خیانت خاموش: چگونه نارضایتی از رابطه، عشق را از بین می‌برد

مشکلات ارتباطی؛ مسائل رایج در زندگی زناشویی
0 18

نا رضایتی؛ عصبانیت علیه شخصی است که احساس می کنید خطا کرده یا به شما آسیب رسانده است، و نمی توانید جلوی او را بگیرید. این اغلب در زوج ها اتفاق می افتد وقتی که یک یا هر دو شریک زندگی از طرف مقابل صدمه یا توهین می بینند و احساس می کنند این کار عمدی بوده است. اولین قدم برای هر مشکلی، شناخت مسئله است.

 

چه چیزی باعث نارضایتی در رابطه می شود؟

کاهش ارتباطات

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

کاهش قابل توجه در فرکانس یا کیفیت ارتباط می تواند نشان دهنده این باشد که شریک زندگی شما از نظر احساسی کناره گیری می کند. او ممکن است کمتر به پیام ها پاسخ دهد، از گفت و گو های عمیق اجتناب کند یا به نظر می رسد که علاقه ای به تعامل با شما ندارد. شریک زندگی تان علی رغم اینکه به او تذکر می دهید، اشتباهات خود را تکرار می کند یا آنچه را که می گویید نادیده می گیرد. احساس می کنید موجودی نامرئی هستید و عصبانیت در شما رو به افزایش است.

بر سر مسائل متفرقه دعوا می کنید

همیشه بحث در مورد یک موضوع مهم، به موضوعات دیگر منهی می شود که تنش بیشتری را ایجاد می کند و مشکل اصلی حل نمی شود. هرچه بیشتر برای حل مسئله مبارزه می کنید، بین شما تنش بیشتر می شود و به چرخه بدی تبدیل می شود. تعارض در رابطه یکی از مهم ترین عوامل نارضایتی است.

از صمیمیت یا محبت خودداری می کنید

وقتی احساس نارضایتی می کنید، ارزش شریک زندگی در چشمانتان به شدت کاهش می بابد. عشق کم کم از بین می رود، جذابیت کم می شود و شما عمدآ یا ناخواسته از شریک زندگی خود دوری می کنید تا از درگیری جلوگیری کنید. این یک پرچم قرمز است.

هر بار بر سر مسائل متفرقه دعوا می کنید

همیشه بحث در مورد یک موضوع مهم، به موضوعات دیگر منتهی می شود که تنش بیشتری را ایجاد می کند و مشکل اصلی حل نمی شود. هر چه بیشتر برای حل مسئله مبارزه می کنید، بین شما تنش بیشتر می شود و به چرخه بدی تبدیل می شود. تعارض در رابطه یکی از مهم ترین عوامل نارضایتی است

از رابطه ناامید هستید

ابراز نارضایتی نسبت به شریک زندگی تان می تواند شما را از شرایط ناامید کند. ممکن است فکر کنید که هیچ راه حل عملی امکان پذیر نیست و همیشه گرفتار این وضعیت خواهید بود. این وضعیت می تواند موارد مهمی را برای شما به دنبال داشته باشد.

ناتوانی در رها کردن کینه ها

بخشیدن کسی که به خاطر اشتباهات و رها کردن گذشته؛ خیلی از مشکلات را هموار می کند. دارنده کینه به خاطر اشتباهاتی که طرف مقابل مرتکب شده است، ناراحت می شود در حالی که شخص گناهکار از همسر خود بخاطر عدم حمایت یا بخشش کافی دلخور است.

نتیجه گیری:

رابطه خوب یک روزه ساخته نمی شود. هنگامی که علت نارضایتی خود را بازگو کردید، مهم است که به همسرتان فرصت دهید تا تغییر کند. با کمی صبر و عشق، به او فرصت دهید. نارضایتی می تواند به بهترین روابط خدشه وارد کند. برای گفت و گو با شریک زندگی خود، وقت بگذارید. حرف های او را بشنوید و نظرات خود را به اشتراک بگذارید. همدلی، ارتباط موثر و درک به شما کمک می کند تا نارضایتی در رابطه از شما دور شود.

تیم تخصصی روانشناختی نیک داد با مشاوره های حضوری، آنلاین و تلفنی نقش بسیار مهمی در بهبود روابط زوجین و حل اختلافات زناشویی بر عهده دارد.

 

جهت رزرو وقت مشاوره حضوری یا آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09389099541

09010881970

 

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات