مشاوره خانواده تلفنی

0 47

اگر قصد استفاده از خدمات مرکز مشاوره تلفنی خانواده را داشته باشید؛ با دو گزینه آنلاین یا تلفنی و حضوری روبه‌رو می‌شوید که باید از میان آن‌ها یکی را انتخاب کنید. هرکدام از روش‌های مشاوره آنلاین خانواده تلفنی و حضوری مزیت‌های دارد؛ این مزیت‌ها باعث ایجاد تفاوت بین آن‌ها می‌شود و شما باید برحسب نیاز خودتان یکی از این موارد را انتخاب کنید.

در ادامه تعریف هرکدام از مشاوره خانواده حضوری و مشاوره آنلاین خانواده تلفنی را تعریف می‌کنیم و در موردشان کمی توضیح می‌دهیم تا به آشنایی و اطلاعات مناسب در موردشان برسید؛ سپس تفاوت‌هایشان را نیز ذکر می‌کنیم تا در هنگام انتخاب نیز باابهام مواجه نشوید.

مشاوره خانواده حضوری چیست؟

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

در این روش نیاز است که ابتدا آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده را به دست بیاورید؛ سپس با استفاده از این دو وقت بگیرید و پیش دکتر برای معالجه بروید؛ در هنگام معالجه ممکن است، دکتر از تست‌های مختلف استفاده کند؛ یا تنها صحبت را به کار بگیرد تا بتواند مشکلات را تشخیص دهد و راه‌حل‌های مناسب برای آن به دست بیاورد؛ اما در این روش امکان استفاده از مشاوره خانوادگی شبانه‌روزی را نخواهید داشت و از این مزیت بی‌بهره خواهید بود.

مشاوره آنلاین خانواده تلفنی چیست؟

اگر بخواهید مشاوره آنلاین خانواده تلفنی استفاده کنید، تنها کافی است که شماره تلفن روانشناس خانواده را پیدا کنید و با استفاده از آن و سامانه تلفن گویای مشاوره خانواده نوبت بگیرید و روند درمان خودتان را به خوبی آغاز کنید؛ در این نوع مشاوره شما می‌توانید از خدمات مشاوره خانواده تلفنی شبانه‌روزی استفاده کنید و در این زمینه محدودیتی نخواهید داشت.

تفاوت‌های مشاوره آنلاین خانواده تلفنی و مشاوره تلفنی خانواده حضوری چیست؟

در قسمت قبل تعریف هرکدام از روش‌های حضوری و آنلاین را به شما گفتیم و کمی در مورد آن‌ها توضیحاتی را ارائه دادیم تا به آگاهی کامل در این مورد برسید و ابهام یا مشکلی در این زمینه نداشته باشید؛ اما در ادامه قصد داریم، تفاوت‌های آن‌ها را بیان کنیم و توضیح مختصری در مورد آن‌ها بدهیم.

امکان برقراری ارتباط بیشتری در مشاوره تلفنی خانواده حضوری وجود دارد

در هنگام درمان بسیاری از اختلال‌ها نیاز است تا در ابتدا فرد مشاوره‌گیرنده با دکتر خودش صحبت کند و این صحبت به صورت حضوری باشد که در هنگام استفاده از مشاوره آنلاین خانواده تلفنی این امکان وجود ندارد و نیاز به استفاده از مشاوره خانواده حضوری استفاده شود.

دلیل این موضوع این است که مشاور باید بتواند حرکات بیمار را مشاهده کند تا بتواند تشخیص درست و دقیق‌تری انجام دهد و اشتباهی در هنگام انجام آن مرتکب نشود؛ زیرا می‌تواند نتایج بدی به بار بیاورد.

هزینه لازم برای مشاوره آنلاین خانواده تلفنی کم‌تر است

یکی از مواردی که باعث می‌شود تا در بسیاری از مواقع افراد سمت مشاوره نروند، بحث هزینه است. میزان هزینه مشاوره تلفنی خانواده نسبت به نوع حضوری بسیار کم‌تر است و همین می‌تواند این دغدغه را تا حد بسیار زیادی برطرف کند.

به همین دلیل خیلی از افراد این نوع از مشاوره را انتخاب می‌کنند و به سمت نوع حضوری نمی‌روند تا بتوانند هزینه کم‌تری انجام دهند.

امکان استفاده از تخصص مشاوران خبره دیگر شهرها، با استفاده مشاوره آنلاین وجود دارد

در بسیاری از شهرها مشاور درست وجود ندارد و مردم موجود در آن شهرها از این خدمات به صورت حضوری محروم هستند؛ اما استفاده از مشاوره تلفنی خانواده و خدمات مرکز آن می‌توانند مشکل این افراد را حل کنند و به آن‌ها کمک کند تا بتوانند راحت‌تر و بدون محدودیت بیماری‌های روحی موجود را حل کنند.

وجود خدمات مرکز مشاوره خانواده تلفنی باعث ایجاد برابری بیشتری در دسترسی برای افراد مختلف در شهرهای متفاوت می‌شود و محدودیت‌های مربوط به مسافت را از بین می‌برد.

استفاده از تلفن برای مشاور خانواده

دسترسی بیشتری به مشاور در نوع حضور ممکن است

دسترسی به مشاور مورد دیگری است که بسیاری اهمیت دارد. هنگامی که شما از خدمات مشاوره تلفنی استفاده می‌کنید؛ می‌توانید بیشتر به دکتر خودتان دسترسی داشته باشید و سوال‌های خودتان را در شبکه‌های اجتماعی یا به صورت پیامک نیز از او بپرسید که در بسیاری از مواقع کمک‌کننده است و می‌تواند نیازهای شما را برطرف کند.

برای پیداکردن آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده باید چه کاری انجام داد؟

برای پیداکردن آدرس و شماره تلفن مشاوره خانواده می‌توانید از سایت نیک‌داد استفاده کنید و با مراجعه به این سایت آن‌ها را باتوجه به شهر موردنظر و هدفتان دسته‌بندی و استخراج کنید؛ این موضوع باعث می‌شود تا دیگر در این زمینه محدودتی نداشته باشید.

فاکتورهای مهم برای انتخاب بهترین مشاوره تلفنی خانواده چیست؟

برای اینکه بتوانید انتخاب بهترین مشاوره تلفنی را انجام دهید؛ نیاز است تا فاکتورهایی را در نظر بگیرید؛ در این قسمت این معیارها را به شما معرفی می‌کنیم و در مورد آن‌ها به طور مفصل و دقیق صحبت می‌کنیم تا به آگاهی درست و مناسبی در این زمینه بسیار مهم برسید.

امکان ایجاد ارتباط بین فرد و مشاور

اولین موردی که در انتخاب بهترین مشاوره تلفنی خانواده باید به آن دقت کنید؛ امکان ایجاد ارتباط بین خودتان و مشاور موردنظر است؛ برای رسیدن به این هدف نیاز است تا صحبت‌ها و نظرات دیگران را به طور دقیق مطالعه کنید تا بدانید که نوع صحبت کردن و مشاوره دکتر چگونه است.

نوع و میزان تخصص مشاور

مورد بعدی نوع تخصص مشاور است؛ زیرا مشاوران با تخصص‌های مختلفی در سامانه نیک‌داد وجود دارند که میزان تخصص‌ آن‌ها نیز کاملا متفاوت است؛ به همین دلیل باید این مورد را برای هرکدام از مشاوران به طور دقیق بررسی کنید و از آن به سادگی عبور نکنید.

میزان بودجه فرد مورددرمان

آخرین موردی که در این زمینه مهم است و باید به آن توجه کنید، بودجه مدنظر شما است؛ زیرا هرکدام از مشاورها برای خودشان نرخ متفاوتی دارند.

از مشاوره خانواده تلفنی برای رفع راحت‌تر مشکلات استفاده کنید

خدمات مرکز مشاوره خانواده تلفنی مناسب‌تر است و از قیمت بهتری برخوردار است و همین موضوع باعث می‌شود تا افراد مختلف بتوانند از آن استفاده کنند؛ همچنین این نوع خدمات باعث از بین رفتن محدودیت‌های مربوط به مسافت می‌شود و برابری در این حوزه را نیز به مقدار قابل‌توجهی بیشتر می‌کند که مطلوب همگان به شمار می‌آید. برای دریافت این خدمات نیز می‌توانید به نیک‌داد مراجعه کنید.

 

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات