5 دروغ رایج که در روابط عاطفی به یکدیگر می‌گوییم

0 38

دروغگویی به شریک زندگی رابطه را دچار آسیب و همچنین نهایتا به سمت جدایی می کشاند. بسیاری از ما فکر می کنیم با یک دروغ ساده آرامش را ایجاد می کنیم. دروغ برای برخی تبدیل به یک رفتار ساده شده است که می تواند خطرناک باشد. در دنیایی که زندگی می کنیم افراد ممکن است رفتارهای ناشایستی داشته باشند. اما همه این رفتار ناشایست قابل حل هستند. این به شرطی است که فرد خودش قصد این کار را داشته باشد. راستگویی یک خصلت فوق العاده هست همه باید آن را داشته باشند. متاسفانه در دنیایی که زندگی می کنیم برخی از مردم رفتارهای عجیبی دارند. آن ها سعی دارند برای اینکه خودشان را برتر نشان دهند هر نوع رفتاری انجام دهند. حتی برخی از آن ها ممکن است دروغ هایی را بگویند تا مقام خود را بالا ببرند.

 

دروغ اعتماد را میان دو طرف رابطه از میان میبرد و فضای رشد و خودشناسی را میبندد

1.به جز تو به هیچ کس فکر نمی کنم

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

این یکی از پرکاربردترین دروغ های مصلحتی مخصوصأ در بین مردان است! در اینجا هدف این است که انگشت روی نبض شریک حسودی که به چیزی مشکوک است بگذاریم و او را وادار کنیم که فکر کند سوء ظن او بی اساس است!

2.هیچ وقت به تو دروغ نگفتم

این جمله در واقع بیان دیگری از این سوال است که (( آیا تو هم با من صادق بوده ای؟)) هدف این است که مطمئن شوید طرف مقابل صادق و راستگو است.

3.هنوز هم مثل روز اول دوستت دارم

هدف از این عبارت القای اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه در طرفین مقابل است. طبیعتأ احساس تعهد جایگزین عشق و اشتیاق روزهای اول در روابط طولانی مدت می شود.

4.همیشه تو اولویت اولم هستی

این جمله که هم زنان و هم مردان از آن استفاده می کنند، با هدف حفاظت از وضعیت فعلی است. با این حال شخص شنونده از قبل می داند اولویت ها برای طرف مقابل به چه ترتیبی است! با گفتن این جمله فرد سعی می کند به شریک زندگی خود اطمینان خاطر دهد.

5.تو عشق اول و آخر منی

این یکی از معروف ترین دروغ های مصلحتی مردها است! هدف در اینجا تضمین تداوم وضعیت و نظم فعلی است.

نتیجه گیری:

صادق بودن یکی از اصلی ترین دلایل پایداری یک رابطه است. عدم صداقت می تواند اعتماد چندین ساله را با زحمت ساخته شده است از بین ببرد. علاوه بر این دروغ گویی در رابطه می تواند تاثیراتی همچون خیانت دیدن داشته باشد و فراموش نکنید که هیچ انسانی دوست ندارد احمق در نظر گرفته شود. جلوگیری از گفتن دروغ نه تنها کیفیت رابطه شما را افزایش می دهد بلکه باعث می شود شما به انسان بهتری تبدیل شوید.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری و آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09389099541

09010881970

 

 

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات