روانشناس خوب در شیراز

0 337

پیدا کردن یک مشاور روانشناس خوب همواره  یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که به مشاوره روانشناسی در شیراز احتیاج دارند. مرکز مشاوره نیک داد یکی از بهترین مراکز مشاوره در شیراز می باشد که روانشناسان آن به عنوان روانشناس خوب در شیراز مطرح شده اند. این کلینیک مشاوره روانشناسی با مدیریت خانم حلیمه باصفت در موضوعات مختلف روانشناسی با روانشناسان مختلف و متخصص همکاری میکند تا پاسخگوی نیازهای متعدد افراد در حیطه های مختلف مشاوره روانشناسی باشد.

مواردی که در ادامه میخوانیم:

یک روانشناس خوب در شیراز چه خدمات درمانی ارائه می نماید؟

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

مشاور روانشناس خوب در شیراز با صحبت کردن با شما سعی میکند که در احساسات، افکار و رفتار شما تغییرات ایجاد نمایید و از این تغییر به رفع مشکل شما کمک کند. همچنین افزایش کیفیت روابط بین فردی و خانوادگی یکی دیگر از اهداف افرادی که به یک متخصص روانشناسی مراجعه میکند. در حقیقت یک روانشناس به شما کمک میکند که زندگی سالم تری را تجربه کنید.

طبق تحقیقاتی که از افراد مختلف بعد از مراجعه به یک مشاور روانشناسی خوب به عمل آمده است، نشان میدهد که بیش از 70 درصد این افراد، مشاوره ها و روش های درمانی را مفید ارزیابی کرده و به زندگی سالم تری دست یافته اند.

در زیر برخی از مهم ترین نتایجی که بعد از جلسات مشاوره روانشناسی افراد کسب کرده اند را مرور میکنیم:

 • حل تعارض با شریک عاطفی یا کاری
 • رها شدن از بند استرس و اضطراب مفرط
 • کنترل هیجانات در مواقع ایجاد تغییرات در زندگی مثل از دست دادن عزیزان
 • مدیریت و کنترل هیجانات از قبیل مدیریت خشم
 • مدیریت و مقابله با انواع ترس ها
 • حل تعارض های که ریشه در زندگی گذشته افراد دارد
 • از بین بردن و مدیریت رفتارهای مخرب همچون وسواس
 • کاهش و از بین بردن علائم افسردگی
 • بهبود و افزایش عملکرد کلی افراد
 • پیدا کردن شخصیتی مقتدر و دارای عزت نفش
 • افزایش اعتماد بنفس

این ها تنها برخی از مواردی هستند که افراد با گذراندن جلسات مشاوره روانشناسی نزد یک مشاور خوب توانسته اند کسب کنند. برخی از این موارد بسیار سریع قابل درمان هستند و برخی نیز در بلند مدت در افراد متجلی می شود.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

برخی از خدمات کلینیک روانشناسی نیک داد در شیراز

خدمات روانشناسی تخصصی در مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد شامل موارد زیر می باشد: مشاوره خانواده، مشاوره روانشناسی، مشاوره روانشناسی بالینی می باشد.

هر کدام از این ها شامل خدمات جزئی تر نیز می باشد که میتواند با مراجعه به صفحه هر یک از این خدمات، از جزئیات آن ها مطلع شوید.

یکی از ویژگی های خاص مرکز مشاوره نیک داد، امکان ارائه خدمات مشاوره آنلاین و مشاوره تلفنی روانشناسی می باشد که این روزها طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. افرادی زیادی که به خدمات مشاوره روانشناسی علی الخصوص مشاوره خانواده خوب احتیاج دارند، امکان دسترسی به مراکز و کلینیک های روانشناسی را به دلایل متعددی ندارند. این افراد نیز میتوانند از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین نیک داد استفاده کنند. تمام مشاوران این مرکز، تخصص در حیطه مربوطه دارند.

در ادامه برخی از ویژگی های یک روانشناس خوب علی الخصوص در شهرهای پرجمعیت مثل شیراز و تهران را بررسی میکنیم.

ایجاد اعتماد معیاری برای انتخاب دکتر روانشناس خوب در شیراز

ایجاد حس اعتماد در مراجع یکی از ویژگی های روانشناس خوب در شیراز است

یکی از ویژگی های که به افراد مراجعه کننده در کلینیک روانشناسی آرامش می دهد، برخورد گرم و صمیمی مشاور روانشناس است. این نوع برخورد باعث می شود که اعتماد خیلی سریع ایجاد گردد. اعتماد یکی از مهم ترین پارامترها در جریان فرایند مشاوره است. اگر مراجع به مشاور خود اعتماد نداشته باشد، فرآیند درمان به خوبی ادامه پیدا نمیکند. یک دکتر روانشناس خوب با نوع برخورد و رفتار خود به شما می فهماند که مشکلات شما را با تمرکز بالایی بررسی میکند و در جهت ارائه بهترین راه حل تمام تلاش خود را می نماید. مشاور روانشناس شیراز باید بتواند به خوبی با شما ارتباط برقرار کند. حتما این مشخصه مهم روانشناس را مد نظر داشته باشید.

خوشبین بودن مشاور خوب به درمان شما

اگر به دنبال یک مشاور و روانشناس خوب در شیراز هستید، باید بدانید که حتما آن مشاور به درمان شما امیدوار و بسیار خوشبین باشد و این را در فرآیند صحبت ها و جلسات مشاوره به خوبی به شما منتقل کند. چرا که خوشبین بودن و تفکر مثبت داشتن نسبت به آینده، خود بخشی از درمان است. البته این به این معنی نیست که واقعیت ها را کتمان کند، بلکه یک روانشناس خوب مرز بین خوش بینی و امید واهی را به خوبی میداند و میتواند به شما تا رسیدن به مرحله ای از اهداف تان کمک کند.

تحقیقات نشان میدهد که امیدوارد بودن روان درمانگر و شخص مراجعه کننده، دو فاکتور بسیار مهم در موفقیت فرآیند درمان است.

برخوردار بودن از مهارت های فردی

یک روانشناس خوب از مهارت فردی برخوردار است

مهارت های فردی یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب یک مشاور روانشناس خوب در شیراز است. شخصی که مهارت ارتباطی و فردی را به خوبی بلد نباشد، شایسته انتخاب به عنوان مشاور را ندارد. روانشناسی علاوه بر دانش، نیاز به مهارت های زیادی دارد که یک مشاور خوب باید در آن ها استاد باشد. دلیل اصلی آن هم این است که مشاوره یک فرآیند یک طرفه و ایستا نیست، بلکه برعکس مشاوره یک فرآیند پویا و تعاملی است که بین مشاور و مراجع انجام میشود. پس یک روانشناس خوب علاوه بر داشتن اعتماد بنفس بالا، مدیریت احساسات باید به مهارت فردی زیر نیز تسلط کافی داشته باشد:

 • مهارت بسیار مهم خوب گوش دادن
 • همدلی کردن با مراجع
 • درک و فهم صحبت ها و احساسات مراجع
 • طبق برنامه حرکت کردن
 • مهارت های مرتبط با ارتباط موثر حرفه ای
 • مهارت پرسشگری و دست یابی به مشکلات زیربنایی – مهارت پرسشگری و درک مشکلات زیر بنایی مراجع
 • مهارت های حمایتی از مراجع
در صورتیکه به خدمات مشاوره روانشناسی نیاز دارید، میتوانید با شماره های  07132318862 – 09389099541 مرکز مشاوره نیک داد تماس حاصل نمایید.

مشاور روانشناس ممکن است شما را به متخصص دیگری ارجاع دهد

گاهی اوقات پیش میاد که با بررسی مشکلات مراجع، مشاور روانشناس به این نتیجه میرسد که شما را به یک متخصص دیگه ارجاع دهد. حال ممکن است که این متخصص در همان مرکز مشاوره باشید خواه در مرکز دیگر. برای یک روانشناس خوب مهم ترین هدف، حل مشکل مراجع با دریافت تخصصی ترین خدمات روانشناسی و مشاوره ای است.

برخی از افراد  تصور میکنند در صورتیکه متخصص روانشناس ما را به شخص دیگری ارجاع داد، ضعیف و ناتوان بوده است. در صورتیکه کاملا برعکس است! این کار او نشان دهنده ی عمق تخصص و حرفه ای گری در کار است. مشاوری که خود را همه چیز دان بداند فاجعه ی اصلی این جا رخ داده است. گاهی در بررسی ها مشاور به این نتیجه میرسد که ادامه فرآیند می بایست توسط یک متخصص در حیطه دیگری ادامه پیدا کند. شما میبایست حتما به این توصیه مشاور توجه مثبت نشان دهید.

مشاوره آنلاین روانشناسی

یکی از روش های مشاوره ای که این روزها طرفداران زیادی هم دارد، مشاوره آنلاین روانشناسی است. این روش درمانی به اندازه روش حضوری میتواند تاثیر گذار باشد. اگر شما نیز به دنبال بهترین روانشناس در شیراز هستید و به دلایل مختلفی نمیتوانید به صورت حضوری اقدام کنید، میتوانید از خدمات مشاوره آنلاین مرکز نیک داد استفاده کنید.

مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی نیک داد با ارائه خدمات متنوع روانشناسی سعی در بهبود و ارتقاء کیفیت زندگی افراد دارد. شما میتوانید به مراجعه با صفحه خدمات مشاوره نیک داد، متناسب با نیاز خوب خدمت مورد نظر را به صورت حضوری و آنلاین رزرو نمایید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات