طلسم بی‌تفاوتی: چگونه از سرد شدن رابطه عاطفی جلوگیری کنیم؟

پیشامدهای ناگوار در زندگی زناشویی
0 89

هر رابطه ای بالا و پایین های خود را دارد. هیچ رابطه ای ایده آل نیست و مشکلات در رابطه همه اشخاص وجود دارد. اما بعضی اوقات حس می کنیم که رابطه عاشقانه ما سرد شده است. اما به راستی علت سرد شدن رابطه چیست؟ اصلا آیا این حس سرد شدن رابطه عاشقانه دخوب حرف رست است؟ نجات رابطه عاشقانه ای که سرد شده است چگونه است؟ اگر می خواهیم سعی کنیم که رابطه زناشویی و یا عاشقانه را که سرد شده است درست کنیم و نجات دهیم یک سوال کلیدی برای ما پیش می آید: آیا ما می خواهیم رابطه خود را نجات دهیم یا اینکه خواسته اصلی ما ترک کردن این رابطه است. اگر متوجه سرد شدن رابطه زناشویی و یا عاشقانه شده اید و جواب شما به سوال قبل این است که می خواهید آن را نجات دهید.

 

دلایل سرد شدن رابطه عاطفی - گروه مشاورین کلید

محبت مان را ابراز کنیم

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

دونفری که همدیگر را دوست دارند به این موضوع آگاهی دارند که طرف شان دوست شان دارد، اما خیلی وقت ها لازم است عشق مان را یاد آوری کنیم. واقعیت این است که ابراز عشق باعث می شود آن لحظه های نا امیدی و تکراری شدن دیرتر به سراغ مان بیاید و باورمان به معجزه ی  عشق بیشتر شود. گفتن یک دوستت دارم ساده ی صبح گاهی، نوشتنش روی تکه کاغذی که کنار چند شاخه گل نرگس جا خوش می کند، یا بیان کردنش از پشت تلفن آن هم وقتی کسی انتظارش را نمی کشیده، انرژی ای دارد که تا روزها سر جایش باقی می ماند.

نگرانی های خود را با شریک خود در میان بگذارید

در صورت سرد شدن رابطه، بسیار مهم است که با مشکلی که باعث شده رابطه عاشقانه ما به اینجا برسد مواجه شویم. تعداد بسیار زیادی علت برای سرد شدن رابطه و از بین بردن انگیزه طرفین وجود دارد، عوارض جانبی دارو، استرس و مسائل مالی فقط چند مورد از آن هاست. اگر می دانید که این مورد چیست و چطور در رابطه شما مشکل درست می کنید وقت آن است که بالاخره در مورد آن با شریک زندگی خودتان صحبت کنید. و اگر هم نمی دانید می توانید از یک روانشناس کمک بگیرید. نگرانی های خود را کاملا بیان کنید و همچنین به نگرانی های شریک خود گوش دهید. تعامل، ارتباط و حرف زدن گام بسیار بزرگی برای حل مشکلات است. تعامل کردن، خوب حرف زدن و خوب گوش دادن هیچ وقت باعث ضرر شما نمی شود.

اوقات خوبی را که داشته اید به یاد بیاورید

این ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، اما اگر رابطه شما سرد شده است، اوقات خوبی که باهم گذرانده اید را به یاد آورید. گاهی برای رفتن به جلو باید به عقب برگردید. در زمانی که حس سرد شدن رابطه عاشقانه را دارید، کارهایی انجام دهید که اوقات خوش تری را به شما یادآوری کند. از مکانی که برای برای اولین قرار ملاقات خود باز کرده اید، بازدید مجدد کنید، با هم یک کلاس مشترکی بگذرانید یا فقط تصاویر و فیلم های قدیمی نگاه کنید. کارهایی که هر دوی شما با هم انجام داده اید و برایتان لذت بخش بوده است.

اختلافات قبلی را حل کنید

حل نکردن مشکلات و اختلافات قبلی باعث تلمبار شدن آن ها روی هم در فکر و قلب زوج می شود. شاید فکر می کنید گذشتن از این مسائل و دفن کردن آن ها برای آرامش زندگی بهتر باشد، اما تعارضات حل نشده باعث دوری زوج ها از یکدیگر می شوند. در مورد این مشکلات حرف بزنید و برای آنها راه حل یا راه مصالحه ای بیابید که هر دوی شما راضی باشید. برای این کار می توانید از مشاوره زوج درمانی نیز کمک بگیرید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات