با شرایط در زندگی جدید کمک کند. این مهارت ها به شخص کمک میکند تا نگاه بهتری نسبت به طلاق خود داشته باشد. مشاوره طلاق یا درمان طلاق می تواند به افراد احساس قدرت و انگیزه دهد. می تواند مکانی امن برای به اشتراک گذاشتن احساسات و افکار باشد. می تواند در شرایط سخت زندگی به فرد کمک کند.

8 نشانه ای که نیاز است تا به مشاور طلاق مراجعه کنید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مراجعه به مشاور طلاق

1. احساس افسردگی پس از طلاق

یکی موضوعات شایع پس از طلاق، احساس افسردگی است. که به گفته روانشناسان امری طبیعی است. اما می تواند به طرق مختلف بر زندگی شما تأثیر بگذارد. مشاوره می تواند به شما کمک کند اگر دیگر به سلامتی شخصی خود اهمیت نمی دهید، علاقه مند به انجام کارهایی هستید که از انجام آنها لذت می برید یا برای شما مشکل است.

2. خودتان را مسئول شکست ازدواجتان میدانید

طبق نظر مشاور ازدواج، این که آیا شما مسئول این شکست هستید یا نه، هرگز نمی توان آن را به طور کامل تأیید کرد ، اما به دست آوردن دیدگاهی در مورد اشتباهات در رابطه شما و جلوگیری از وقوع آن در روابط آینده شما چیزی است که مشاوره طلاق می تواند به شما در حل این مشکل کمک کند.

3. غرق شدن در مسئولیت های زندگی جدید

طلاق یک تغییر بزرگ در زندگی است و شخص را با مسئولیت های جدید خود در زندگی مستقل شگفت زده می کند.

4.  عدم اطمینان در مورد آینده

برخی از افرادی که تازه طلاق گرفته اند احساس می کنند در تغییراتی که در زندگی جدید آنها اتفاق می افتد گم می شوند. داشتن کسی که در این مورد با او صحبت کند قطعاً می تواند کمک کننده باشد. مشاور طلاق خوب قطعا میتواند شما به شکل مطلوبی راهنمایی کند.

5. نسبت به عشق احساس ناامیدی یا بی لیاقتی می کنید.

 در بسیاری از موارد پس از خراب شدن یک رابطه این احساس اتفاق می افتد. برطرف کردن آن احساسات ناشایست نسبت به عشق، فرد را در روابط خود در آینده مسئول تر می کند.

6. از دست همسر سابق خود عصبانی هستید.

عصبانیت از دست همسر سابق

ممکن است هر دلیلی داشته باشید که از دست او عصبانی شوید، اما توانایی حل آن به تنهایی، به ویژه اگر شامل کودکان باشد، ضروری است.

7. عدم اعتماد به جنس مخالف

باز هم، این کاملاً طبیعی است، اما می توانید با تجربه شادی در آینده آن را حل کنید.

8.  نگران حق حضانت یا ملاقات کودکان هستید

نگرانی های شما در این مورد فقط انرژی را هدر می دهد و تصمیمات دشوار را دشوار می کند. حل این مسائل به کمک مشاور طلاق خوب می تواند به شما کمک کند.

انواع مشاوره طلاق

انواع درمان یا مشاوره برای طلاق

1. درمان فردی

طلاق می تواند سلامت روانی فرد را تهدید کند. که می تواند شامل افسردگی، استرس یا سایر عوارض باشد. برخی طلاق را یک شکست شخصی می دانند. مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا روی این احساسات کار کنند و در مورد طلاق منطقی تر فکر کنند.
مشاوره می تواند به افراد کمک کند تا دید جدیدی داشته باشند. افراد مطلقه می توانند در جریان مشاوره طلاق با نیازها و عدم تمایل خود به رابطه آشنا شوند. آنها می توانند دانش عمیق تری کسب کنند.

2. زوج درمانی

مشاوره همچنین می تواند برای زوج هایی که مراحل طلاق را طی می کنند مفید باشد. این نوع درمان یا مشاوره می تواند منجر به طلاق سازنده و سالم برای هر دو طرف شود و عوارض را قبل از وقوع درمان کند. مشاور طلاق می تواند به عنوان میانجی عمل کند.
مشاور همچنین می تواند راهنمایی کند که طلاق به گونه ای انجام شود که کمترین آسیب را به هر دو طرف وارد کند. مشاوران همچنین می توانند به شناسایی مشکلات بیماران کمک کنند. این رویدادها ممکن است شامل توافقنامه های زندگی، تعهدات مالی و نقش هر دو طرف به عنوان والدین باشد.

3. مشاوره خانواده

درمان یا مشاوره طلاق می تواند برای کودکانی که والدین آنها در حال طلاق هستند بسیار مهم باشد. ممکن است والدین در زمان طلاق احساسات بیشتری داشته باشند. همچنین ممکن است توجه کمی به سطوح عاطفی کودک یا فرزندان خود داشته باشند. طلاق می تواند باعث احساس سردرگمی، گناه، غیبت، درد یا شکنندگی در کودک شود. ممکن است کودکان مطمئن نباشند کدام والد را انتخاب کنند یا به کدامیک پایبند باشند. آنها ممکن است نگران باشند که خودشان باعث جدایی شده اند.
وقتی والدین با هم خشونت می کنند، ممکن است بچه ها احساس ترس کنند. کودکی که صحبت های والدینش را درباره حضانت می شنود ممکن است احساس کند که هیچکس او را نمی خواهد. آنها ممکن است احساس کنند که باید برای جدایی سرزنش شوند. مشاوره خانواده به اعضای خانواده این امکان را می دهد تا احساسات خود را در مورد رد طلاق به اشتراک بگذارند و خود را با علاقه وفق دهند.

راهبردهای کنار آمدن با طلاق

روند طلاق می تواند بسیار استرس زا باشد. شاید لازم باشد راههای جدیدی برای مدیریت استرس بیابید. در اینجا چند راه برای مقابله با طلاق آورده شده است:

  • تمرینات تنفسی یا مدیتیشن

کار بر روی تنفس یا مدیتیشن می تواند به آرامش خاطر کمک کند. آرامش ذهنی به معنای آگاهی کامل و تمرکز بر احساسات فیزیکی اطرافتان است. که می تواند در رفع استرس مفید باشد.

  • صحبت با دوستان مورد اعتماد

وقتی به دنبال فردی هستید که با او صحبت کنید، یک فرد بالغ را انتخاب کنید. میزان استرس ناشی از طلاق می تواند خارج از دسترس یک خردسال باشد.

  • دیدگاه های جدید را امتحان کنید

به راههایی فکر کنید که طلاق در آنها کوچکتر و قابل کنترل تر به نظر می رسد.

  • به خودتان برسید.

دوش بگیرید، بدوید یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. رسیدن به خود می تواند ذهن و بدن شما را تازه کند. همچنین می تواند توانایی شما را در مدیریت استرس در شرایط سخت افزایش دهد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات