6 عادتی که رابطه شما را نابود می‌کند

0 15

بعضی از رفتارها در روابط عاطفی غیر قابل قبولن. و رفتارهایی که رابطه رو نابود می کنه. رابطه یک اتحاده و این یعنی هر دو شریک باید با هم سازش کنن. رفتارهای سمی و ناسالم میتونه به قوی ترین پیوندها هم آسیب برسونه.

انتقاد و نق زدن زیاد هر رابطه ای رو خراب میکنه

آدمها متفاوت هستن، انتقاد سازنده میتونه نگرشهای نادرست رو اصلاح کنه، اما وقتی بیش از حد باشه مشکل ساز میشه و رابطه رو نابود میکنه. انتقاد بیش از حد سم رابطس و احساسات مثبت رو در رابطه از بین میبره و عزت نفس رو به شدت پایین میاره. توهین، صدا زدنهای ناجور. باعث رنجش و ناراحتی میشه و زوج ها رو از هم دور میکنه.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

نق نق کردن همیشگی، آزار دهنده هست. اینکار عیب جویی از پارتنر و شریک زندگیته. شکایت مدام، مزاحمت های بی امان احساسات منفی رو تقویت میکنه.موقع درخواست کمک، شفاف و فعال باش. صبور و همدل باش.

 

چالش خشم و عصبانیت

 

عدم صداقت

رفتارهای فریبکارانه، در دراز مدت باعث از بین رفتن اعتماد میشه و رابطه رو نابود میکنه. راستگو و صادق بودن روش سالمی هست که از آشفتگی ها در آینده جلوگیری میکنه. اشتباهاتتون رو پنهان نکنید، اونها رو بپذیرید و ازشون درس بگیرید.

نداشتن مهارت ارتباطی

ارتباط بستر شکوفایی هر رابطه هست. موقع صحبت صمیمانه با شریک زندگیت از گوشیت استفاده نکن، این بی احترامیه. موقع مکالمه حضور فعال داشته باش. قبل از پاسخگویی خوب گوش کن. احساساتت رو با یارت در میون بزار و هرگز درون خودت نگه ندار.

بی توجهی به ظاهر و بهداشت شخصی

این که فقط در دوره آشنایی و خواستگاری خوب به نظر برسی، عطرهای خوب استفاده کنی و موهاتو مرتب کنی کافی نیست. این که الان در رابطه هستی دلیل خوبی برای تظاهر نامرتب نیست. ظاهر کسل کننده نشون دهنده عدم اشتیاق در زندگیه. مراقب خودت باش و کاری نکن شریک زندگیت فکر کنه تصورش از ظاهر تو جز جدایی ناپذیر شخصیت تو هست.

خشونت و اجبار آفت رابطه

خشونت در هر رابطه ای محکومه. شریک زندگیت رو مجبور نکن کاری رو برای تو و به خاطر تو انجام بده. به هیچ وجهه از شریک زندگیت سوء استفاده نکن. به بدن، سلامت روان و احساسش احترام بگذار. جایی که خشونت وجود داره، صلح جایی نداره.

در معرض تغییر قرار نگرفتن

انسان روز به روز رشد و تغییر میکنه. از ایجاد تغییرات کوچک در رابطه نترسید. شخصیت شریک زندگیت رو درک کن و تا جایی که امکان داره با تغییراتی که در خودت ایجاد میکنی باعث راحتی بیشترت با او باش. گاهی باید کمی خودت رو تغییر بدی تا از رابطه لذت ببری. عشق باید به ما جرات بده با عیب هامون مقابله کنیم. اگر یارت میخواد کمی تغییر کنی و انعطاف داشته باشی این ظلم نیست، دلیلیه که به اون اهمیت میدی.

نتیجه گیری:

اگر می خواهید رابطه عاطفی تان شاد و سالم بماند،باید بتوانید عشق خود را ابراز کنید. ابراز محبت فیزیکی سرراست ترین راه برای این منظور است. کارشناسان می گویند ما نباید با آن بخش از وجودمان که خواهان تماس فیزیکی است و ابراز و دریافت محبت را دوست دارد، بی اعتنا باشیم.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید

09389099541

09010881970

 

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات