بحران میانسالی: قاتلی که در کمین رابطه زناشویی شماست

0 18

چه بسیار زوجینی که در میانسالی با بحران هایی در زندگی مشترک روبرو می شوند، تحقیقات نشان داده درصد بالایی از خیانت ها در این سن اتفاق می افتد. حوالگی 40 سالگی سنی است که فرد به عقب بر می گردد و بررسی می کند، حسرت های زندگی نزیسته و هدف های نرسیده اش را می خورد، ممکن است دچار اضطراب و افسردگی شود، به نیاز های برآورده نشده اش فکر می کند، ممکن است عزت نفسش افت کند، همه این مشکلات می تواند بر رابطه عاطفی فرد هم تاثیر بگذارد. تعارضات حل نشده که روی هم انباشته شده و اکنون در بحران میانسالی از آن کوهی می سازد. در این میان مشکلات جنسی هم مزید بر علت می شود و گریبان رابطه عاطفی و زناشویی را بیشتر می گیرد. اینجاست که حرفهای گفته نشده و احساسات سرکوب شده با شدت زیادی سر بر می آورد و رابطه را دچار تشنج و بحران می کند.

 

بررسی رابطه جنسی در میانسالی - ویکی روان

 

اختلال نعوظ از مهم ترین عوامل موثر در ناکارآمدی جنسی به حساب می آید. در هنگام بروز این عارضه، آلت تناسلی مردانه به شرایط تحریک کامل نرسیده یا نمی تواند برای مدتی در همان وضعیت باقی بماند. بدیهی است این امر زندگی جنسی فرد و میزان رضایت بخشی آن را به شکل قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد. ابتلا به انواع بیماری ها از قبیل اختلال دستگاه درون ریز، مشکلات عصبی، افسردگی، اضطراب، کاهش سطح هورمون تستوسترون و بسیاری موارد دیگر ممکن است در بروز این عارضه تاثیر گذار باشند.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

در نتیجه بهترین کار در چنین مواقعی مراجعه به روانشناس و زوج درمانگر می باشد تا مشکلات تشخیص داده شده و درمان فردی و زوجی اتفاق بیفتد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات