مشاوره تحصیلی

0 8

مشاوره تحصیلی در مرکز مشاوره نیک داد

مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد سال هاست که در زمینه های گوناگون از جمله مشاوره تحصیلی و ارائه راهکارهایی موثر و کاملا نتیجه بخش در کنکور، ارائه دهنده خدمات به مراجعه کنندگان می باشد. در این مطلب بیشتر با پروسه مشاوره تحصیلی و مشاوره کنکور در مرکز مشاوره نیک داد آشنا خواهیم شد.

از آن جایی که مرکز مشاوره تحصیلی نیک داد ضمن برنامه ریزی تحصیلی برای مباحث درسی و شیوه صحیح مطالعه و ارائه راهکارهای موثر درسی به خوبی میزان اضطراب، سطح برانگیختگی و عملکرد شما را نیز مورد کنترل قرار خواهد داد لذا شما قادر به دریافت بهترین مشاوره تحصیلی و بهترین برنامه ریزی درسی با اثربخشی بالا از این مرکز خواهید بود.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

در واقع در این بررسی به خوبی تمامی زوایای افت تحصیلی شما مورد ارزیابی و آنالیز قرار میگیرد و گاهی حتی به منظور رفع این مشکل مشاوره فردی و خانواده درمانی نیز در کنار مشاوره تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرد. از سویی گاهی استرس و اضطراب بالا زمینه ساز کاهش بسیار زیاد کیفیت عملکرد مطالعاتی شما خواهد شد و علاوه بر آن باعث شده که فرد دیگر تلاش و پشتکاری برای هدف درسی خود نداشته و کاملا در این راه شکست را پذیرا باشد. از این رو در مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد میزان سطح انگیزه و علاقه فرد نیز حتما مورد بررسی قرار داده خواهد شد چرا که با علاقه زیاد بی شک فرد پشتکار و تلاش بیشتری را نیز خواهد داشت و طبیعتا نتیجه بهتری را کسب می کند.

مشاور تحصیلی تمامی جنبه های شخصی فرد را مورد بررسی قرار میدهد

به عنوان اولین قدم از راه تست هوش و آزمون های رغبت سنج و سنجش استعداد، شما مورد سبب شناسی و شناخت توانایی قرار خواهید گرفت و از این راه توانسته توانایی های خود را کشف نموده و به شناخت مطلوبی از خود دست یابید. لذا شما قادر خواهید بود که ضمن بهره مندی از مشاوره تحصیلی در مسیر دستیابی به هدف خود نیز تلاش کرده و خیلی زودتر به نتیجه دلخواه برسید.

البته لازم به ذکر است که خدمات مشاوران تحصیلی تنها به این جا محدود نشده و شما همچنین از آموزش های تخصصی در زمینه تحصیل، اعتماد به نفس، کنترل استرس و اضطراب و تکنیک های مطالعه ی درست و مناسب نیز برخوردار خواهید شد.

عدم برخورداری از یک برنامه ریزی درسی موثر و مفید باعث شده که افراد بعد از مدتی دیگر انرژی سابق را نداشته و افت تحصیلی و یا سیر نزولی در کنکور یکی از مشکلات شایع در بین این قبیل از افراد است.

مرکز روانشناسی نیک داد ضمن توجه به پیشرفت و موفقیت تحصیلی شما به هیچ عنوان از سلامت روان و جسم شما نیز غافل نشده و ارائه دهنده بهترین مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی به شما عزیزان است.

آشنایی با زمینه های مختلف مشاوره تحصیلی در مرکز مشاوره روانشناسی نیک داد

در مشاوره تحصیلی در واقع به منظور کسب موفقیت تحصیلی بیشتر، اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

هر دانش آموز و دانشجویی علی الخصوص افرادی که قصد شرکت در کنکور را دارند برای موفقیت در رشته درسی خود نیاز به مشاوره تحصیلی خواهند داشت و به نوعی مشاوره تحصیلی می تواند این راه را برای آن ها بسیار هموارتر سازد.

مشاور تحصیلی؛ در واقع فردی روانشناس، با سواد و دانش کافی در زمینه افزایش توان تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان می باشد.

از زمینه های مشاوره توسط مشاور تحصیلی نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. انتخاب رشته
 2. پشتیبان درسی
 3. راهنمایی درسی و برنامه ریزی تحصیلی
 4. روش صحیح مطالعه
 5. کاهش اضطراب امتحان و کنکور
 6. مدیریت زمانی
 7. افزایش هوش
 8. تقویت حافظه
 9. تنظیم خواب
 10. افزایش اعتماد به نفس
 11. یادگیری گروهی
 12. بررسی دلایل افت تحصیلی
 13. پیشرفت تحصیلی
 14. اصلاح تغذیه

ویژگ های یک مشاور تحصیلی خوب

 • مشاور تحصیلی خوب بایستی به خوبی بر مسائل انگیزشی و توانمندسازی افراد مسلط باشد؛
 • راهکارهای مرتبط با حافظه و تقویت آن را بداند؛
 • در برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت درسی پیگیری و پشتیبانی نماید؛
 • قادر به شناخت استعدادهای افراد بوده و راه های مناسبی را به منظور موفقیت در زمینه استعداد در پیش بگیرد؛
 • به افزایش اعتماد به نفس و کنترل اضطراب و استرس افراد کمک کند؛
 • به افراد یاد دهد که چگونه بهترین تصمیم گیری و انتخاب را داشته و مسئولیت پذیری را به آن ها آموزش دهد.

یک مشاور تحصیلی خوب علاوه بر آنالیز تحصیلی، انگیزه فردی شخص را نیز بالا می برد

  خودداری از سرزنش و مقایسه

طی تحقیقات اخیر، برای موفقیت تنها داشتن ضریب هوشی بالا کافی نیست و با نگاهی به تاریخ می توان بسیاری از افراد را یافت که با ضریب هوشی متوسط به افرادی موفق و سرشناس تبدیل شده اند، از این رو به هیچ عنوان نباید با سرزنش کردن و یا مقایسه فرزند خود با دیگران به او آسیب روحی وارد کنید.

از نظر روانشناسان متخصص در زمینه تحصیل، هر فرد دارای توانایی بالقوه و استعداد خاصی است که بایستی در زمان درست تشخیص داده شده و در زمینه تقویت آن تلاش شود.

در واقع یک مشاور تحصیلی خوب بایستی پیش از هر چیزی روانشناسی را به خوبی بلد باشد چرا که پیش از هر چیزی بایستی توانایی افراد تشخیص داده شده و استعدادهای فردی آن ها تقویت گردد. در مرکز روانشناسی نیک داد به خوبی تمامی این ابعاد مورد بررسی و توجه قرار خواهند گرفت.

نیاز به خدمات مشاوره روانشناسی دارید؟

برای رزرو وقت مشاوره، همین الان اقدام کنید! کارشناسان ما در مرکز مشاوره نیک داد در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه سوالات