2 عاملی که رابطه شما را به سمت طلاق سوق می‌دهد

چالش ارزشها و باورها
0 12

یکی دو سال اول زندگی همه چیز به خوبی و خوشی پیش می رود. چند سال که از زندگی مشترکتان بگذرد، اختلاف ها باعث می شود مدام با همسرتان مشاجره کنید. مشکلات مختلف، جنگ و دعوای مداوم و هزاران دلیل دیگر باعث می شود به فکر طلاق گرفتن از همسرتان بیفتید. زمانی که در وسط فرآیند طلاق قرار بگیرید، ممکن است احساس کنید خیلی تنها هستید یا هیچ کس شما را درک نمی کند. تجربه چنین احساساتی کاملا طبیعی است. اینکه بدانید چرا زوج ها از یکدیگر طلاق می گیرند، ممکن است به شما کمک کند از اشتباهات دیگران درس بگیرید. در مقاله امروز قرار است دو عامل اصلی طلاق را باهم بررسی کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید

 

چالش دروغ گفتن

خیانت

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

یکی از اصلی ترین و رایج ترین دلایل طلاق در ایران، خیانت است. در صورتی که یک طرف ازدواج به دیگری خیانت کند، در ذهن آن فرد این تصور پدید می آید که همسرش برای او ارزش و احترام قائل نبوده و به اندازه کافی او را دوست ندارد. به همین سبب است که یکی از اساسی ترین انگیزه های ازدواج از بین رفته و آن فرد می خواهد از شخص خیانتکار جدا شود. در این شرایط اعتماد بین زوجین کاملا از بین خواهد رفت و حتی شخصی که خیانت دیده است ممکن است در زندگی آینده خود نیز دچار مشکل بی اعتمادی باشد. در همین رابطه باید بدانید که خشم و تنفر یکی از دلایل خیانت می باشد.

نداشتن سواد رابطه:

همسرانی که سواد را آموزش ندیده اند و مهارت های زناشویی را بلد نیستند احتمال جدایی و طلاق در رابطه آن ها بالاتر می رود. به این دلیل که وقتی با تعارض ها و تفاوت ها و مشکلات روبرو میشوند، به جای اینکه مسئله حل شود بحران شکل می گیرد و چون باز هم مدیریت بحران را آموزش ندیده اند رابطه شان به سردی و طلاق عاطفی و جنسی و در نهایت طلاق قانونی شکل می گیرد.

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی کردیم به طور خلاصه به مهم ترین علل طلاق اشاره کنیم. طلاق یک پدیده ی فردی-اجتماعی فشارزا و در عین حال متاثر از عوامل و علل مختلف و پیچیده است. گاهی شناخت بهتر علل احتمالی طلاق می تواند منجر به پیشگیری از وقوع آن شود. مشاوره پیش از ازدواج یکی از بهترین راه هایی است که افراد از طریق آن می توانند از بروز طلاق جلوگیری کنند. در صورتی که در هر یک از موارد گفته شده، مشکلاتی بین شما و همسرتان وجود دارد، اقدام فوری برای حل مشکل ضروری است. نکته قابل توجه دیگر اینکه با شناخت دقیق مشکلات بین زوجین و پیدا کردن راه حل مناسب برای آن می توان بسیاری از مسائل و مشکلات زناشویی را پشت سر گذاشت. در این مسیر مشاور و روانشناس متخصص زوج درمانی با بررسی دقیق و عمیق رابطه، می تواند شما را راهنمایی کرده و به تصمیم گیری بهتر شما کمک کند.

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات