5 مزیت مهم مشاوره خانواده قبل از طلاق که باید بدانید!

0 119

آمارهای مشاوره خانواده نشان می دهد که کمتر از 10 درصد از زوج هایی که به دنبال طلاق هستند، جلسات خانواده درمانی و مشاوره های خانواده را طی کرده اند. اما مزایای مشاوره خانواده قبل از اقدام برای طلاق بسیار زیاد است. در واقع، زمانی که می خواهید طلاق بگیرید، مهم است که تحت مشاوره خانواده قرار بگیرید.

عموما دو نوع زوج وجود دارد که مراحل مشاوره طلاق را طی می کنند. زوج اول درک متقابلی از مشکل دارند و با کمال میل به دنبال درمان هستند و جلسات مشاوره ای را طی میکنند.

زوج دیگر موردی است که درمانگرها آن را ترکیبی می نامند و به این معنی است که یکی از زوجین (مرد یا زن) از مراجعه به مشاوره امتناع می ورزد. که عموما ممکن است ایده اینکه به مشاوره طلاق یا خانواده برویم را نپذیرید. یا در حالت ساده تر اصلا به اینکه مشاوره قبل از قبل از طلاق می تواند برایشان سود مند باشد اهمیتی نمی دهد.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

با این حال، ثابت شده است که رفتن به جلسات مشاوره میتواند بسیار مفید باشد. در واقع، 97 درصد از زوج‌هایی که با توجه به مشکلات زناشویی خود به مشاوره مراجعه کردند، اذعان داشتند که مشاوره طلاق یا خانواده به نحوی مفید بوده است.

اما سوال اینجاست که آیا مشاوران خانواده تا به حال طلاق را پیشنهاد می کنند؟ اگر هنوز نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا قبل از طلاق باید به دنبال مشاوره خانواده باشید، در اینجا پنج دلیل برای انجام این کار و یافتن پاسخ این سوال وجود دارد که “آیا مشاور خانواده پیشنهاد طلاق می دهد یا کمک می کند تا رابطه از بین رفته را بازیابی کنید؟”. با نیک داد همراه باشید.

1. مطمئن خواهید شد که آیا نیاز به طلاق دارید یا خیر

با معضل انتخاب طلاق یا مشاوره خانواده قبل از طلاق دست و پنجه نرم می کنید؟ مزایای مشاوره خانواده را نمی توان نادیده گرفت و از این رو مشاوره اجباری قبل از طلاق تنها راه برای فهمیدن اینکه چه چیزی برای زوجی که از هم جدا شده اند بهترین کار است.

بسیاری از زوج ها برای کمک به ترمیم خانواده آسیب دیده خود به مراکز مشاوره مراجعه می کنند، اما در نهایت طلاق می گیرند. جلسات مشاوره میتواند بسیار مفید باشد.

در بسیاری از موارد، زوج ها در تلاش برای اصلاح رابطه خود هستند ولی کاری که در اصل باید انجام دهند این است که طلاق بگیرند.

زوجین متوجه نمی شوند که برخی از ازدواج ها از ابتدا اشتباه بوده است، و برخی از افراد در زمانی که مجرد هستند در مقایسه با زمانی که متاهل می شوند و تکشب خوانده  می دهند بسیار متفاوت رفتار میکنند. این ها مواردی است که عموما در جلسات مشاوره خانواده و یا مشاوره پیش از ازدواج راجع به آن بحث و بررسی می شود.

ممکن است از خود بپرسید، “آیا مشاوره خانواده می تواند باعث نجات خانواده شود؟”، “آیا مشاوره خانواده مفید است؟”، یا “مزایای مشاوره خانواده چیست؟” و “آیا یک مشاور خانواده پیشنهاد طلاق می دهد؟”

وقتی قبل از طلاق برای مشاوره مراجعه می کنید، یک مشاور خانواده خوب به شما کمک میکند که چگونه مشکلات خانواده خود را اصلاح کنید، و اگر متوجه شود که طلاق گزینه بهتری برای هر دو طرف است، دقیقاً به شما همان را خواهد گفت.

مزایای مشاوره خانواده بسیار زیاد است و هنگامی که می خواهید طلاق بگیرید، چنین مشاوره ای قبل از طلاق می تواند ابزار قدرتمندی برای بازگرداندن پیوندهای متزلزل خانواده و درک اینکه آیا واقعاً تصمیم درستی برای طلاق است یا خیر.

در واقع، همانطور که مری کی کوچارو، درمانگر مشهور رابطه می گوید، مشاوره قبل و بعد از خانواده نیز برای رابطه زوجین اهمیت زیادی دارد.

2. چگونه با شریک زندگی خود ارتباط برقرار کنید

روش‌هایی که در مشاوره استفاده می‌شوند اغلب مبتنی بر ارتباط هستند. مشاوره طلاق برای زوج ها به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه صحبت کنند و شریک زندگی خود را درک کنند . نیازها، آرزوها، احساسات و مسائل او را بیاموزید.

مزایای مشاوره خانواده تا این حد عمیق است. اکثر زوج‌هایی که با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند که به تنهایی قابل حل نیست، فاقد ارتباط هستند، بنابراین اساساً یادگیری نحوه صحبت کردن با یکدیگر مشکلات خانواده را حل می‌کند و دیگر نیازی به طلاق نیست.

ارتباط، محور اصلی مشاوره قبل از طلاق برای زوجین است.

3. آینده بهتری را برای فرزندان خود تضمین خواهید کرد

آیا مشاوره خانواده و زوج درمانی مفید است؟

یکی از مزایای اصلی مشاوره خانواده قبل از طلاق این است که به شما کمک می کند تا ارتباط زناشویی بهتری ایجاد کنید. مدیریت ارتباطات شریک زندگی مشکل دیگری را حل خواهد کرد، در هر خانواده ناکارآمد، کودکان بیشترین آسیب را می بینند.

وقتی والدین با هم بحث می کنند، بچه ها رفتار آنها را یاد میگیرند و آن را برای خودشان می سازند که در بزرگسالی مشکلات جدی برای آنها در زندگی ایجاد می کند.

یادگیری نحوه برقراری ارتباط مسالمت آمیز به کودکان کمک می کند تا به عنوان افراد سالم رشد کنند. همچنین سبک های ارتباطی سالم را در خود کودکان پرورش می دهد که در روابط آینده از آن بهره مند خواهند شد.

4. در هزینه ها صرفه جویی می شود!

بله، واقعیت این است که مشاوره خانواده برای شما هزینه دارد، اما اگر آن را انجام دهید، خواهید دید که مشاوره در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. چگونه؟

خوب، حل مشکلات خانواده و عدم رسیدن به مرحله طلاق بعداً قطعاً باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود زیرا طلاق و مشکلات آن بسیار گرانتر از خانواده درمانی است.

همچنین کمک گرفتن در ابتدا می تواند برای سلامتی شما موثرتر باشد و خیلی سریع به مسیر درست بازگردید. انتظار و عدم دریافت درمان منجر به مشکلات بیشتری می‌شود که نیازمند ساعت‌های مشاوره بیشتر و بعداً به روش‌های پیچیده‌تر و در نتیجه صرف هزینه بیشتر خواهد بود.

بنابراین، اگر بین طلاق یا مشاوره گیر کرده اید، توصیه می شود به سراغ دومی بروید، زیرا مزایای مشاوره خانواده بی اندازه است. آیا مشاوره خانواده می تواند یک خانواده را نجات دهد؟ پاسخ این است که قطعا میتواند.

5. شادتر خواهید بود

همه زوج هایی که تشکیل خانوادهمی دهند می دانند که این یک قانون نانوشته است که خانواده همه چیز را تغییر می دهد. به نحوی به روال‌های خسته‌کننده روزمره عادت می‌کنیم، دوستان را یکی یکی از دست می‌دهیم، و مهم نیست که چقدر طرف مقابلمان را دوست داشته باشیم، در حالتی تقریباً افسردگی قرار می‌گیریم.

صحبت با یک درمانگر در مشاوره خانواده به ما یادآوری می‌کند که چگونه در گذشته سرشار از خوشی بودیم و او به ما کمک می‌کند تا بار دیگر آن شادی و خوشبختی را در خانواده پیدا کنیم.

زندگی با یک شریک زندگی به این معنا نیست که دیگر لذتی وجود ندارد و یک درمانگر خوب دقیقاً این را به شما نشان خواهد داد.

وقتی زندگی خانواده شما در مرحله سختی قرار می گیرد و مدام فکر می کنید که آیا برای مشاوره خانواده یا طلاق بروید، این مقاله رو دوباره مرور کنید، و مزایای مشاوره خانواده را یاد آوری کنید و سپس تصمیم خود را عاقلانه بگیرید.

نظرتون رو در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات