3 اشتباهی که زوج‌های جوان در رابطه خود مرتکب می‌شوند

0 13

معمولا بین زوج هایی که به خاطر هر مسئله کوچکی با هم جر و بحث می کنند، اشتباهات مشترکی وجود دارد. اشتباهاتی که باعث می شود فاصله بین زوج ها بیشتر و بیشتر شود. زمانی که فاصله بین زن و مردی در زندگی مشترک زیاد شود، آن ها حرف یکدیگر را نمی فهمند و گاهی تا مرز جدایی پیش می روند و از هم جدا می شوند. فرض کنید که شما در یک اتاقی هستید که به جز نیم متر آن، بقیه اتاق کاملا کثیف است. هر انسان عاقلی برای تمیز کردن این اتاق، قطعا از نیم متر تمیز آن شروع می کند و بعد از آن همه اتاق را تمیز می کند. چقدر زیباست که اگر زن یا مردی اشتباه کرد ابتدا نکات مثبت شخصیت او و کارهای مفیدی را که انجام داده است یادآوری کنیم و سپس نکات منفی را به او بگوییم. بالاخره باید قبول کنیم که همه ما انسانیم و ممکن است اشتباه کنیم اما در بین زوج های جوان معمولا 3 اشتباه وجود دارد که ریشه بسیاری از اختلاف های آنان است در ادامه با این 3 اشتباه آشنا می شوید و راه های جایگزین آن ها را خواهید خواند.

 

برای برنده شدن در بحث تلاش می کنند

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

دعوا بخش بسیار عادی از یک رابطه سالم است به شرطی که منصفانه باشد. بهتر است روی این موضوع که حق با چه کسی است تمرکز نکنید و در عوض بهترین نحو حل مشکل را بیابید. واکنش نشان دادن و وارد شدن به یک بحث بی معنی که به جایی نمی رسد، کار خوبی نیست. برخی زوج ها آنقدر واکنش پذیرند که نمی توانند در مورد چیزی صحبت کنند اما توصیه می شود به اندازه کافی درباره مشکل صحبت کنید تا ریشه و سپس راه حل مشکل را بیابید.

از قبل درباره انتظارات خود صحبت نمی کنند

طبیعی است که هر فردی پس از ازدواج توقعات خاصی از همسرش داشته باشد مانند اینکه در امور مالی یکدیگر شریک شوند یا اینکه کارهای بیشتری را با هم انجام دهند. کارشناسان بیان می کنند برای یک زوج داشتن چنین انتظاراتی اشکالی ندارد اما تصور اینکه شریک زندگی شما بدون صحبت همه امور را بداند درست نیست همچنین این مشکل غیر قابل حل نیست، اما اگر متوجه شدید که شما و همسرتان در مورد برخی مسائل اساسی در زندگی مشترکتان، اختلاف نظر دارید، باید از یک درمانگر یا یک مشاور کمک بگیرید. درمانگرانی که در زمینه زوج درمانی آموزش دیده اند به شما چارچوبی برای بحث در مورد تفاوت هایتان ارائه می دهند که احساس امنیت کنید و مسائل را با آرامش حل کنید و به درک عمیق تر و محبت آمیز از قبل در مورد یکدیگر برسید.

خود را با تازه عروس دامادهای دیگر مقایسه می کنند

اگر چه همه ما میدانیم اینستاگرام مکانی نیست که هرکسی واقعیت را نشان دهد، اما با این وجود نقص هایی که در روابط خود داریم را به ظاهر روابطی که در رسانه اجتماعی می بینیم مقایسه می کنیم. اگر فکر کنید که رابطه شما به خوبی روابط دوستانتان نیست منجر به ناامیدی و رنجش تان می شود. در این زمان بهتر است به انجام برخی درمان های فردی بپردازید تا بیشتر در مورد خودتان و اینکه این ناامنی از کجا نشأت می گیرد، بدانید. همچنین درمان فردی می تواند ابزاری برای برقراری ارتباط بهتر با شریک زندگی تان و بهبود رابطه تان در اختیار شما قرار دهد، حتی اگر همسرتان هرگز همراه شما نشود.

تلنگر:

اکثر زوج ها میلیون ها تومن برای عروسی های مجلل و زیبا هزینه می کنند، اما از رفتن به مشاوره صرف نظر می کنند. مشاوران می گویند حتی زمانی که نشانه های مشکل در یک رابطه آشکار است، زوجین اغلب از کمک گرفتن احساس خجالت می کنند. مشاوره در واقع زمانی کارآمد است که رابطه به انتها نرسیده باشد. خیلی بهتر است ابتدا تفاوت ها را برطرف کنید تا اینکه سال اول را به مشاجره بگذرانید.

جهت مشاوره حضوری و آنلاین با مشاورین کلینیک تخصصی نیک داد با شماره های زیر در ارتباط باشید:

09389099541

09010881970

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات