3 اشتباه ساده که می تواند زندگی زناشویی شما را نابود کند

0 19

عشق مثل یک کودک نوپاست و درست مثل هر کودکی نیاز به مراقبت و توجه دارد. اگر مراقب آن نباشید به راحتی نابود می شود وزندگی شما را به خطر می اندازد. ما یاد نگرفته ایم در مورد رفتار با همسرمان آموزش ببینیم بنابراین اشتباه کردن اجتناب ناپذیر است اشتباهاتی که افراد در مورد زندگی مشترک انجام میدهند معمولا بین تمامی زوج ها مشترک است .اینها رایج ترین اشتباهاتی هستند که افراد در رابطه با همسرشان مرتکب می شوند و با ارتکاب آنها پایه های زندگی مشترک را سست می کنند.این اشتباه ها را بشناسید واز آنها اجتناب کنید.

 

1. توهین وفحاشی، ممنوع

موضوعی که در تمام مشاجرات زناشویی باید رعایت کرد،اصل توهین ممنوع است. بسیاری از افراد در هنگام عصبانیت نسبت به همسر، خانواده همسر و دوستان فحاشی و توهین می کنند و بعد از آرام شدن هم، ادعا می کنند که صرفآ هنگام عصبانیت چیزی گفته اند و منظوری نداشته اند. در حالی که سخن گفته شده، قابل پس گرفتن نیست. از سوی دیگر، تا هنگامی که انسان به موضوعی فکر نکرده باشد، در عصبانیت به زبانش نخواهد آمد. به یاد داشته باشید که افراد ثالث در ایجاد مشکل در رابطه شما دخیل نبوده اند و حتی اگر عامل ایجاد مشکل هم باشند در آنجا حضور ندارند که پاسخگوی شما باشند. در نتیجه هر سخنی که به دیگران گفته شود، به معنی توهین مستقیم به همسرتان خواهد بود.

 

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

 

2. دروغ و خیانت 

روابط خوب برپایه ی اعتماد واطمینان قرار دارند بنابراین دغل کاری ودروغ پردازی یک ضربه ی بزرگ بر پیکره ی روابط شماست.  دروغ گفتن در مورد روابط گذشته وشرایط مالی فعلی ازتهدید هایی هستند که رابطه ی همسران را خدشه دار می کنند. فریب دادن همسر علامت قطعی خیانت وعهد شکنی است

3. تهدید به طلاق، ممنوع

 

در همین باره باید اشاره کرد که هیچ گاه در بحث ها تهدید به طلاق وجدایی نکنید.

زیرا حرمت واحترام بین شما را قطعا  خدشه دار خواهد کرد. فردی که با هر اختلاف نظری تهدید به جدایی می کند قاعدتآ تعهد و وفاداری خیلی بالایی به آن رابطه ندارد.

نتیجه گیری

بنابراین زوجها باید به یاد داشته باشند که با کسب مهارتهای زناشویی وارتباطی مثل حل تعارض، میتوانند از رفتارهای مخربی مثل توهین وفحاشی وتهدید به طلاق، دست بکشند ورفتارهای این چنینی که می تواند زمینه ساز دروغ و خیانت شود را در رابطه حذف کنند، و رفتارهای سالم و شیوه های ارتباطی کارامدی را جایگزین کنند. پس یادتان باشد که وقتی با مشکلی در رابطه روبرو می شوید، در دعوایتان توهین و فحاشی و تهدید به طلاق ممنوع است.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید

 

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات