5 دلیلی که ممکن است رابطه شما را نابود کند

0 10

بسیاری از مسائل در زندگی امروزه دیده می شود که تعداد آن نیز رو به افزایش است مثلا افراد به راحتی از طریق اینترنت به همسر خود خیانت می کنند و بسیاری از موارد دیگر که می تواند رابطه را نابود کند. اما باید بدانیم که هیچ رابطه ای نمی تواند بدون عشق، اعتماد و احترام به خوشی ادامه یابد. و این ها موارد ضروری رابطه ی موفق هستند و اگر که روی این اصول پایبند نباشید رابطه ی خود را با خطر مواجه می سازید.

 

خیانت

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

رایج کردن شکل خیانت این است که ممکن است به شکل فیزیکی باشد و یا رابطه ی اینترنتی داشته باشد. و اگر که آگاهانه دارید کاری می کنید که دیگری را می رنجاند باید گفت که رابطه در خطر نابودی قرار می گیرد. پشت سر گذاشتن آن بی اندازه طاقت فرسا و دردناک است و شرایط بسیار دشواری را ایجاد می کند به همین دلیل از آن باید به هر نحوی که شده اجتناب کرد.

خود خواهی

طبق نظر روانشناسان هر یک از زوجین باید نسبت به نیاز های طرف مقابل آگاه باشند و نسبت به رفع آن ها تلاش کنند و این باید کاملا دو طرفه باشد و در نتیجه در رفع نیازهایتان بحث و جدل نخواهید کرد و علاوه بر آن عشقتان نیز پایدار می ماند. اگر شما و همسرتان به جای زوج محور بودن بیشتر خود محور باشید تعادل رابطه به هم می خورد و رابطه ای که تعادلش در این موضوع به هم بخورد و یکی از زوجین نادیده گرفته شود، رابطه را پایان خواهد داد.

مقایسه

گاهی شما نه به صورت مثبت بلکه به صورت منفی شروع به مقایسه می کنید. شما شروع به مقایسه رابطه خود با زوج های دیگر می کنید و رابطه ی خود را فاقد آن ارزش ها می دانید. یا، شما شروع به مقایسه رابطه فعلی خود با روابط گذشته می کنید. در واقع با تمرکز بر عناصری که بهتر از رابطه فعلی تان هستند، ذهن خود را درگیر می کنید. انجام این کار باعث دوری شما از همسرتان و شکست تدریجی رابطه تان می شود. مقایسه کردن می تواند به راحتی ذهنیت شما را درگیر نکاتی کند که شاید ظاهر روابط دیگر باشد و در باطن به این صورت نباشند. به عبارتی شما نباید ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان مقایسه کنید. شما از این که در روابط دیگر چه خبر است اطلاعی ندارید.

تحقیر

تحقیر باعث از بین بردن حس حمایت دو طرف از یکدیگر می شود. در چنین شرایطی دو طرف به جای اینکه خودشان را در مقابل مشکلات کنار یکدیگر ببینند، حس می کنند که رقیب هم هستند و هر لحظه ممکن است مورد حمله یا سرزنش قرار بگیرند. معمولا این رفتار ناشی از این است که طرفین حس می کنند باید از خودشان دفاع کنند و در واقع کار بدی نیست اما مشکل وقتی ایجاد می شود که از خودشان بر علیه شریک زندگی شان دفاع کرده و سعی می کنند خودشان را بالا برده و طرف مقابل را زمین بزنند. تحقیر فقط برای روابط بد نیست بلکه برای سلامت ما هم مضر است. ما برای رشد و بقا به همدیگر نیاز داریم. تحقیر باعث قطع یا به خطر افتادن روابط و وابستگی های ما به یکدیگر می شود. مطالعات نشان داده اند افرادی که در روابطشان دیگران را تحقیر می کنند، بیشتر دچار بیماری می شود از جمله بیماری هایی مثل سرطان، بیماری های قلبی، و حتی بیماری هایی مثل سرماخوردگی یا آنفولانزا.

بی احترامی

رابطه عاطفی و احساسی که به شکل گیری پیوندی دائمی می انجامد بسیار عجیب تر و پیچیده است، بسیاری از شکست های عاطفی و احساسی به خاطر خللی که در رابطه زوجین پیش آمده، رخ می دهد، چرا که تحقیر و سرزنش آن روی سکه احترام و همراهی است. اگر زوجین یکدیگر را تحقیر و سرزنش کنند، نسبت به هم بد زبان باشند، دچار سوء تفاهم شده و علاقه شان به یکدیگر را از دست می دهند. تحقیر و سرزنش ویرانگر رابطه است.

سخن پایانی

حفظ روابط کار سختی است. نه تنها هر دو شریک باید روی آن کار کنند، بلکه گاهی مشاوره می تواند به ترمیم رابطه کمک کند. از این رو زوجینی که دچار مشکلات در رابطه شان هستند یا علائم مختلفی که نشان دهنده نابودی رابطه است را می بینند باید اقداماتی در این مسیر صورت دهند. از این رو شما می توانید با مراجعه به متخصصان زبده و کارازموده مرکز مشاوره نیک داد برای بهبود رابطه خود اقدام کنید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات